Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Базова викрійка ліфа вільної форми і рукава з маленьким адвокатом
 

Представлені тут дві додаткові базові викрійки є основою для моделювання виробів простої форми і переважні при моделюванні просторих виробів.

Базова викрійка ліфа без верхніх виточок використовується для моделювання блузок, майок з еластичних матеріалів і трикотажу, жилетів, маленьких жакетів або пляжних комплектів і домашнього одягу. З ліфа такої конструкції, подовживши його, можна без зусиль отримати плаття простого крою, яке виконується з трикотажу або легкої тканини.

Базова викрійка ліфа без виточок вільної форми - пропорційно збільшена для моделювання виробів вільної форми, таких як піжами, халати, пеньюари, накидки і широкі блузи.

До даної конструкції запропоновано два варіанти рукава. Перший варіант рукава представлений на рис. 5 - висота його оката зменшена, за рахунок чого рукав автоматично стає ширше.Зменшена висота оката і широкий рукав - найбільш характерні риси просторого одягу. Другий варіант рукава представлений на рис. 6 - він має також зменшену висоту оката і велику ширину по пахвовій лінії, що робить його схожим на рукав сорочкового типу.

Базова викрійка ліфа без верхніх виточок

Завдання - зробити базову викрійку ліфа більш плоскої форми у верхній частині, щоб вона підходила для моделювання просторих виробів. Для цього розчини плечової виточки на спинці і верхньої виточки на фронті ліфа переводяться до проймі ліфа. За рахунок цього подовження пройма перетворюється для проектування виробів з рукавами зі зменшеною висотою оката.Витачками по талії зберігаються на кресленні для моделювання виробів, прилеглих у цій області до фігури.

Примітка. Бічна лінія цих базових викрійок повинна проходити посередині пахвовій лінії для отримання однакової ширини спинки і переду. Якщо ви використовуєте базову викрійку ліфа, побудовану на типову фігуру, то в неї не потрібно вносити корективи, а в базовій викрійці ліфа, побудованої на індивідуальну фігуру, перевірте ширину переду і спинки по пахвовій лінії. Порівну поділіть різницю між ними: додайте до меншої деталі, приберіть від більшої.

 

Перед базової викрійки ліфа

1. Обведіть лекало базової викрійки переду ліфа сукні тонкими лініями по лівій стороні верхньої виточки, ділянка лінії плеча і пройми, включаючи обидва контрольних знака пройми (див. рис.3).

Зробіть розріз від контрольного знака пройми на рівні ширини грудей (точка а) до точки центру грудей і, повертаючи відповідний фрагмент лекала відносно точки центру грудей, переведіть розчин верхньої виточки переду в пройму.

2. Накресліть нову пройму, заходячи всередину деталі по лінії відкрилася виточки приблизно на 2 см За рахунок відкрилася виточки пройма подовжується.

 

Спинка базової викрійки ліфа

1. Обведіть лекало базової викрійки спинки ліфа сукні так само, як і лекало конструкції переду, переводячи плечову виточку в пройму на рівні ширини спини (точка b).

2. Накресліть нову пройму, збільшуючи ширину спинки на 0,5 см в області нижньої частини пройми.

ПриміткаВиміряйте довжину новою збільшеною пройми і запишіть отримані дані на кресленні конструкції, необхідні для подальших модельних перетворень конструкції і для побудови креслення рукава.

Контрольні знаки пройми (рис.3)

1. Розділіть відрізок 1-3 навпіл, отримана точка 5, від якої накресліть лінію ширини спини. На перетині з проймою отримана точка b - контрольна точка пройми спинки.

2. Розділіть відрізок 2-4 навпіл плюс 2 див. Відкладіть отримане значення від точки 2 вниз, отримана точка 6, від якої накресліть лінію ширини грудей. На перетині з проймою отримана точка a - контрольна точка пройми переду.

Базова викрійка ліфа без виточок вільної форми

Для полегшення моделювання об'ємних виробів (наприклад, пеньюаров, піжам, халатів) лекала базової викрійки ліфа без верхніх виточок слід збільшити так, щоб вони скидалися на лекала широкої блузки. На базі цієї викрійки можна створювати модельні конструкції широких виробів з рукавами, що створює досить простору для руху, і виробів, які при бажанні можна надягати поверх іншого одягу.

1. Розташуйте лекала базової викрійки ліфа без верхніх виточок так, щоб пахвові лінії спинки і переду лежали на одній горизонталі. Залиште 5 см проміжку між верхніми точками бічних зрізів лекал так, щоб середні зрізи спинки і переду лекал були паралельні один одному, і обведіть лекала.

Ці 5 см проміжку збільшили до 20 см надбавку на свободу облягання до обхвату грудей, що найбільш підходить для свобоных моделей. Накресліть вертикальну лінію вниз від пахвової, посередині між деталями - отримана нова бічна лінія.

2. По середньої лінії спинки подовжите деталі на 22 см (або на вимогу) від талії. Від отриманої точки накресліть горизонталь до середньої лінії фронту.

3. Якщо довжину плеча залишити без зміни, виріб буде виглядати так, як ніби не дотримані пропорції.

Подовження лінії плеча виконують наступним чиномЧерез точки зовнішніх кінців плечових зрізів накресліть лінії, перпендикулярні середнім лініях спинки і переду. Відкладіть від цих точок назовні по 2,5 см з цим перпендикулярам і накресліть нові лінії плеча. Цей спосіб дозволяє збільшувати довжину плечових ліній при правильному нахилі, що необхідно для вільних моделей.

4. Поглиблення проймиТак як ширина деталей по пахвовій лінії збільшилася на 5 см (за рахунок проміжку між деталями), то необхідно збільшити ширину деталей в області пройми для збільшення об'ємної форми усієї конструкції. Опустіть верхню точку бічної лінії на 1,5 см і позначте її БЛ.

5. Зміна форми проймиВідкладіть по горизонталі від середини початкової пройми спинки і переду назовні по 2,5 див. Накресліть нову пройму від точок зовнішніх кінців плечових ліній до верхніх точок бічних ліній через отримані точки.

Лінія нової пройми спинки буде торкатися верхньої точки початкової бічної лінії спинки. Лінія нової пройми переду буде перетинати пахвову лінію на відстані 2,5 см від верхньої точки початкової бічної лінії фронту.

Контрольні знаки нової пройми залишаються на тому ж рівні при перенесенні їх з початкової пройми.

Рукав для базової викрійки ліфа без виточок вільної форми

Використовуючи ті ж принципи, що і при побудові базової конструкції рукава, можна виконати конструкцію щодо широкого рукава відповідно до зміненої проймою. З чотирьох значень розмірних ознак, необхідних для побудови креслення рукава, значення трьох змінюються:

1. Довжина пройми - ретельно зняті вимірювання з базовою викрійки ліфа без виточок вільної форми. Цю величину ділять на три для отримання значення висоти оката рукава. Для цієї широкої базової викрійки висота оката рукава повинна бути зменшена на 2,5 см для компенсації подовження плеча.

Наприклад: Довжина пройми спинки = 24 см

Довжина пройми переду = 25 см

Підсумкова довжина пройми = 49 см / 3 = 16 см - 2,5 см = 13,5 см - висота оката рукава (округлені Значення для зручності.)

2. Довжина рукава залишається незміненою.

3. Обхват плеча плюс 5 см прибавка на свободу облягання (як на рукаві базової викрійки сукні) плюс додаткова надбавка 5 см (розширення базової викрійки ліфа без виточок вільної форми по пахвовій лінії) плюс подвоєна величина поглиблення пройми (1,5 +1,5).

Наприклад: Обхват плеча = 28 см

Прибавка на свободу облягання = 5 см

Додаткове розширення по пахвовій лінії = 5 см

Поглиблення пройми = 1,5 см + 1,5 см

Підсумкове значення обхвату плеча = 41 см

4. Обхват зап'ястя плюс 15 см прибавка на свободу облягання - найбільш відповідна величина для цього широкого рукава.

Послідовність побудови рукава

Накресліть дві взаємно перпендикулярні лінії з точки 0.

0-1 = висота оката рукава = 1/3 довжини пройми спинки і переду, виміряної на кресленні базової викрійки ліфа без виточок вільної форми мінус 2,5 див.

 

 

1-2 = довжина руки (ця лінія відповідає середній лінії рукава та напрямку нитки основи). Накресліть довгу горизонтальну лінію з точки 2.

0-3 та 0-4 = 1/2 величини підсумкового значення обхвату плеча - пахвова лінія.З'єднайте точки 1-3 і 1-4 прямими допоміжними лініями.

Побудова лінії оката

Задня частина рукава:

3-5 = 1/3 від 3-1.

6 = середина 5-1.

7 = середина 3-5 і на 0,5 см нижче допоміжної лінії.

8 = 2 см по вертикалі вгору від точки 6.

З'єднайте точки 3-7-5-8-1 лекальної лінією.

Передня частина рукава:

4-9 = 1/2 від 4-1 мінус 1,8 див.

10 = середина 9-1.

11 = середина 4-9 і на 1,5 см нижче допоміжної лінії.

12 = 2 см по вертикалі вгору від точки 10.

З'єднайте точки 4-11-9-12-1 лекальної лінією.

Для визначення місця розташування лінії ліктя відкладіть від точки 0 по середній лінії рукава відстань 7-8 з креслення базової викрійки ліфа (рис.3).

Ліктьова витачками для цього широкого рукава не проектується, але може знадобитися розріз для виконання застібки, якщо у рукави є манжета. Лінію розрізу розташовують посередині між лінією ліктьового зрізу і середньою лінією рукави, довжина її мінімум 10 див.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1889 | Рейтинг: 0.0/0