Пропоную вам змайструвати горищні ляльку своїми руками. Горищні ляльки є авторськими ляльками, вона завжди малюється самим автором. Шиється вона, звичайно ж, з нової тканини і матеріалів, яким після надають зістарений колір і запах.
Покроковий майстер-клас
Для роботи нам знадобляться: тканина, набивання, мереживо, шерсть для валяння, гудзики, акрилова фарба, кава, кориця, клей ПВА, какао, сіль, губка.
Спочатку малюємо викрійки ляльки і вирізаємо їх з тканини.
Викрійки зшиваємо, залишаючи отвір для набивання в кожній деталі.
Набиваємо всі деталі через отвір і закриваємо його потайним швом.
Пуговичным кріпленням з'єднаємо з тілом руки і ноги. Для цього беремо звичайні білі гудзики і нитку № 10 в чотири складання. Зав'язуємо нитку і закріплюємо вузол клеєм ПВА.
Викроюємо плаття і панталони. Спідниця- «сонце» (1 дитячий), рукава «ліхтарики» (2 поз.), спинка і перед без застібки (2 поз.), фартух (1 дитячий), панталони (2 дит.). Сукня викроюємо з основної тканини, фартух і панталони з додатковою.
Спочатку пришиваємо мережива по краю спідниці, рукавів, панталон і фартуха. Потім пришиваємо швом «зигзаг» гумку по краю рукавів та панталонів. Для того відступити від краю 1-1,5 см і пришити гумку, розтягуючи її при цьому. Тоді виходить зібраний край.
Потім зшиваємо плечові шви і починаємо вшивати рукава. Спочатку рукава присборить по окату. Я завжди вшиваю у відкриту пройму, т. к. одяг для ляльок маленька і буває не дуже зручно і важко вшивати рукав в закриту пройму. Вшиваю завжди вручну, навіть якщо все інше шию на машинці, тому що тоді шов виходить рівний.
Потім зшиваються бокові шви. В області пахв шви злегка надрізають, щоб при вивертання тканина не стовбурчив в цьому місці. Приметываем фартух до спідниці. Злегка присбариваем спідницю по лінії талії і пришиваємо до верхньої частини сукні. Не забудьте обмітати всі шви. Інакше виворіт буде виглядати жахливо і швидко може потріпатися. Тепер пришиваємо смужку мережива до горловини замість коміра. При бажанні можна викроїти повноцінний комір. Тепер приступаємо до фарбування і тонування. Заварюємо кавовий розчин. На чашку 150-200 гр. я насипаю 2 ч. л. розчинної кави, 1 ч. л.какао, кориці, солі та клею ПВА, можна додати ванілі. Заливаємо окропом, розмішуємо і чекаємо, коли все охолоне. Мочаємо губку у розчин, віджимаємо і фарбуємо тіло і голову. Фарбувати потрібно рівномірно по всій поверхні тіла і губка не повинна бути сильно вологий. Потрібно, щоб набувала тільки тканину, а набивка всередині залишалася сухою, тоді не буде непривабливих плям і розлучень. Тепер розчин наливаємо у чашку глибше і доливаємо трохи води, щоб можна було повністю занурити одяг. Потім у розчин одяг, добре просочуємо і виживаємо. Розправляємо. Нагріваємо духовку до 130 гр.Розкладаємо на фольгу ляльку і одяг, і при відкритих дверцятах сушимо до повного висихання. Не забуваємо постійно перевіряти, інакше лялька підгорить. Лялька і одяг запеклися. Сукня розправляємо, очищаємо від сухих кофеинок, не гладимо.
Тепер одягаємо сукню на ляльку без голови. Сукня зніматися не буде, тому і шилася без застібок. Тепер можна пришити голову.
Намічаємо олівцем на обличчі очі, ніс і рот.
Тепер займемося волоссям. Для волосся я використовувала шерсть для валяння коричневого відтінку. Намічаємо лінію проділу, почала чола і потилиці. Волосся будуть пришивати по двох лініях – по пробору і по потиличній частині.
Відміряє довжину волосся і довжину лінії пришивання. Вирізаємо з паперу смугу потрібної довжини. Розкладаємо волосся на паперовій смузі. Прошиваємо посередині на машинці, папір акуратно відриваємо. Заготовляємо таким чином дві смуги.
Приколюємо одну смужку волосся на потиличній частині, прикріплюємо і пришиваємо швом «назад голка», щоб волосся закріпилися досить міцно. Прикладаємо другу смугу волосся до лінії проділу, закріплюємо і також пришиваємо.
Волосся разделаем на дві смуги і заплітаємо косички. Зачіска готова.
Малюємо обличчя.
Туфлі малюються дуже просто. Після повного висихання, злегка пройтися наждачним папером фарбі, щоб її зістарити. Можна додатково тонувати. Лялька готова!
Фото готової ляльки
|