Тріумфальне повернення жіночих корсетів просто зобов'язує кожну поважає, цінуючу себе кохану жінку, обзавестися таким сексуальним і хвилюючим предметом жіночого гардеробу. Один раз примірявши, відчувши на собі всі його достоїнства – ви в нього, неодмінно закохаєтесь. Правильно підібраний корсет ненав'язливо приховає все зайве, підніме і додасть потрібну форму всьому самому привабливому.
В залежності від поставлених цілей корсет може бути деталлю елегантного вечірнього вбрання, в комплекті з відповідною спідницею – стильної альтернативою коктейльної сукні. Для клубної вечірки корсет надягають поверх класичної сорочки, доповнивши зухвалий молодіжний комплект шортами, джинсами або міні-спідницею. Головне не забути завершити отриманий образ відповідними аксесуарами, макіяжем і зачіскою.
Така багатогранна деталь жіночого гардеробу ніяк не могла залишитися без уваги дизайнерів і, як наслідок, спеціалістів з виготовлення цих непростих за кількістю деталей, специфічних нюансів і технологічних особливостей виробів. Інтерв'ю з одним з таких майстрів з виготовлення дизайнерських авторських корсетів Катериною Moriel ми вам сьогодні пропонуємо.
Інтерв'ю з справжнім майстром — Катериною Moriel
— Як давно Ви почали займатися виготовленням корсетів, і з якими труднощами Вам довелося зіткнутися на початку шляху»?
— Перший свій корсет я пошила в 2007 році, він був далеко не досконалий, але я їм дуже горожусь! Потім я довго шукала оптимальну технологію виготовлення, постійно змінювала лекала для кращої посадки на фігурі.Більш «щільно» за корсети взялася з 2010 року.
— Що є найбільш складним і важливим при створенні корсета або корсажа?
— Найголовніше в корсеті або корсажі, це, звичайно ж, лекала і дотримання технології виготовлення. Адже саме лекала відповідають за правильну посадку, комфортну утяжку і гарний силует! А технологія — за якість виробу, його зовнішній вигляд і зносостійкість.
— Багато наші читачки не знають, у чому ж полягає різниця між корсетом і корсажем. Дуже хочеться дізнатися думку професіонала з цього приводу.
— Мені часто задають це питання. Корсет, апріорі, не може бути «декоративним» або «м'яким». Корсет — це жорстка конструкція, що моделює силует, він складається з декількох шарів тканини (в моїх корсетах їх мінімум 4). Конструкція корсета обов'язково повинна бути укріплена кісточками, найбільш переважними є металеві спіральні і металеві планшетні кісточки, вони достатньо гнучкі, щоб створити красивий силует, і при цьому не деформуються.Я вважаю, що зробити хороший стягуючий корсет на пластикових кісточках неможливо, так як при частих шкарпетках на них все одно з'являться заломи в області талії, і робота майстра піде нанівець.Корсажі, на мій погляд, бувають двох видів: ті, що виготовляються на якісній фурнітурі, за аналогічної технології виготовлення корсетів і декоративні корсажі. Перший варіант найбільш переважний для дуже струнких дівчат, або тим, хто має протипоказання до закручуванні, але дуже хоче носити корсет. Другий варіант може бути навіть без кісточок, виконується він на регелине або пластикових кісточках, служить, перш за все, елементом декору і не несе ніяких коригувальних функцій. Такі корсажі можуть виготовлятися з еластичних тканин і не мати підкладки. Так само одним з головних відмінностей від корсета корсажа є його конструкція, хороший корсет не може мати менше 5 деталей на половину вироби.
— Скільки часу йде у Вас на виготовлення одного виробу?
— На виготовлення корсета йде мінімум 14 годин. Але варто зауважити, що це не включає в себе обробку кінчиків планшетних кісточок спеціальною емаллю (8 шарів, повне висихання 2 доби), декатирование тканини перед розкриємо (щоб уникнути усадки тканини при проклеюванні), так само в цей час не входить підбір тканин, декоративних елементів і фурнітури до корсета.
— Наскільки складно навчитися робити такі корсети самостійно?
— Це цікаве питання, навчитися шити корсети може кожен. Але саме для виготовлення якісних, добре сидять корсетів необхідно постійно вдосконалюватися, вивчати літературу. Я хочу підкреслити різницю між «шити» і «виготовляти». Адже корсет, це настільки індивідуальне і складний виріб, що його не можна просто «зшити», його можна виготовити. На кожен корсет я заново строю лекала, враховуючи всі особливості фігури замовника, а не просто зменшую або збільшую готові.Так само я категорично не виготовляю два однакових корсета в одне місто, за винятком білизняних корсетів і класичних чорних корсетів, хоча і тут майже завжди вдається внести «родзинку», що відрізняє один корсет від іншого. Саме тому корсети, виготовлені на замовлення, відрізняються по комфортності шкарпетки від корсетів масового виробництва. Але тут варто зауважити, що корсет буде саме такою, як ви захочете, тільки якщо майстер, який виготовляв його – справжній професіонал.
— Розкажіть, будь ласка, про особливості матеріалів, які використовуються для виготовлення корсетів і корсажів.
— У цьому питанні у кожного майстра є свої переваги і свої секрети. На верхній, тобто лицьовий шар корсета можна використовувати практично будь-який матеріал. Як він поведе себе в корсеті, буде залежати від технології виготовлення та дублюючих матеріалів. Дублюючі матеріали можуть бути клейовими і не клейовими, за їх рахунок корсет ущільнюється. Я віддаю перевагу для дублювання корсетів і корсажів використовувати клейові матеріали на основі льону і бавовни, а так само не клейовий дублюючий шар з бавовни плетіння «двунітка».Так само, як вже згадувалося, найбільш бажаними для виготовлення корсетів є металеві кісточки: спіральні і планшетні. Я перепробувала багато виробників, і все-таки прийшла до висновку, що німецькі кісточки найкращі, на другому місці йдуть кісточки виробництва Великобританії. Однією з важливих деталей є люверси, при їх неякісному установці корсет прослужить зовсім недовго, швидко загубиться можливість шнурівки з-за виривання тканини у люверсів.Щоб уникнути цього в своїх корсетах я використовую спеціальну люверсную стрічку, яка вшивається під шнурівку, вона знаходиться всередині корсета і ніяк не впливає на його зовнішній вигляд і комфортність шкарпетки. Так само використовуються lacing bones (дослівно "кісточки для шнурівки"), це планшетні кісточки з отворами для люверсів. Їх я віддаю перевагу ставити тільки на корсети з утяжкой понад 15-17 см.
— Хто зазвичай замовляє у Вас корсети? Як їх правильно носити і в якій ситуації? Чому вони так популярні?
— Корсети замовляють і носять всі. Перший корсет дівчата найчастіше купують на випускний або останній дзвінок. Найстаршій у мене була замовниця, якому було 60 років, вона замовляла білизняний корсет, для носіння під одягом для формування гарного силуету. Так само зараз набирають популярність і чоловічі корсети, в основному білизняні, їх носять під строгі костюми. У такому разі корсет дозволяє «підтягнути» фігуру і тримати поставу.
Корсети популярні, перш за все, із-за їх універсальності, як би дивно це не звучало. Їх можна носити і в офіс, і кожен день під одягом, і на урочисті заходи, пояси-корсажі можна носити з верхнім одягом. Головне, підібрати оптимальну модель. Корсет завжди допоможе урізноманітнити гардероб. В ньому ви завжди будете виглядати на висоті!
Ось таке цікаве і інформативне інтерв'ю у нас вийшло. Сподіваємося, що ми трохи привідкрили для вас завісу, що розкриває таїнство виготовлення, носіння і комплектації цього суперпопулярного зараз предмета гардероба. Якщо ви досі не були прихильницею носіння корсетів, хочеться вірити, що нам все ж вдалося вас трохи підштовхнути до вдосконалення власного образу і поповнення свого гардеробу Його Величністю – Корсетом.