Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Декорування одягу трикотажними елементами

Безліч складок, рюш, воланів - це завжди ніжно, романтично, жіночно. У трикотажних виробах для жінок неможливо обійтися без елементів декору, але в їх обробці є своя специфіка.

Закручені смуги

Простий у виготовленні, але досить ефектний оздоблювальний елемент - «смуги» (мал. 1). Ними можна прикрасити горловину трикотажної блузки, рукава, перед і т. д. Не всякий трикотаж підійде для цієї обробки. Потрібно, щоб поперечні зрізи трикотажного полотна мали властивість закручуватися на лицьову сторону (мал. 2) і при цьому не розпускатися.

Нарізати з трикотажного полотна поперечні смуги шириною 2,5 см Довжина нарізаних деталей залежить від модельних особливостей. Бажано вирізати смуги з запасом по довжині, так як можлива усадка трикотажу в процесі обробки, і надалі по кінцях смуги потрібно буде зрізати приблизно 2,0-3,0 див.

Щоб трикотажні «смуги» набули вигляду, як на мал. 2, потрібно руками взяти смуги з коротким бічним зрізам і максимально розтягнути по довжині. Смуги скрутити по довгих зрізах. Потім обдати їх парою праски, щоб трикотаж дав усадку. Кінці смуг вийдуть трохи незграбними, тому їх рекомендується зрізати.Кожна смуга повинна мати однакову ширину по всій довжині. Оздоблювальний елемент заготовлена.

Подальша обробка залежить від вашої фантазії.Можна придумати безліч варіантів декору з отриманих «смуг». На мал. 1 запропоновано варіант з паралельно настрочені смугами. Відстань між ними однакова - 2,0 див. Треба намітити на деталі виробу положення смуг, потім настрочити кожну заготовлену смугу, прокладаючи строчку посередині (мал. 3). Після настрачивания обдати пором праски, тоді краї смуг завернутся максимально, і строчок не буде видно. Якщо трикотаж нещільний з високим ступенем розтягнення, то з виворітного боку в області декору рекомендується посилити деталь виробу.

Довжина декоративних смуг може бути як однакової, так і різної (мал. 4). Також смуги можна настрочити на виріб встик один до одного (мал. 5). У цьому випадку при настрачивании потрібно використовувати вузьку ніжку.

Сплетена «коса» із заготовлених смуг виглядає оригінально (мал. 6), а виконується швидко і просто. Прикріпіть її до виробу можна ручними потайними стібками в декількох точках.Рекомендується початок і кінець «коси» прибрати у шви виробу.

Ще один з можливих способів переплетення декоративних смуг представлений на мал. 7. Щоб плетіння здавалося повітряним, кріплення потрібно виконати ручними потайними стібками.

Геометричні фігури

Цей елемент оздоблення виконується з тонкого трикотажу (мал. 8 і 9). З трикотажного полотна потрібно вирізати кола - в даному випадку їх 6 штук (мал. 10). Замість кіл можуть бути еліпси, квадрати або деталі неправильної форми. Це залежить від вашого бажання і модельних особливостей.

Приутюжить кожен коло праскою, складаючи його навпіл (мал. 11). Витримати при цьому однакове напрямок стовпчиків трикотажу в деталях. Якщо ви хочете більше м'якості і легкості, то можна обійтися без праски: просто перегнути деталі. Намітити на колах по приутюженному згину середину - точка кріплення деталей до виробу.

На самому виробі потрібно також намітити положення декоративних елементів. Намелка багато в чому залежить від форми обробки. В даному випадку закріпка довжиною 0,5 см буде розташовуватися під кутом 45 градусів (мал. 12 і 13).

Настрочити оздоблювальні елементи один за іншим по розмічених лініях.

Намисто


Нещільний трикотаж може стати відмінним матеріалом при виготовленні намист (мал. 14). Намисто можна зробити як знімними, так і втачанными між двома швами вироби.

Для роботи нам знадобиться трикотаж, кілька намистин (бажано легенів, скляні досить важкі) однакового або різного розміру.

Продекатировать трикотаж з допомогою праски з парою. Викроїти поздовжню смугу трикотажу. Ширина залежить від розміру намистин. Завдяки хорошій розтяжності трикотажу можна ширину смуги зробити трохи менше. Довжину бажано дати з запасом. По контуру смуги додати припуски 0,7 див.

Скласти трикотажну смугу навпіл по всій довжині лицьовою стороною всередину і стачать поздовжні зрізи (ширина шва 0,7 см) — мал. 15. Виверніть на лицьову сторону.

 

Зав'язати вузол приблизно посередині отриманого трикотажного «панчохи». Так зручніше для подальшої обробки: можна вставляти намистини з обох відкритих кінців «панчохи». По черзі додавати намистини, кожну намистину фіксувати вузлом. Сильно затягувати намистину між вузлами не потрібно, намисто повинні бути досить гнучкими.

Залишилися відкриті зрізи трикотажного «панчохи» для незнімних бус вставити у шви виробу.Якщо ж намисто знімні, то можна залишити невеликі кінці близько 1,0 см після намистин без вузлів, накласти їх один на одного з нахлестом в 0,5 см, скріпити на машині. Обігнути місце кріплення деталлю - шлевкой з трикотажу. Петля повинна стати імітацією сайту. Закріпити її ручними потайними стібками.

Намисто готові (мал. 14).

Комбінований декор

Ця обробка заснована на комбінації щільного основного трикотажу і легкого трикотажу-сітки (мал. 18). Замість трикотажу-сітки можна використовувати шифон.

Викроїти смугу з трикотажу-сітки або з шифону.Ширина і довжина смуги повинні бути більше обробки в готовому вигляді. Розміри її залежать від властивостей матеріалу і від величини хаотичних складок. Зрізи смуги не оброблені.Бічні зрізи можуть як входити у шви виробу, так і залишитися відкритими.

На деталі виробу намітити двома горизонтальними лініями положення обробної смуги в готовому вигляді. Накласти смугу з сітки на лицьову сторону виробу. Прикріпити сітку кількома закрепками на машині (3-4 стібка прямим і зворотним ходом), закладаючи руками хаотичні складки. Нитки за кольором рекомендується підібрати в тон оздоблювального матеріалу. І сітка, і шифон — матеріали, що не потребують в даному випадку суворого правильного розташування складок і їх певного розміру.Легка недбалість з - за нерівномірного положення складок на обробної смузі додасть виробу особливий шарм.

Об'ємні елементи

Виріб з щільного трикотажу, який здатний тримати форму, можна доповнити елементом, представленим на мал. 19. Використання цього декору можливо по низу спідниці, по низу рукава. Цей елемент сильно впливає на обсяг і силует моделі, а також на її конструкцію.

В області декору потрібно змінити конфігурацію бічного зрізу деталі, як на мал. 20. На бічних деталях виробу змінюється тільки один бічний зріз (мал. 20), а на центральних деталях - обидва бічних зрізу.

Після розкрою деталей виробу з щільного трикотажу починаємо збірку. З'єднати деталі між собою. Якщо виріб на підкладці або трикотаж не лущиться, то з'єднувати деталі можна на універсальній машині (мал 21). В іншому випадку потрібно скористатися четырехниточной стачивающе-обметочниє машиною (оверлком). Ми взяли досить щільний трикотаж з поганою осыпаемостью, тому немає необхідності в обметування зрізів.

Висікти припуски швів в кутах швів (мал. 21). Вивернути кути на лицьову сторону. Приутюжить кожен шов в області обробки без канта, на ребро. Решту швів запрасувати.

Оздоблювальний елемент готовий, низ виробу можна завершити смугою з основного трикотажного полотна (мал. 19).

Плоский декор

Декор на мал. 22 рекомендується для щільного трикотажу, який володіє низькою осыпаемостью і не розпускається.

Викроїти смугу з трикотажу.Ширина смуги в даному випадку 3,0 див. Розлініяти смугу, як показано на мал. 24, через кожні 2,0 див. Нахил ліній під кутом 45 градусів. Скласти смугу по намічених лініях, одна лінія - це зовнішній згин, інша - внутренний згин і так далі.Приутюжить смугу по згину.Якщо по моделі потрібно м'якість і легкість, то не рекомендується приутюживать смугу.

Накласти оздоблювальну смугу на деталь виробу. Прикріпіть її до виробу закрепками на машині.Закріпки виконувати по лінії згину смуги зсередини. Кінці декоративної смуги можна ввести у шви вироби, а можна залишити їх відкритими, необробленими.

Якщо збільшити відстань між згинами смуги (мал. 25), то зовнішній вид оздоблення зміниться (мал. 23).

Серед оббивних меблевих тканин лідируюче місце займає гобелен. Надзвичайна краса і різноманіття забарвлень поєднуються в цій тканини з високою міцністю і довговічністю. Дійсно, найчастіше вони використовуються для оббивки меблів. Але насправді сфера їх застосування набагато ширша. Гобеленові тканини можна використовувати для оббивки стін, виготовлення сувенірів, картин, різних предметів інтер'єру.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 698 | Рейтинг: 0.0/0