Техніку драпірування можна здійснити не тільки на манекені, але і застосовуючи двомірне площинне моделювання, а також за допомогою комп'ютерного конструювання. В якості прикладу підійде метод складання матеріалу за принципом орігамі для створення пластичних геометричних структур.
Дизайн
Спочатку накресліть на конструкції переду вироби бажану вставку у формі геометричної фігури, наприклад, прямокутника, ромба або трикутника.Тут ромб накреслено так, що його вершини стосуються ліній плеча, пройми і горловини. Нижня лінія фігури продовжується у вигляді рельєфу.
Перша ступінь геометричної конструкції чертится більшою, ніж накреслена вставка (див. мал. 1 - зовнішня, зафарбований сірим кольором область).Потім намічаються контури інших ступенів по напрямку до середини ромба і визначається висота східців. Висота щаблів може бути різною - і 0,5 см, і рівній величині різниці між східцями.Спробуйте виконати макети з різною висотою щаблів і виберіть найбільш вподобаний варіант.Для наочності окремі щаблі на кресленні по черзі виділені сірим і білим кольором. Накладення позначено пунктирними лініями - висота східців.
Геометрична конструкція
Скопіювати частині ступенів окремо (мал.2). Майданчик верхнього ступеня складається з чотирьох трикутників. Потім секції геометричної конструкції розсунути на величину висоти ступенів. Це можна зробити вручну. Форма і розміри зрізів нижньої ступені повинні відповідати зрізах на конструкції переду вироби!
Деталі крою
Частини об'ємної геометричної конструкції скопіювати з креслення. Перед розрізати по лініях вставки. Деталі ступенів накреслити цельновыкроенными з відповідними деталями переду (мал. 3). Цей дизайн буде особливо ефективний, якщо викроїти чотири частини переду з матеріалів контрастних кольорів.Форму, висоту і положення геометричної конструкції можна вибрати в залежності від моделі та творчої ідеї.Дайте волю своїй креативності!
Жакет з хвилеподібними рельєфами
Дизайн на макеті базової основи виробу
На манекен надівається макет базової основи виробу з бязі, і прямо на ньому автор малює модельні лінії (мал. 1). Це дуже креативний процес, але одночасно і добре продумане застосування важливих технологічних принципів. На прикладі жакета з хвилеподібними рельєфами демонструється, як можна, моделюючи на манекені, позбутися швів пройм і швів всіх виточок. Спочатку на виробі відзначаються контрольні точки в місцях сполучень переду і спинки з рукавом. Потім біля переднього і заднього контрольного знака втачіванія рукава змінюється напрям лінії шва пройми/оката.Важливо провести модельні плавні лінії через ці контрольні точки так, щоб трансформована виріб мав таку ж посадку на манекені, як і макет базової основи виробу.
Вирізання деталей крою без припусків на обробку швів
Після досить розмахується нанесення модельних ліній макет базової основи виробу з бязі знімається з манекена. Лінії уточнюються за фігурним лекалами, і після цього макет розрізається по цим лініям (мал.2). При цьому дуже важливо відзначити монтажні контрольні знаки, так як модельні лінії мають досить складну конфігурацію. На особливо складних ділянках або в місцях важливих сполучень слід поставити більше контрольних знаків, ніж на більш пологих ділянках.
Викроювання деталей жакета з хвилеподібними рельєфами
Отримані деталі з бязі прасують і приколюють на нову макетну тканину, щоб викроїти їх з припусками на обробку швів (мал. 3). Монтажні контрольні знаки з особливою точністю необхідно перенести на нові деталі і потім прибрати початкові деталі.
Макет жакета з хвилеподібними рельєфами з бязі
Деталі макета жакета з'єднати, суворо суміщаючи контрольні знаки (мал. 4). Потім запрасувати шви і настрочити їх подвійною строчкою для більшого візуального ефекту. Макет жакета з хвилеподібними рельєфами можна виконати з матеріалів контрастних кольорів, щоб підкреслити ефективність дизайну.
Жакет з хвилеподібними рельєфами демонструє бездоганну посадку рукави, яку можна зустріти тільки у виробів з вшитими рукавами. Хоча шов втачіванія рукава в пройму виробу відсутня, посадка базової основи виробу на фігурі збережена (мал.5).
Комір-акордеон
Комір-акордеон служить ще одним прикладом японського мистецтва орігамі, застосованого для конструювання одягу.Численні шари коміра-акордеона не тільки нагадують вікторіанські коміри, вони ще й приховують особливо вишуканий ефект. Комір-акордеон, як і обіцяє його назва, розтягується, функціонуючи одночасно в якості капюшона.
Комір
Побудувати креслення отложного коміра з високою стійкою згідно з кресленням (мал. 1).Форму відльоту коміра можна обрати за бажанням. Однак слід враховувати, що для цієї моделі потрібно комір з широким відльотом, щоб зберегти достатній обсяг і забезпечити можливість розтягування окремих шарів коміра для трансформації його в капюшон.
Деталі крою
Відліт коміра скопіювати з креслення 8-10 разів, кількість копій залежить від бажання і властивостей матеріалу. Всі копії відльоту коміра розрізати в двох місцях в поперечному напрямку і розвести частини копій так, щоб кожен наступний шар був більше попереднього (мал. 2).
Деталі коміра по черзі з'єднати між собою зовнішніми і внутрішніми зрізами так, щоб вийшов ефект гармошки.
Об'ємні конструкції - техніка «балон»
Тривимірного ефекту можна досягти шляхом використання техніки «балон». Вставки-балони ніби виростають із вироби, при цьому збірок по лініях швів немає.
Дизайн
Спочатку слід накреслити на конструкції переду вироби бажані лінії рельєфів. Тут був обраний дизайн у вигляді дугоподібних смуг. Можливі також інші варіанти рельєфів і вставок, наприклад, прямокутних, трапецієподібних, у вигляді кіл або фантазійної форми.Конструктивні шви при цьому майстерно переводяться в ці складні модельні лінії. Важливо, щоб модельні лінії проходили через точки центрів грудей і перетинали виточки по талії (мал. 1).
Потім позначити розташування вставок балонів (тут зазначено сірим кольором). Розмір і форму вставок можна варіювати за бажанням. Щоб моделювання не було занадто заплутаним, рекомендується маркувати окремі секції вставок літерами або цифрами.
Вставка-балон
Скопіювати верхню вставку-балон з креслення переду і накреслити дві лінії розрізів для розширення смуг (мал. 2).
Вставку розрізати посередині між двома смугами відповідно і розвести секції, подовжуючи внутрішні зрізи деталей. Величини розведення секцій залежать від моделі та властивостей матеріалу.Спробуйте різні варіанти! При цьому важливо, щоб довжини внутрішніх зрізів деталей були рівними по довжині! Передню частину лівої нагрудної виточки закрити, переводячи розчин до внутрішнього зрізу.Вирівняти лінії зрізів деталей (мал. 3).
Потім скопіювати з креслення переду нижню вставку-балон і також накреслити дві лінії розрізів для розширення смуг (мал. 4).
Вставку розрізати посередині між двома смугами відповідно і розвести отримані частини по лініях розрізів, подовжуючи внутрішні зрізи деталей.Величини розширення залежать від моделі та властивостей матеріалу. Об'єм нижньої вставки може бути таким же, як на верхній вставці, або бути більше або менше її обсягу, вибір залежить від вашої фантазії. Довжини внутрішніх зрізів обов'язково повинні бути рівними. Вирівняти лінії зрізів (мал. 5).
Конструювання смуг
На цьому етапі особливо значуща маркування всіх деталей крою відповідними літерами (цифрами), завдяки якій всі деталі можна зібрати, подібно пазлу. На прикладі першої смуги «А» правої частини переду ми продемонструємо трансформацію окремих смуг переду сукні (мал. 6).
Смугу «А» скопіювати з креслення переду і відзначити ділянку для вставки-балона (тут виділена сірим). Розширений ділянку вставки-балона скопіювати з мал. 3 і замінити ним виділений сірим ділянка смуги «А».
Тут показана смуга переду «А» з розширенням в області вставки-балона. Лінії зрізів вирівняти і поставити монтажні контрольні знаки (мал. 7). Все повторити для кожної смуги, замінюючи виділені сірим ділянки розширеними ділянками.
Деталі крою
Всі деталі крою скопіювати з креслення.Кожну смугу підготувати згідно з описами до мал. 6 та 7 і замінити виділені сірим ділянки розширеними ділянками вставки-балона.
Розчини виточок на опуклість грудей закрити. Всі лінії зрізів вирівняти (мал. 8).