Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Декорування пройми в одязі
 

Сьогодні як ніколи важливо приділити увагу обробці пройми в одязі. Це міні-рукава, бейки, банти, рюші, волани, оборки і т. п.

Міні-рукав з фестонами

На лекалах рукава зазначити довжину міні-рукави (мал. 01). На передній частині оката максимальна довжина міні-рукави — до переднього контрольного знака втачіванія рукава Кп. Довжина міні-рукави на задній частині оката - більше довжини міні-рукави т на передній частині оката (мал. 01).

На міні-рукаві накреслити лінії розрізів (через рівномірні інтервали) для розширення рукава по лінії низу. Розрізати міні-рукав по намічених лініях розрізів і розсунути отримані частині рукава на величину розширення. Величина розширення такого рукава — 4-5,5 см (тут: 4 см). Ця величина розподіляється між частинами рукава у відповідності з кресленням.

Накреслити лінії фестонів за спеціальним шаблоном (мал. 02).

Починати розмітку фестонів треба від середини рукава. Цей центральний фестон зміщається в бік передньої частини оката на 1 див. Інші фестони (однакового розміру) кресляться від центрального в обидві сторони через рівні інтервали. До лінії оката рукава фестони звужуються, сходять нанівець (мал.03).

Такі міні-рукави бажано виконувати з прокладкою з тонкого прокладного матеріалу, властивості якого відповідають властивостям матеріалу виробу. Прокладка не доходить до рядка обточування низу рукава (фестонів) на 0.1 див.

Зріз низу такої моделі рукава обробляється обтачным швом, для цього викроюється внутрішня деталь міні-рукава. Якщо матеріал виробу тонкий, то внутрішня деталь міні-рукави викроюється з того ж матеріалу. Якщо матеріал виробу щільний, товстий, то краще викроїти внутрішню деталь рукава з тонкої тканини, підходящою за колірною гамою до матеріалу виробу.

Обидві деталі рукава (зовнішню і внутрішню) скласти лицьовими сторонами всередину, урівняти зрізи і змітати з невеликою посадкою (з зовнішньої деталі рукава) по краях фестонів.Злегка сутюжить посадку близько зрізів. Обшити зріз низу рукава шириною шва ок. 0,5 див. Позначте припуски шва і виверніть виріб на лицьову сторону. Виправити кант (при необхідності — вимітати) з матеріалу верху і приутюжить деталь.

По можливості слід закріпити шов обточування оздоблювальною строчкою по краю. Це закріпить прокладковий деталь і спростить догляд за виробом в процесі експлуатації.

Рукав втачать в пройму за загальними правилами (положення рукави, розподіл посадки тощо).Пройму обшити обтачкой, розрізаний за формою пройми, або косою бейкой (мал. 04, 05).

Оборка, зміщена щодо краю пройми

Оборка, втачанная в шов, розташований на деякій відстані від краю пройми, прекрасно підкреслює лінію плеча, не позбавляючи її при цьому легкості. Оборка, з'єднана безпосередньо з проймою, може обвиснути, втратити форму; крім того, така оборка візуально розширює плечовий пояс, що не підходить фігур деяких типів.

В шов, розташований на 2-3 см від краю пройми (положення шва залежить від розмірного ознаки Ширина плечового ската), втачивается оборка. Шов, який втачивается оборка, обмежується рельєфами на фронті і спинці вироби (мал. 06).

Побудувати креслення оборки згідно з кресленням (мал. 07). Довжина оборки в крої і, відповідно, кількість збірок залежить від моделі і властивостей матеріалу виробу. Як правило, довжина оборки в крої в 1,5—2 рази довша шва, який втачивается оборка.

Деталь оборки викроюється в косому напрямку нитки основи.

Обробити оборку. Якщо оборка подвійна, то її зовнішній зріз обточується внутрішньою деталлю оборки. Якщо оборка одинарна, то її зовнішній зріз обробляється в залежності від властивостей матеріалу і моделі виробу (швом вподгібку, окантовочным швом тощо). Уздовж внутрішнього зрізу оборки прокласти дві паралельні машинні строчки з ослабленою верхньою ниткою, потім зібрати збірку нижньою ниткою. Довжина сосборенного зрізу повинна бути дорівнює довжині шва втачіванія оборки.

Стачать плечові шви. Втачать оборку в шов втачіванія оборки. Стачать зрізи рельєфів (мал. 08, 09). Обробити пройму відповідно до заданої технологією (подкройной обтачкой, косою бейкой тощо).

Бахрома з вытачных шнурів

Оригінальною обробкою вироби є бахрома з вытачных шнурів, розташована у верхній частині пройми. Вытачные шнури кріпляться безпосередньо на обробленому краї пройми. Для цієї моделі виробу підійде матеріал з пухкою структурою.

При сточуванні плечових зрізів на рівні розташування бахроми залишити нестачанным отвір довжиною близько 1 см Відстань від краю пройми в готовому вигляді 1.5 див. Відповідний отвір на обтачке можна або пізніше проколоти шилом, або виконати його до обточування пройми.

Пройму виробу обшити обтачкой, розрізаний за формою пройми. Обтачке дублюється клейовою прокладкою, підходящою за властивостями до матеріалу верху.

Рекомендується настрочити внутрішні зрізи обтачку на виріб або підшити їх потайними стібками.Виготовити вытачные шнури. Для цього викроїти з косою смужки матеріалу довжиною приблизно 25-40 див шириною 4-4,5 див. Точна довжина бахроми визначається на примірці. Можна продублювати смужки для шнурів тонкої пластичної клейовою прокладкою, яка теж викроюються по косій. Скласти смужки вздовж посередині і стачать заданої шириною шва. Припуски зрізати так, щоб залишилася частина заповнювала порожнину шнура, не позбавляючи його пластичності.Вивернути шнур на лицьову сторону.Розмітити місце розташування шнурів на проймі від плечового шва. Відстань між шнурами — по 3,5 див. Відстань від краю пройми — 1,5 див.

По розмітці зробити шилом отвори, не пошкоджуючи нитки матеріалу. Якщо властивості не дозволяють проколоти матеріал без пошкодження ниток, то треба обмітати короткі петлі для бахроми на зазначених ділянках.

Всунути всі шнури в отвори і нав'язати їх красивими вузлами. Вузли розташувати з лицьового боку виробу. Всі вузли зав'язуються в одному напрямку і закріплюються ручними стібками (мал. 10, 11). Зріз кінців шнурів підвернути всередину і пришийте вручну.

 

«Черепашки» на лінії пройми

Незвично і жіночно виглядає обробка пройми смужкою оздоблювального матеріалу (або стрічкою), що створює ефект черепашок.

Особливо красиво виглядає поєднання льону (матеріал виробі) і несминаемого шовку (матеріал обробки). При сточуванні плечових зрізів залишити отвір в області пройми для продергивания оздоблювальних смужок матеріалу (одна для передачі, друга — для спинки). Довжина отвору — 1 див. відстань від краю пройми - 1,5 див. Відповідний отвір на обтачке обробити до обточування пройми.Пройму обшити подкройной обтачкой (попередньо продубльованою підходящим за властивостями клейовим матеріалом) шириною 3,5 див. Настрочити внутрішній зріз обтачку на виріб.Ширина обтачку дозволяє виконати обтачные петлі на проймі. Розмітити (відповідно до мал. 12) і обмітати отвори для затягання оздоблювальних смужок.

Для обробки потрібні дві смужки матеріалу шириною по 4 див. викроєні в прямому напрямку нитки основи. Довжина смужок залежить від кількості черепашок, їх величини, від властивостей матеріалу. Для цієї моделі необхідно виконати зразок.

Так як при вдевании оздоблювальних смужок неможливо повністю приховати їх зрізи, слід ретельно обробити їх. Зрізи можна обмітати на оверлоці спеціальної вузькою стрічкою або побутової швейної машині вузької зигзагоподібної рядком.

Готові оздоблювальні смужки (з обробленими зрізами) втягати в отвори. Розпочати плечового шва. Спочатку обидві оздоблювальні смужки втягати в отвір в плечовому шві і акуратно пришити їх кінці до обтачке.

Завдяки цьому напрям візерунка буде дзеркальним щодо плечового шва (мал. 13, 14).

В кінці закріпити оздоблювальні смужки на обтачке з виворітного боку, для цього проколоти обтачку шилом, не пошкоджуючи нитки матеріалу.

Обробка країв виробу декоративними косими стібками обметочніе

Будь-якої моделі можна додати оригінальності з допомогою оздоблення декоративними косими обметочніе стібками, розташованими на проймі, горловині, бортах і пр. Існує безліч варіантів цієї обробки з різних матеріалів.

Товсті нитки

Край виробу, декорований косими обметочніе стібками, виконаними товстими нитками, — найбільш простий, раціональний і дешевий спосіб обробки виробу.

З виворітного боку виробу намітити місце розташування проколів. Товсту нитку втягати в вишивальну або штопальную голку (з плоским великим вушком) і вишити стібки (мал. 15). Стібки повинні бути рівними, і їх не можна надмірно затягувати.

Вытачные шнури

Ексклюзивно виглядає виріб, краї якого «обметаны» дуже вузькими вытачными шнурами (мал. 16).

З косою бейки виготовити вытачной шнур. Кінець готового шнура зв'язати ниткою, закріпити у голці з широким вушком і обмотати перехід від голки до шнура скотчем. Так шнур буде легше протягнути в отвір в матеріалі. Всунути вытачной шнур в отвори, виконані в матеріалі шилом.

Вироби із шкіри з обробкою шнуром

Поєднання натуральної (або штучної) шкіри зі шнуром виглядає дуже ефектно, при цьому це дуже простий спосіб створити креативну річ.

Край деталі продублювати клейовою прокладкою. Обробити край деталі.Розмітити отвори для шнура на обробленому краю деталі і прорубати їх спеціальним пристосуванням (продається в спеціалізованих магазинах).Діаметр отворів залежить від товщини шнура.

Розмітка отворів залежить від способу обробки краю деталі. Якщо край деталі обтачен, то відстань до отворів 0,8—1 див. Якщо оброблений край деталі із згином, то відстань до отворі 1,5 див.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 965 | Рейтинг: 0.0/0