Для виконання буф у традиційній ручній техніці використовують кручені нитки для вишивання або типу муліне. На прокладених дрібними стібками нитки тканина стягується і закладається в рівномірні складочки. Основним операціями з виконання ручних буф присвячена окрема стаття.
Вишивають диміти завжди по лицьовій стороні тканини. Складочки можна вишити стебельчатым, хрестоподібним або перехресним швом. Найчастіше вишивають швом «назад голку». Цим же швом виконують типовий для буфов стільниковий візерунок.
Розглянемо деякі варіанти вишитих буф.
рис.1
Нееластичний стільниковий візерунок
Вишивка виконується ряд за рядом, справа наліво.Перші дві складочки охопити стібком «назад голку».Потім голку вколоти у першій складочки, вивести голку на виворітну сторону, не проколів при цьому складочки, і потім вивести голку на лицьову сторону у четвертій складочки. Потім третю і четверту складочки схопити стібком «назад голку» і т. д. поки не буде завершено весь ряд.
Важливо: На виворітній стороні вишивальна нитка повинна лежати на складочках без натягу. У другому ряду вишивати зі зміщенням стібків у шаховому порядку (рис.1).
Стільниковий візерунок, розтягується в поперечному напрямку
Рис.2
Два ряди вишиваються за один прийом зліва направо: перші дві складочки охопити швом «назад голку» (рис.2,а). Голку вколоти у другій складочки, через складочку провести вниз і вивести у другому ряду буфов (рис.2,б). У другому ряду охопити другу і третю складочку.Голку вколоти у третьої складочки, через складочку провести вгору і вивести в першому ряду (рис.2.в). Охопити третю і четверту складочки і т. д.
Рис.3
Вишиті буфи
Розглянемо приклад вишивки буф для дитячого сукні (рис. 3).
Послідовність операцій показано на рис. 4.
З лицьового боку деталі складочки з'єднати між собою краеобметочным швом. Шити зліва направо. Почати від лінії середини переду/спинки з нижнього ряду присборивания.
Перші 2 складочки з'єднати стібком «назад голку».Другу складочку проколоти рухом голки за напрямом малюнка під кутом вгору – висхідний ряд, відповідно під кутом вниз – спадний ряд.
Потім тим же способом проколоти третю складочку і нитку злегка натягнути, в результаті цього лицьовій горизонтальний стібок з'єднати другу і третю складочки. Аналогічно під кутом вгору проколоти четверту складочку і натягнути нитку.
Рис.4
П'ятий стібок повинен проходити строго по другому ряду присборивания. Після його виконання змінити змінити напрям (спадний ряд). Далі змінювати напрямок через кожні чотири наступні 4 стібка. Останні 2 складочки з'єднати стібками шва «назад голку».
Диміти з вишивкою виконувати згідно наведеного рисунка, захоплюючи ті ж складочки, що і в першому ряду (рис.4).
Рис.5
Схеми для з'єднання складочок можуть бути найрізноманітнішими – створіть свій неповторний варіант вишивки буф!
|