Продовжуючи розпочату розмову про брошках, зроблені своїми руками, хочу поділитися однією дуже гарною технікою виготовлення прикрас. Це техніка «канзаші».
Власне, насправді канзаші – це традиційне японське прикраса для волосся у вигляді довгої шпильки або гребеня, прикрашених квітами з шовку. Оскільки традиційний японський жіночий наряд не передбачає прикрас, що надягаються на руку або шию, канзаші були головним аксесуаром, що підкреслює не тільки красу і привабливість жінки, але і її соціальне становище і достаток.
Квіти для традиційних канзаші виготовляються з шовкової тканини. Маленькі шовкові квадратики складаються особливим чином, і виходять пелюстки, які кріпляться один до одного за допомогою рисового клею. В основному, в техніці канзаші використовують гострий і круглий пелюстка.
Звичайно, сьогодні мистецтво канзаші має кілька напрямків. Це, безумовно, традиційне виготовлення аксесуарів для прикраси національних костюмів. І адаптована для масового користування сучасна техніка, де стародавні японські традиції вже не дотримуються так суворо, і застосовуються сучасні матеріали.
Брошка в техніці канзаші з гострих пелюсток
Я зробила в техніці канзаші просту, але дуже ефектну брошка, використавши для своєї роботи широку атласну стрічку білого кольору і кольорову полиэстровую тканина.
Стрічку і тканина раскроила на квадрати, причому квадрати з тканини вирізала трохи більшого розміру, ніж ширина стрічки, щоб довжина пелюсток була різною. Склавши кожен квадратик певним чином (див. канзаші для початківців) і оплавив зрізи тканини, щоб вона не сипалася, я зробила гострі пелюстки квітки.
Потім зібрала всі пелюстки на тонку волосінь. Серединку квітки декорувала ґудзиком, з шматочком атласної стрічки, і великим бісером. З вивороту пришила шпильку для кріплення брошки до одягу.
Моя брошка канзаші вийшла дуже ніжною і повітряної. А для її виготовлення знадобилося зовсім небагато часу. Використовуючи техніку канзаші, кожна жінка зможе створити своїми руками дуже вишукані і незвичайні прикраси.
|