Декоративні елементи оздоблення з шифону та застібки-блискавки
В якості декору сьогодні можна використовувати самі різні матеріали. Головне - оригінальна ідея. Звичайна застібка-блискавка з металевими ланками в умілих руках може стати оригінальною прикрасою, привертає погляди. А декоративні елементи з шифону додадуть родзинку самому простому виробу.
Ми звикли, що застібка-блискавка в одязі виконує функцію власне застібки. Але дизайнери зламали цей стереотип, запропонуй застібку-блискавку в якості матеріалу для декорування.Розглянемо деякі варіанти незвичайного застосування застібки-блискавки.
Для виготовлення прикрас рекомендується використовувати рулонну застібку-блискавку без обмежувачів і замків.
«Металева» троянда
Щоб зробити декор у вигляді троянди, представлений на мал. 1, потрібно рулонна застібка-блискавка, міцні нитки та ручна голка.
Продекатировать стрічки застібки-блискавки пором праски, не відрізаючи від рулону. Тільки після декатирования відрізати шматок застібки потрібної довжини (довжина залежить від розмірів троянди). В даному випадку довжина шматка складає 70 див. Потрібно тільки одна частина застібки-блискавки. Щоб зрізи стрічки застібки не обсипалися, слід оплавить їх на відкритому вогні.
Прокласти строчку дрібних прямих стібків вручну на відстані 0,3 см від краю стрічки застібки (мал. 2). Злегка сосборить стрічку застібки, стягуючи її рядком.
Сосборенную стрічку скрутити у вигляді бутона, починаючи з одного з кінців. Скручену частина бутона закріплювати ручними стібками. Коли половина стрічки застібки зібрана в бутон, решту скручувати, не поєднуючи краю стрічки, а зміщуючи їх ближче до ланкам раніше скрученого бутона, щоб нижня частина троянди вийшла більш широкою.
«Металева» троянда готова. Вона може бути використана у вигляді брошки.
«Металеві» рюші
Для «металевих» рюшів може знадобитися стрічка застібки-блискавки більшої довжини. На виготовлення рюшу, показаного на мал. 3, було витрачено 70 см однієї частини застібки-блискавки, його довжина в готовому вигляді 17 див.
Після декатировки, розрахунку необхідної довжини стрічки, оплавлення її зрізів можна приступити до основного етапу роботи.
Прокласти строчку дрібних прямих стібків вручну, як можна ближче до краю стрічки застібки-блискавки. Сильно натягнути стрічку рядком, і вона сама викладеться красивими хвилями (мал.3).
«Металевий» рюш готовий. Залишилося тільки прикріпити його ручними стібками до виробу.
Втачной кант з застібки-блискавки
Проста, але оригінальна прикраса вироби — використовувати частину застібки-блискавки в якості втачного канта (мал. 4).
При цьому потрібно враховувати, що шов вироби придбає більшу жорсткість. Якщо шов не прямий, а фігурний, то кант з застібки-блискавки може деформувати його на виробі утворюються заломи. У деяких випадках, надсекіте стрічку застібки, можна уникнути цього дефекту.Рекомендується попередньо спробувати виконати шви складної форми з втачиванием канта з застібки-блискавки на окремому шматку основного матеріалу.
Якщо треба декорувати прямий ділянку вироби, то вводити шов не обов'язково. Можна утворити складку з деталі виробу, вставити в неї стрічку застібки (мал. 5) і застрочити, прокладаючи строчку на відстані 0,2 см (мал. 6) від зовнішнього згину складки. В якості обробки нитки для настрачивания можуть бути контрастними.
Декоративний хрест з застібки-блискавки
Цей декоративний елемент (мал. 7) підійде для виробів в молодіжному стилі. Розмір декору може бути абсолютно будь-який, все залежить від ідеї дизайнера.
Продекатировать стрічки застібки-блискавки пором праски, не відрізаючи від рулону. В залежності від розмірів хреста відрізати шматки потрібної довжини.
На вертикальну і горизонтальну смуги хреста потрібно 2 шматки однакової довжини. Оплавляти зрізи стрічок застібки-блискавки не потрібно. У зрізів нарізаних шматків застібки-блискавки слід зняти по 2-3 ланки за допомогою плоскогубців, щоб при настрачивании на основну деталь можна було підігніть зрізи стрічки застібки на 1 см або вставити їх у шви виробу.
На основній деталі намітити положення декоративного хреста вертикальною і горизонтальною лініями.
Настрочити по розмітці на основну деталь дві частини застібки-блискавки, розташовуючи краю стрічок впритул один до одного (без зазорів!), потім аналогічно настрочити дві інші частини застібки-блискавки, розташовуючи їх під прямим кутом до вже настроченным частинах застібки (мал. 8). Слід обережно настрачівать в області перетину елементів хреста, щоб голка машини не зламалася про ланки. Акуратно приутюжить декор, оскільки можна пошкодити підошву праски про ланки застібки.
Декоративний хрест можна прикрасити різнокольоровими великими намистинами або стразами.
Обробка ланцюжком
Ефектний елемент оздоблення можна отримати, використовуючи вузьку золотий ланцюжок (мал.9, 10). Він буде доречний на виробі з однотонного матеріалу.
Ланцюжок можна розташувати на виробі відповідно до будь-якої дизайнерської ідеєю. Прикріпіть її до виробу рекомендується або машинними, або ручними малопомітними стібками.
Прикраса з шифону
Декор з шифону широко застосовується як у повсякденних жіночих виробах, так і в вечірніх вбраннях. Розглянемо один з найбільш простих елементів оздоблення з шифону (мал. 11), яким можна прикрасити горловину виробу або бретелі блузки.
Викроїти з шифону 6 смуг шириною 5 см, під кутом 45 градусів до ниток основи. Зрізи смуг шифону залишаться необробленими, а зрізи деталей, викроєних в косому напрямку ниток основи, як відомо, менше обсипаються. Довжина смуг залежить від потрібної довжини готового декоративного елемента.
Накласти 3 смуги одна на іншу лицьовими сторонами вгору, поєднати зрізи. Прокласти розріджену машинну строчку вздовж посередині суміщених смуг, скріплюючи їх. На початку і кінці строчки залишити кінці ниток довжиною не менше 10 див. Сосборить три смуги з шифону ниткою машинної строчки (мал. 12).Густота збирання залежить від модельних особливостей. Аналогічно заготовити 3 смуги з шифону.
Настрочити заготовлені шифонові деталі на виріб. Рядок настрачивания прокладати в рядок складання декоративних смуг (мал. 13). Відстань між смугами шифону може бути різним. В даному випадку відстань між рядками настрачивания 3 див. Завдяки цьому посилюється ефект об'ємності (мал. 14).
Отвір зі складками
Отвір, сосборенное за допомогою шнура (мал. 15), можна виконати на виробі з нещільного трикотажу, плательно, блузочной або костюмної тканини. Це виглядає свіжо і оригінально.
Об'єм, необхідний для одержання збірок навколо отвору, закладається у модельну конструкцію виробу.Форма і розмір отвору залежать від модельних особливостей вироби.
Викроїти основну деталь (мал. 16). Для шнура необхідна куліса, яка в цій моделі розташована з виворітного боку основної деталі. Смуга для куліси (обтачке) викроєна з підкладкової тканини, щоб зменшити товщину швів. Смуга для лаштунки викроюється в косому напрямку нитки основи, це дозволить «викласти» її за формою отвори. Ширина смуги для лаштунки залежить від діаметра шнура, а довжина - від розміру отвору.
Обшити зріз отвори смугою для лаштунки шириною шва 0,7 см (рядок 1 на мал. 17). Настрочити припуски шва обточування на смугу шириною шва 0,1 см (рядок 2 на мал. 17, 18). Настрочити другий край смуги на деталь виробу вздовж отвору, підгинаючи припуск 0,7 см (мал. 19, рядок 3 на мал. 17).
Приутюжить краю обробленого отвору. Протягнути шнур через кулісу (мал. 20) і стягнути отвір потрібного розміру. Закріпити кінці шнура. Прітачать деталь з декоративним отвором до іншої деталі виробу (мал. 15).
Між обтачкой куліси і деталлю вироби можна вставити додаткову деталь з оздоблювальної або основної тканини (мал. 21).
Для кого-то рукоділля – це хобі, для когось-покликання, а деякі тільки починають пізнавати нюанси і секрети цього заняття. І для новачків, і для тих, хто вже не перший день освоює дане мистецтво, відео по рукоділлю допоможе створити будь шедеврів своїми руками без особливих зусиль.