Эгрет — коштовна прикраса для жіночого головного убору або зачіски у вигляді шпильки з вершиною у формі пера, пучка пір'я або гілки, посипаної камінням (зі словника ювеліра).
Але спочатку було просто пташине перо. Хоча перо не просте, а виключно з шлюбного вбрання самців білих чапель.
У шлюбний сезон на чапель-самців спині з'являються розкішні рассученные пір'я, опахало яких відрізняється незвичайною легкістю і мереживний красою.
Жінкам дуже подобалося прикрашати свої капелюшки і зачіски цими пір'ям. А оскільки на латині чапля називається Ehgretta, то й перо стали називати чапель эгрет або эгретка (франц. эгрет).
Пір'я часто відбувалися перлами і дорогоцінними каменями, для закріплення пера використовували брошка. Тому назва эгрет стали використовувати не тільки для позначення самого пера чаплі, але і для всього прикраси з пір'я і дорогоцінних каменів. Пізніше термін эгрет застосували і для ювелірного виробу у вигляді пера, пучка пір'я або гілочки з дорогоцінними каменями.
На рубежі 19 і 20 століть попит на пір'я чапель був так великий, що в гонитві за наживою, мало не погубили всіх білих чапель від Австралії до Америки на всіх річках і озерах. Тільки у Венесуелі щорічно вбивали півтора мільйона білих чапель! А Венесуела була не єдиною країною, з якої надходили пір'я «шлюбного вбрання» чапель для прикраси дам Європи.
Полювали на чапель в шлюбний період, тому залишити потомства вони не могли, і за досить короткий термін білі чаплі, коли-то дуже поширені, виявилися майже повністю винищені. На щастя, міжнародні угоди взяли під охорону нещасних з-за своєї краси птахів. Колонії білих чапель вдалося відновити
Ось така сумна історія, коли з-за жадібності і легковажності моди мало не зникла одна з найкрасивіших птахів землі – біла чапля.
|