Що буде, якщо до чепчику пришити поля? Якщо до чепчику пришити поля, то вийде капор!
Жінки з задоволенням носили капор на початку 19 століття, щедро прикрашаючи його стрічками та мереживом, квітами і пір'ям.
Капор Зав'язувався пишним бантом з шовкових стрічок, які проходили поверх капелюхи, а потім з'єднувалися під підборіддям.
Часто капор прикрашався ще однією стрічкою від потилиці до маківки голови, утворюючи нагорі ще один пишний бант. Ззаду поля закруглялись і щільно прилягали до шиї так, що волосся на потилиці були закриті.
Капор з задоволенням носили не тільки жінки, а й дівчата.
Спочатку капоры мали досить скромні невеликі поля, але поступово поля ставали все більше і більше і незабаром перетворилися на величезний козирок, повністю приховує обличчя.
Вважається, що таку капелюшок з сильно виступаючим вперед козирком придумала баронеса Олденбургская, бажаючи приховати своє не дуже гарне обличчя. Може це й так, а може — ні. Але капор з величезними полями увійшов у моду, його стали носити всі жінки, незалежно від краси особи. А жінкам з християнської «Армії порятунку» великі поля капора допомагали навіть захистити обличчя від каменів, які кидали в них незадоволені й обурені громадяни, коли вони читали свої проповіді і збирали пожертви.
Художники малювали карикатури, а дотепники капор називали «кибиткой» і відпускали жарти, що дами в них нічого не бачать і не чують.
Але капор не завжди був капелюшком, коли він народився з... відкидного капюшона. А капюшон в свою чергу колись відокремився від плаща. У Франції жіночий плащ-пелерина мав капелін – капюшон у вигляді шарфа, кінці якого зав'язувалися під підборіддям.
Втім, очіпок або чепчик – це колишня вуаль теж, що надівалася під шолом воїна.
Ось такі цікаві перетворення відомі в історії костюма.
Викрійку капора для дівчинки 2-4 років можна скачати тут.
|