Кожен рік ми з нетерпінням чекаємо тепла, яскравого сонця і перших проталин. Але на нашій взуття відображається бруд, березневі калюжки і каша з розталого снігу. Щоб ваше взуття послужила довше, достатньо щодня виконувати нехитрі рекомендації.
Очищення взуття
Після приходу додому з вулиці, першим ділом очистіть свою брудну взуття, використовуючи щітку. Можна витерти взуття вологою фланелевою ганчіркою, а потім протерти сухою. У разі сильного забруднення взуття, промийте її прохолодною водою. При цьому намагайтеся, щоб волога не потрапила всередину.
Взуття з нубука слід чистити тільки в сухому стані. Видалити пил і бруд можна за допомогою спеціальної щітки. Багато фірм-виробники засобів по догляду за взуттям випускають спеціальні гумки. При використанні правильно підібраною щітки ви не тільки додасте взуття чистий вигляд, але і шорсткість. Підошву і каблук можна очистити вологою фланелевою тканиною.
Правильно сушимо
Рекомендується сушити взуття тільки при кімнатній температурі. Не ставте мокрі черевики або чоботи поблизу джерела тепла або сонця. Спеціальні сушарки не рекомендується використовувати, так як вони надають далі дія на черевики.
Повернути навіть самі відвологлі черевики у нормальний стан допоможе звичайна газета. Виріб потрібно щільно набити папером і поставити в кімнаті вдалині від нагрівальних приладів. Слід міняти папір по мірі її намокання. Даний спосіб допоможе захистити взуття від розтріскування і зберегти її початкову форму.
Не забуваємо обробляти взуття
Наносити емульсії, креми та спреї на виріб краще з вечора. Головною функцією цих засобів по догляду є створення захисної плівки, що запобігає проникнення бруду і вологи в поверхню виробу.Зазвичай потрібно близько 10 годин, щоб виникла така плівка.
Крем не варто наносити занадто товстим шаром, так як він може призвести до появи жирних плям. Навесні або взимку допускається наносити товстий шар крему на місця з'єднання верху і підошви. Це захистить від попадання вологи всередину.
Після нанесення крему можна виконати полірування взуття, але не раніше, ніж через півгодини.Для полірування краще всього підійде м'яка тканина. З допомогою неї розітріть круговими рухами всю поверхню виробу. Ворсинки, які залишилися від тканини, можна видалити щіткою.
Для обробки поверхонь з велюру та нубуку, замшеве взуття потрібні аерозолі. Для очищення потрібно використовувати вологі серветки і м'які щітки, так як мити дані вироби водою не рекомендується. Обробляти їх кремом також неприпустимо.
Взуття з лакованою поверхнею вимагає дуже делікатного догляду. З-за впливу вологості, температурного режиму та інших факторів навколишнього середовища, для щоденного використання дана взуття не призначена. Очищення лакованої поверхні краще виконувати сухою серветкою або м'якою тканиною. Потім слід обробити її вазеліном, гліцерином або маслом.
При правильному догляді за взуттям ви продовжите термін служби і будете задоволені зовнішнім виглядом вироби!