Для запобігання осипання зрізів швейних деталей, рекомендується їх обов'язково обробляти.Розглянемо кілька способів обробки зрізів швейних деталей виробу. На верхньому малюнку шви оброблені на оверлоці.
Можна обробити зрізи на швейній машині швом зигзаг - в щільних товстих тканинах зріз обметують по самому краю, а на тонких, легкоосыпающихся тканинах - на 2-3 мм від краю, вирівнюючи зріз.
Другий спосіб обробки зрізів - обрізати краю спеціальними ножицями-зигзаг (скажімо, японської фірми «Nikken» моделі «Beltex»)
Наступний спосіб обробки зрізів - окантовочні. Застосовують на щільних товстих тканинах, у чоловічих виробах цей шов є "фірмовим". Виконується або одним рядком на спецмашині переважно ланцюгового стібка або прямострочными рядками в такій послідовності: викроєний по косій кант лицьовою стороною складається з виворітного стороною вироби, зрізи зрівнюються, прострачивается рядок шириною шва 0,2-0,5 мм. Кант перегинають на лицьову сторону і відкритий зріз настрачівают швом вподгібку із закритим зрізом.
У четвертому варіанті обробки зрізів - зрізи шва підгортають і настрачівают двома паралельними строчками. Так можна обробляти зрізи постільну білизну, робочий одяг (такий шов відрізняється високими експлуатаційними якостями)
Зрізи вироби можна обробляти швом вподгібку з відкритим або закритим зрізом. Такий шов використовують для підшивання низу у різних виробах з тонких та середніх по товщині тканин, для обробки зрізів виробів з легкоосыпающихся тканин.
Обробляти зрізи у виробах можна і запошивальним (білизняним, джинсовим) швом. Складіть деталі лицьовими сторонами всередину, прострочіть сходинку таким чином, щоб один зріз виступав на 0,5-1,0 см від іншого зрізу. Виступаючий зріз підігніть і настрочив на деталь виробу, як показано на рисунку.
|