Будь то жакет або штани, будь-який виріб має завершений вигляд тільки з бездоганно виконаної подгибом. Подгибка може бути виконана декількома основними способами. У цій статті ми познайомимося з основними техніками її виконання.
Підготовчий етап
Відвернути на виворіт припуск для подгибки і приколоти. Перед приутюживаниемподгибки ще раз перевірити довжину виробу на фігурі, для спідниць краще використовувати спеціальне покриття пристосування.
Припуск на подгибку приутюжить і, при необхідності, зрізати до потрібної ширини (рекомендована ширина = 4 см).
Припуск для подгибки і припуски на ділянці розрізу обмітати.
Важливо: Щоб внутрішній край подгибки при приутюживании не пропечатывался на лицьову сторону, підкладіть під нього аркуш тонкого картону або шматок прокладного матеріалу, наприклад для ламбрекенів,
Щоб уникнути деформації краю подгибки і розрізу пріутюжьте на припуски з виворітного боку косу бейку з флізеліну G 785 - завдяки йому тканина придбає необхідну жорсткість і при цьому не буде стовбурчитися.
Подгибку найзручніше пришивати вручну, коли вона знаходиться в натягнутому стані: її можна притиснути під стільницею коліном або прикріпити до одягу шпилькою.
«Прості» куточки
Цей вид подгибки може виконуватися як вручну, так і машинним способом.
Прості куточки вручну:
Спочатку пришити подгибку. Потім припуск розрізу, відповідно подборт/обтачку, замітати на виворітну сторону, запрасувати і пришити поверх подгибки (1).
Прості куточки на машині:
Припуск розрізу, відповідно подборт/обтачку, відвернути на обличчя основної деталі і по лінії подгибки настрочити. Припуск, соотвенно подборт/обтачку, зрізати уздовж рядка, припуск на подгибку на куточку — навскоси (2).
Куточок вивернути, краю вимітати. Потім пришити подгибку і поверх неї припуск, соотвенно подборт/обтачку.
Куточки «конвертом»:
Секрет цього класичного способу криється в косих швах. Він досить простий, але вимагає більше часу.
Це робиться так:
Припуск для подгибки запрасувати на виворіт і на припуске розрізу (з виворітного боку) кравецьким дрібному відзначити її верхній зріз (3).
Припуск для подгибки знову відвернути вниз. Потім на виворітну сторону відвернути припуск розрізу і відзначити його зріз на подгибку. Після цього розкласти на деталь куточку в один шар.
Намітити лінію косого шва: обидві кінцеві точки розмічених ліній з'єднати з точкою перетину ліній на куточку (4).
Деталь на куточку скласти по діагоналі, поєднати розмічені лінії і за ним сколоти і стачать.Надлишки тканини вздовж рядки зрізати на відстані 5 мм (5), навскоси – з боку згину, на що утворився куточку.
Припуски шва заутюжте. Куточок вивернути (6), краї приутюжить, подгибку і припуск розрізу пришити.
Короткий розріз:
Обробити краї короткого розрізу — це значить чисто вытачать розріз подгибом. На цьому етапі роботи зрізи вище мітки розрізу повинні поки залишатися нестачанными, а ширина подгибки — бути на 1 см більше довжини.
Це робиться так:
Припуск для подгибки відвернути на обличчя і по коротких сторонах настрочити від нижнього краю на припуски по лініях їх згинів до мітки кінця розрізу. У кінців строчок подгибку відвернути вниз і приколоти (7).
Вище мітки розрізу виконати шов (8). Подгибку і припуски з двох сторін від розрізу і відвернути на виворіт і запрасувати. Подгибку пришити.
|