Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Як навчитися шити в домашніх умовах?

Прагнення носити що-небудь оригінальне і модне, гарно одягати своїх дітей притаманне багатьом жінкам, особливо тим, хто має схильність до швейної справи. Навчитися шити одяг не так складно, достатньо мати бажання, якість прийде з досвідом і практикою. Давайте розглянемо основні моменти, з якими доведеться зіткнутися початківцям рукодільниця, які хочуть самостійно освоїти ази шиття в домашніх умовах.

як навчитися шити

Щоб зшити будь-який вид одягу, потрібно виконати наступні дії:

  • вибрати модель;
  • зняти необхідні мірки фігури;
  • розрахувати необхідну кількість тканини;
  • побудувати викрійку, створити за нею лекала;
  • на основі наявного обладнання будинку, продумати технологію пошиття, послідовність операцій;
  • підготувати тканину до розкрою, розкласти лекала на тканині, розкроїти виріб;
  • зшити виріб;
  • виконати остаточну обробку.

Вибір сукні або костюма визначається смаком рукодільниці, її вмінням бути на хвилі моди. Відповідно тканини, фурнітура для пошиття одягу може носити спланований або спонтанний характер. Для тих, хто постійно займається шиттям зручно мати під рукою різні сучасні журнали мод, можливо навіть з готовими викройками. Орієнтуючись на пропоновані моделі, швачка визначає основні тенденції тканин, особливостям крою, а також аксесуарів.

Вибравши потрібну модель, починаюча швачка повинна вміти правильно зняти мірки фігури.

Потім потрібно зуміти правильно розрахувати необхідну кількість тканини, яке необхідно придбати для пошиття виробу. Як це зробити, ми детально розповідали тут.

Отже, модель обрана, необхідні мірки фігури зроблені, тканина придбали. Що далі? А далі потрібно підготувати необхідне обладнання і інструменти, які знадобляться для шиття виробів.

Для виготовлення якісного виробу в домашніх умовах, необхідно мати наступне обладнання:

  • швейну машинку, налаштовану на придбану тканину (див. так само як вибрати швейну машину для дому);
  • оверлок;
  • праска, прасувальну дошку (див. як вибрати праску для дому).

Для тих, у кого немає обрізний обметочниє машини, завжди залишається можливість використовувати його імітацію (як варіант – обробляти зрізи кантом) або шити речі на підкладці. Так кравчині ховають шви, краї яких не оброблені належним чином. Але річ у такому випадку виглядає акуратно, при доповненні застібкою-блискавкою або кнопками, відмінності від виробу, пошитого з допомогою професійного обладнання, мінімальні. Можна обробити зрізи вручну або за допомогою зигзагоподібної строчки, яка є в побутових швейних машинах.Однак така обробка зрізів обмежує можливість шити вироби на замовлення. Крім швейної машини, оверлока і праски, потрібно набір швейних приладдя для крою та шиття.

Викрійку вироби можна побудувати самостійно, використовуючи навчальні посібники; звернутися за допомогою до професіоналів в ательє; розпороти старі речі і зробити лекала; або ж взяти готову з журналів мод, наприклад «Бурда».

Перед розкриємо рекомендується підготувати тканину, як це зробити, було докладно розказано по посиланню. Робиться це для того, щоб уникнути усадки тканини в подальшому процесі, коли будуть отпариваться шви, коміри, лацкани, а також підкладка, якщо така є.

Технологія пошиття кожного виробу має свої нюанси та особливості. Проте загальна схема пошиття одягу приблизно однакова. Як правило, спочатку виконують конструктивні шви на основних деталях виробу (наприклад, закладають склади, з'єднують деталі за рельєфах і т. д.). Потім з'єднують основні деталі між собою (поличку зі спинкою, деталі рукавів, переднє полотнище спідниці з заднім і т. д.), роблять необхідні примірки. Потім обробляють більш дрібні деталі (пояс, комір, манжети і т. д.) і пришивають їх до основних деталей.

Перед тим як почати шити, обов'язково треба навчитися виконувати ручні та машинні шви.

Коли річ готова, її прасують, видаляють сліди крейди, обрізають, що залишилися нитки. Пришивають ґудзики, ставлять кнопки.

Ми перерахували основні види робіт, з якими зіткнеться починаюча швачка в процесі виготовлення швейних виробів.



Категорія: Різне | Додано: (19.08.2016)
Переглядів: 1780 | Рейтинг: 1.0/1