Отже, Бурда Моден. Зараз вже складно повірити, але минуло вже 24 роки з того дня, коли журнал почав виходити в СРСР. Дійсно перший із західних журналів, який почав продаватися тут відкрито і з поліграфією, так радикально відрізнялася від радянських видань.
Та ще й з такою цінністю, як викрійки, та на російській мові. Ми, звичайно, бачили деякі західні журнали, але це були в основному Metal Hammer або Bravo, тобто музичні журнали, а про Playboy всі знали, але мало було щасливчиків тримали його в руках. І тут починає вільно продаватися західний журнал, з відмінною поліграфією і, як нині кажуть, чудовим контентом — викрійками.
Про Видавництво «Енне Бурда»
Видавництво модних журналів в Оффенбурзі було засновано Енне Бурда в 1949 році. Вже в наступному, 1950 році вийшов у світ перший номер журналу Burda moden. Постійно зростаючі тиражі журналу сприяли успішному розвитку видавництва. За короткий час журнал Burda moden увійшов у число найбільш популярних журналів для любительок шиття в світі. У 1987 році Burda moden першим із західних журналів став виходити в СРСР, а з 1994 і в Китаї.
З тих пір обсяг і зміст журналу розширилися, у ньому з'явилися нові теми, він радує читачок своїм жіночим обличчям. Сьогодні журнал Burda видається на 16 мовах, і його можна купити в 89 країнах світу. Видання виходить щомісячно, воно пропонує читачкам у кожному номері близько 50 нових моделей, поради стилістів і фахівців по косметиці, а також докладні інструкції з виконання представлених моделей і викрійки до них.
На додаток до щомісячного журналу видавництвом випускаються спеціальні видання «Мода для повних» і «Шити легко і швидко».
Взагалі-то в СРСР були видання подібні Бурда Моден, типу «Селянки» або «Працівниці», де друкувалися і викрійки, і кулінарні рецепти, але оформлені вони були з тієї совковостью, яка народилася від відсутності конкуренції в кожній із сфер життя. Тобто, щоб отримати потрібну викрійку (а саме цей момент найбільше нас цікавить) доводилося перелопачувати безліч журналів, якщо траплялася удача знайти їх. І знаходиш тебе цікавить викрійку в полуистлевшем журналі якогось 1960 року. І шиєш. І потім носиш. А модель-то вже застаріла.І тут з'являється Бурда, яка пропонує на періодичній основі нові моделі викрійок одягу, тільки не лінуйся шити! Тоді, в 1987 році, поява Бурда Моден в СРСР можна було порівняти тільки з революцією.
Не все, звичайно, було так гладко. По-перше, ціна кусалася – 5 рублів за номер. Що таке 5 рублів в радянський час? Блок болгарських сигарет, майже десять пляшок пива, майже два єдиних проїзних квитка, 25 порцій морозива у вафельних стаканчиках і т. д. Але все одно синенькі банкноти обмінювалися на журнал без жалю. Треба сказати, що і черги за ним стояли маленькі, а ті, кому журнал не діставався, брали перезнімати викрійки Бурда у знайомих.І не дай Бог з журналом щось трапиться: за забруднений або надірвану сторінку можна було не тільки посваритися, але і отримати легкі і середні тілесні ушкодження. По-друге, де-то треба було взяти тканину під модель. Як ми виплутувалися нині не зовсім зрозуміло, але все-таки шили (два молодих людини пошили собі в 1989 році за куртці – один шкіряну, а другий замшеву, перший використав випаду і відходи ательє по роботі зі шкірою розміром два на два сантиметри, другий — замшу з костюмів зварника). До речі сказати, в радянський час хорошу тканину можна було дарувати.Але Бурда Моден значно спростила існування шьющих людей в СРСР — вона дала і викрійки, і ідеї. Тепер, якщо потрібно (чи хотілося) щось пошити, то всіх відразу направляли за викройками до Бурді: «подивися в Бурді», «пошукай в Бурді», «здається щось таке в Бурді було». І навіть двозначне російською мовою назва анітрохи не завадило розвитку журналу.
І єдине, що затьмарювало спілкування з Бурда Моден, так це, м'яко кажучи, огидне побудова горловини і пройми. На поясні моделі ніхто не скаржився, а горловину і пройму у багатьох випадках доводилося підправляти. Пригадується одна куртка з коміром-стійкою. Куртка в принципі вийшла досить теплою, а ось горловина... настільки низькою, що холодне повітря господарював під курткою, як у себе вдома. Тому вже двадцять років не маю поняття, що відбувається з журналом Бурда Моден.
Після довгих зважувань «за» і «проти», було вирішено все-таки викладати Бурда Моден на сайті, хоча б з двох причин: по-перше, журнал цей потужний і глибоко професійний, по-друге, можна використати ідеї, яких у будь-якому випадку в Бурда Моден предостатньо. Ну і що-небудь смачненьке можна приготувати за його рецептами.
Скоро на сайті.
Закрито на прохання правовласника. Фото там же.
|