На схемі 1 представлено список деталей гаманця з розмірами і їх кількістю. Всі деталі викроєні у вигляді прямокутників. Винятком є деталі під номерами 4 і 5. Деталь 4 має глибокий проріз під застібку-блискавку шириною 7 мм, який не доходить до протилежного боку на 1 див. Деталь 5 - багатокутник складної форми.
1. Для початку виріжемо ці деталі зі шкіри. Це зручно робити за допомогою шаблонів деталей, які можна вирізати з звичайного паперу (мал. 2). Накладаємо ці шаблони на шкіру і обводимо срібною гелієвою ручкою (мал. 3). Така ручка зручна тим, що легко переться.
Шкіру краще всього взяти взуттєву або галантерейну товщиною 1,2—1,4 мм або 1,4-1,6 мм середньої жорсткості, не м'яку.
2.Далі починаємо склеювати клеєм «Момент» частини гаманця, готуючи їх до з'єднання на машині. В проріз деталі 4 вклеюємо застібку-блискавку (мал. 4), підгинаємо і приклеюємо припуск нижньої стрічки, як показано на ілюстрації 5a. Це буде входом до кишені для дріб'язку. Потім приклеюємо деталь 5 (мал. 5b). Далі отриманий вузол прошиваємо на машині з лицьової сторони деталей так, як показано на мал. 6 (червоний пунктир). Потім мажемо клеєм місця, показані синьою стрілкою, і склеюємо їх, загинаючи деталь 5 по зелених стрілок.
Після цього отриману конструкцію прошиваємо на машині, як показано на мал. 7 (червоний пунктир), і приклеюємо її по периметру до першої деталі 3, поєднуючи верхні ліві кути. Потім прокладаємо строчку з червоного пунктиру (мал. 8). Вузол з кишенею для дрібниць готовий.
3.До другої деталі 3 приклеюємо по черзі всі три деталі 6 (мал. 9). У двох внутрішніх деталей 6 підрізаємо на скіс кути (мал. 9b), щоб вони сильно не проступали при накладенні деталей.
Деталі 6 приклеюються одна над іншою, зі зміщенням відносно поздовжніх зрізів на 1 см (мал.10). Це будуть кишені для пластикових карт. Тепер можна з'єднати машинною строчкою деталі там, де ми їх склеювали. Повинно вийти, як показано на малюнку 11. Вузол з кишенями для карт готовий.
4.Далі наклеюємо обидва вузла на деталь 2 (мал. 12). Там, де зелені стрілки, мазати клеєм не потрібно. Це входи в кишені. І, нарешті, з'єднуємо це все машинними строчками (червоний пунктир на ілюстрації 12).
5. Залишилося склеїти і з'єднати машинними строчками деталі 1 і 2. Склеюємо їх бахтармянными сторонами всередину (мал. 13). Зверніть увагу, що деталь 1 більше деталі 2 і по довжині, і по ширині. Тому посередині утворюється так звана «хвиля» (мал. 14), яка потрібна для того, щоб гаманцем було зручно користуватися.
Після з'єднання цих деталей машинними строчками ми отримуємо готовий виріб: гаманець з одним основним відділення для купюр, двома великими кишенями, трьома кишенями для карток і відділенням для монет (мал. 15).
Візитниця
1. Список деталей - на схемі 2. Так само, як і у випадку з гаманцем, вирізаємо шаблони з паперу, накладаємо їх на шкіру, обводимо і вирізаємо ножем по металевій лінійці. Для деталей 3 бажано підібрати місце на шкірі м'якше, так як в готовому виробі вони будуть постійно знаходитися в складеному стані.
2.У деталі 1 робимо виріз зверху під палець (мал. 16). На бахтармянную сторону деталі 1 наклеюємо деталь 2 бахтармянной стороною вгору (мал. 17 і 18). Потім настрочуємо деталь 2 по нижньому зрізу, як показано на рисунку 19.
Тепер на отриману конструкцію приклеюємо (мал. 20) і настрочуємо (мал. 21) поздовжні зрізи деталей 3 (бічні вставки). Намазуємо клеєм вільні поздовжні зрізи деталей 3 і ділянки на основній деталі 1, куди вони будуть настрачиваться (мал. 22). Для визначення місця розташування ділянок настрачивания на деталі 1 відступивши 1,5 см від настроченной деталі 2. Перегинаючи деталі 3, приклеюємо їх вільні поздовжні зрізи деталі до 1.
3.Ну і, нарешті, приклеюємо деталь 2 на цельнокроений клапан візитки (деталь 1) і настрочуємо її з трьох боків (мал. 23, 24). Ця накладка, по-перше, додає жорсткість клапану, а по-друге, є додатковим плоским кишенею. Готова візитниця показана на мал. 1b.
Для закінченого вигляду всі кути в обох виробів можна злегка, не більше, ніж на 1 мм, підрізати ножем (мал. 25).