Штори, мабуть, самий красивий декоративний елемент кімнати. Вони служать для захисту будинку від яскравих променів сонця, а також від непрошених поглядів з вулиці. Рекомендується мати як мінімум два комплекти штор. По-перше, це зручно при догляді за шторами, по-друге, можна легко урізноманітнити обстановку інтер'єру. У жарку пору року краще використовувати штори з легких тканин, а в холодну з більш щільного матеріалу. Однак не всі знають, що штори є відмінним накопичувачем пилу, тому потребують постійного догляду.
В даний час існує безліч різних служб, хімчисток, які приведуть ваші штори в порядок швидко і якісно.Але не всі можуть дозволити собі користуватися їх послугами, тому приступаючи до такої роботи самостійно необхідно знати основні правила догляду за шторами.
Правила прання штор:
- Перед тим як почати прання необхідно визначити, з якого матеріалу зшиті штори. Штори з натуральних тканин і штучних необхідно прати окремо. Прати можна як вручну, так і в пральній машинці. Штори з натурального шовку, вовни, а також з мережива краще все-таки прати вручну. Але варто пам'ятати, що штори самі по собі габаритні вироби і випрати руками їх буде досить важко.
- Перед пранням штор необхідно струсити від пилу і спочатку замочити в теплій воді на 20 хвилин, потім промити і замочити у воді ще на годину, в яку додано миючий засіб. Температура води повинна бути близько 25 градусів. Пожовклий тюль перед пранням обов'язково вимочіть в трохи підсоленій воді (1 столова ложка на 1 літр води)– жовтизна зникне.
- При пранні в машинці потрібно використовувати делікатний режим, а так само невелика кількість миючих засобів.
- Миючі засоби для штор можуть бути різноманітними, залежать від якості тканини, кольору штор, а також ступеня забрудненості.
- Якщо ви перете штори в машинці, найкраще робити це в спеціальному мішечку для прання білизни. Такий мішок можна купити, зшити самостійно або ж використовувати замість нього стару наволочку.
- Щоб відбілити пожовклі від часу фіранки білого кольору або тюль, не обов'язково купувати дорогі пральні порошки, відбілювачі. Достатньо купити в аптеці... нашатирний спирт і перекис водню. А далі робимо такий растворв: в 5 літрів гарячої води розведіть 2 столові ложки 3% перекису водню і 1 столову ложку нашатирного спирту, 50 гр. будь-якого прального порошку.Замочіть штори в цьому розчині на 30 хвилин. Далі виперіть як звичайно в будь-якому миючому засобі.
- Після прання необхідно ретельно прополоскати штори, щоб видалити залишки миючих засобів, так як вони можуть залишити сліди, а при взаємодії з сонячними променями зіпсувати вигляд.
Правила сушіння штор:
- Перед початком сушіння, ретельно розправте і розгладьте штори, ні в якому разі не викручуйте!
- Ідеально для сушіння фіранок і штор підходить ванна кімната – тюлі повісьте над ванною, щоб стекла вода.
- Сушіть штори вдалині від нагрівальних приладів. Не варто сушити біля батарей, а так само необхідно уникати попадання прямих сонячних променів.
- Гладити штори рекомендується в напівсухому стані. Вішайте їх в злегка вологому стані.
- І в ув'язненні, зверніть увагу на наступні нюанси по догляду за шторами:
- При пранні завіс з делікатних тканин, таких як оксамит, шовк рекомендується скористатися послугами хімчисток або служб, які спеціалізуються на делікатній чищення штор. Так як при самостійній пранні, ви можете зіпсувати матеріал, і пропадуть ваші дорогі штори.
- Крім прання, обов'язково провітрюйте штори, відкриваючи вікна на деякий час, що допоможе їм позбутися від пилу.
- Якщо гардини та штори не можна або важко прати – пропилососьте їх, застосовуючи спеціальну насадку, яка є в комплекті у кожного пилососа. Якщо такої насадки немає – можна скористатися старою ракеткою від бадмінтону або навіть ... ситом. Сітчаста поверхню таких предметів не дасть пилососа втягнути тканину, при цьому штори прекрасно очистяться від пилу.
|