Знову в моді декоративні елементи - всілякі волани, рюші, буфи, штучні квіти. Все це можна створити не тільки з текстильних матеріалів, але і з трикотажного полотна.
У цій статті розглянемо один із варіантів обробкидекоративного елемента «троянди». Його можна виконати як з нещільного трикотажу (як в даному випадку), так і з тканини.
Виготовлення лекал і викроювання деталей
Спочатку потрібно виготовити лекала, за якими будуть викроєні деталі декору. На мал. 1 представлено лекало для «листка троянди». Розміри листка» дано без урахування припусків. Рекомендований припуск на шов - 0,7 см по контуру.
На мал. 2 представлено лекало «троянди».Розміри на ілюстрації подані також без урахування припусків на шви. Припуски на шви по контуру - 0,7 див.
Використовуючи лекало «листка троянди», викроїти 4 деталі (мал. 3, 4). Розкроїти 3 деталі «троянди» з допомогою другого лекала (мал. 5).
Обробка «троянди»
Обшиті з виворітного боку бічні зрізи деталі квітки швом 0,7 см, складаючи деталь уздовж навпіл по всій довжині (мал. 6 - на цьому і наступних ілюстраціях рядки виконані контрастними нитками для наочності). Виверніть на лицьову сторону, приутюжить обтачанние кінці, не виправляючи кант.
По довгих зрізів деталі рекомендується поставити мітки суміщення щоб уникнути перекосів в подальшій обробці.
При роботі з трикотажем не завжди можна ставити розтини по зрізах. Трикотаж при рассекании може «пускати стріли».Припуски для трикотажу, як правило, даються менше (не 1,0 см, а 0,7 см) і глибина розтинів не повинна перевищувати 0,3 див. Іноді це зробити складно, тому можна не розсікати трикотаж, а ставити на ньому мітки. Це дозволить уникнути дефектів у подальшій роботі.
Прокласти строчку (частота рядки-2 стібка до 1,0 см) за довгим необробленим зрізів деталі «троянди» на відстані 0,7 см від них, поєднуючи мітки (мал. 7). На початку і в кінці рядка залишити кінці ниток не менше 10 см завдовжки.
Сосборить деталь, затягуючи нижню нитку рядка (мал. 8), і закріпити кінці ниток. Далі потрібно зібрати «бутон троянди» (мал. 9), скручуючи деталь. Починати з короткою бічної сторони.Закріплювати бутон, щоб він не розкручувався, потрібно ручними стібками в області нижніх зрізів, сильно стягуючи стібки. Коли бутон зібраний, закріпити кінці ниток.
Аналогічно заготовити 3 «бутони троянд».
Обробка листка троянди»
«Троянди» готові, тепер потрібно заготовити «листки троянд». Викроєні 4 деталі.
Скласти деталі «листків» попарно лицьовими сторонами всередину і обшиті по контуру (0,7 см), залишаючи отвір для вивертання (мал. 10, 11). Вивернути «листки» на лицьову сторону, підшити отвори вручну потайними стібками.Приутюжить деталі по контуру без канта.
Збірка декоративного елемента
Спочатку потрібно виконати розетку. Одну деталь «листка» перекрутити посередині (мал. 12). На нього накласти другий перекручений «лист» (мал. 13). Зверху на покладені «листки» накласти три «бутони троянд» (мал. 14). Отриману композицію потрібно закріпити вручну міцними потайними стібками.
Декоративний елемент «троянди» готовий, його можна прикріпити до готового виробу, наприклад, до трикотажної водолазці або блузці. Він обов'язково прикрасить виріб і змусить поглянути на нього по-новому.