Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Декоративні елементи в швейних виробах
 

Для декорування швейного виробу можна використовувати сітку, шифон, атласні канти, тасьму, а також просто елементи незвичайної форми.

Декор оригінальної форми

Такого виду декор (мал. 1) виконується з основної тканини. Його особливість - оригінальний крій. Використовувати цю обробку можна в блузах, сукнях, спідницях і т. д.

Викроїти деталі, показані на мал. 2, з основного матеріалу. Форму деталей крою можна визначити за бажанням, наприклад, у вигляді хвилі (без гострих кутів). Розміри також можуть змінюватись і залежать від моделі. Припуски швів для з'єднання деталей між собою рекомендуються по 0,7 див.

З'єднати деталі декору зрізах заданої шириною шва (мал. 3, 4). Висікти припуски швів в кутах (мал. 5). Виверніть на лицьову сторону, виправити кути. Приутюжить (мал. 6).

Прокласти наскрізні закріпки (мал. 1), які можна виконати нитками в колір основного матеріалу або контрастними. Приутюжить.

Як закріпок можна використовувати намистини або бісер, декоративні невеликі квіти, металеві заклепки і т. д.

Вузький атласний кант втачной

Атласний втачной кант може бути як додатковою обробкою вироби, так і основною ідеєю костюма. Ефектно буде виглядати однотонне плаття з геометричними швами, декорованими втачнимі контрастними кантами.

На мал. 7 показаний приклад декору з вузьким атласним втачним кантом.

Ширина готової атласною смуги для канта 2 см. Ширина канта в готовому вигляді (видима частина) 0,3 див. Таким чином, ширина шва сточування деталей повинна становити 0,7 див. Запрасувати смугу для канта вздовж посередині лицьовою стороною назовні.

В даному прикладі декоративні шви з прямими кутами.

Продекатировать смугу для канта, щоб надалі не відбулося його усадки.

Перша деталь декору - у вигляді трикутника. Намітити точку розвороту в кутку деталі з лицьового боку. Настрочити з лицьового боку деталі смугу для канта (зрізи смуги поєднуються зі зрізом основної деталі) швом шириною 0,6 см, надсекіте припуски смуги для канта до точки розвороту в кутку (мал. 8) так, щоб надсечка не доходила до рядка настрачивания кілька міліметрів.Приутюжить.

Друга деталь декору з одним внутрішнім і одним зовнішнім кутами. Намітити точку розвороту на внутрішньому куті (мал. 9) і позначте припуск шва деталі до цієї точки, не доходячи до неї 0,3 см (мал. 10). Прітачать другу деталь до першої деталі швом шириною 0,7 см (таким чином ширина канта буде 0,3 см). Запрасувати припуски шва на першу деталь (мал. 11).

При необхідності підрізати деталі. Далі технологія повторюється.

На зовнішній кут другої деталі настрочити кант по аналогії з настрачиванием канта на кут першої деталі (мал. 12). Стачать другу і третю деталі між собою (мал. 13), дотримуючи всі рекомендації, дані вище. Запрасувати Шов на другу деталь (мал. 13).

Конфігурація швів, декорованих вузькими втачнимі кантами, може бути різна: у вигляді плавних хвилеподібних або багаторазово ламаних ліній. Можна створити різноманітні візуальні ефекти у виробі. Все залежить від фантазії, бажання і рівня майстерності.

Широкий атласний кант втачной


На мал. 14 показаний аналогічний підхід до декорування виробу, тільки з використанням широкого атласного втачного канта (в готовому вигляді ширина канта 0,5 см). Ця обробка може бути використана тільки для прямих швів - без кутів і вигинів. Якщо лінії швів фігурні, то втачной кант викроюються по формі шва.

Ширина готової атласною смуги для канта 2 см. Ширина канта в готовому вигляді (видима частина) 0,5 див. Таким чином, ширина шва сточування деталей (повинна складати 0,5 див. Запрасувати смугу для канта вздовж посередині лицьовою стороною назовні.

З основного матеріалу викроїти деталі з припуском швів (тих, які будуть декоровані кантом) по 0,5 див.

Продекатировать смугу для канта, щоб надалі не відбулося його усадки.

Настрочити з лицьового боку першої деталі смугу для канта (зрізи смуги поєднуються зі зрізом основної деталі) швом шириною 0,4 див. Прітачать другу деталь до першої швом шириною 0,5 см (шов ширше на 0,1 см, щоб строчка настрачивания смуги для канта не було видно з лицьового боку). Приутюжить (мал. 15).

Далі обробка аналогічна описаній вище - для вузького втачного канта (див. мал. 16-20).


 

 

В такому стилі можна виконати ціле виріб.

Декор з використанням сітки

Застосовувати сітку для виготовлення оздоблювальних елементів дуже зручно - її зрізи не вимагають додаткової обробки. Вона виглядає легко і повітряно.

На мал. 21 показаний один з варіантів використання сітки. Досить викроїти смугу з неї, ширина і довжина якої залежать від моделі.

Намітити місця кріплення обробки з лицьового боку основної деталі. В даному випадку їх п'ять.Укладаючи поетапно смугу з сітки на основну деталь, настрачівать її в намічених місцях кріплення (мал. 22). Рядки перекриваються зверху сіткою. Приутюжить. Декор готовий.

Інший нескладний елемент оздоблення - на мал. 23. Для його виготовлення потрібно вирізати з сітки різні елементи. В даному випадку це смуги. Розміри, конфігурація та кількість елементів можуть бути різні. Це може бути повна асиметрія.

Потім розташувати викроєні елементи на основній деталі і настрочити на неї (мал. 24). Можливе застосування точкового кріплення, щоб якась частина деталі залишалася отлетной і повітряної.Приутюжить.

Обробка готова.

Сітка плюс атласна стрічка

Декоративний елемент з контрастною сітки та атласної стрічки (мал. 25) може стати прикрасою вечірнього вбрання. Для його виготовлення знадобиться готова атласна стрічка і викроєні парні деталі у вигляді трикутників з сітки. Розміри залежать від розміру декору в готовому вигляді і від задуму автора.

Продекатировать атласну стрічку, щоб в подальшому не сталося усадки.

На основній деталі намітити розташування декору двома вертикальними лініями - це положення вертикально розташованої стрічки, і декількома горизонтальними - це лінії, що визначають положення горизонтально розташованих смуг (мал. 26). На горизонтальних лініях також потрібно відзначити початок і кінець розташування трикутників з сітки, щоб дотримати симетрію. Важливо, щоб по нижніх горизонтальних ліній деталі сітки не заходили за вертикальні намічені лінії (ці точки обведені гуртками на мал. 26).Інакше вертикальна атласна стрічка при настрачивании перекриє собою отлетной частина деталей з сітки, а цього не повинно бути.

Настрочити деталі з сітки на основну деталь швом шириною 0,5 см, верхні зрізи сітки не повинні доходити 0,2 см до верхніх намічених горизонтальних ліній, щоб згодом вони були повністю перекриті стрічкою. Перевірити симетрію розташування настроченных деталей.

Настрочити атласну стрічку по верхньому краю швом шириною 0,1 см, прикладаючи її до кожної верхньої горизонтальної наміченої лінії. Настрочити стрічки по нижніх краях (мал. 27). Приутюжить.

Після того, як всі горизонтальні елементи декору настрочены на основну деталь, залишилося настрочити вертикальну стрічку, приутюжить, і декоративний елемент готовий (мал. 26).



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1518 | Рейтинг: 0.0/0