Бюстгальтери відносяться до корсетною виробів, і основне їх призначення - надання форми і підтримка грудей. Викрійка бюстгальтера не містить надбавок на свободу облягання, так як бюстгальтер є одним з найбільш прилягають до тіла виробів.Проектування модельної конструкції бюстгальтера можна здійснити на будь базової викрійці ліфа прилеглого силуету, прибравши всі надбавки на свободу облягання в області грудей і суміжних областях, так як бюстгальтер повинен щільно облягати фігуру, виконуючи основне призначення.
При проектуванні бюстгальтера з еластичних матеріалів або зі вставками з цих матеріалів розмір деталей бюстгальтера необхідно зменшити у відповідності зі ступенем еластичності матеріалу.
Область чашок бюстгальтера - найбільш перспективний ділянку для моделювання. В модельних конструкціях бюстгальтера вертикальні лінії членування чашки, як в базовій викрійці ліфа, що використовуються рідко, частіше - горизонтальні. Але найпростіше виконати модельну конструкцію бюстгальтера без ліній членування чашки і виточок, замінивши їх збірками.Горизонтальні або діагональні лінії швів є найбільш придатними для проектування майже всіх моделей бюстгальтерів, вони дають кращу підтримку, піднімають і формують грудні залози і мають кращу посадку під одягом.
Більшість бюстгальтерів для щоденного використання мають планку і пояс, що складається з двох і більше деталей з основного і еластичного матеріалів, із застібкою, що забезпечує регулювання довжини пояса бюстгальтера. Чим ширше пояс бюстгальтера, тим більшу підтримку він дає. Бретельки повинні бути хоча б частково, а краще повністю з еластичної тасьми, з регулюванням довжини за допомогою спеціальних пряжок - для більшого комфорту в процесі використання.
Цілісні округлі чашки бюстгальтерів створюють у виробничих умовах з використанням спеціального обладнання та спеціальних матеріалів. Цю процедуру, доступну тільки в умовах виробництва, можна компенсувати продуманою конструкцією і правильним вибором матеріалу.Наприклад, тонкі прозорі і/або тілесного кольору матеріали в сукупності з конструкцією чашок без швів можуть стати еквівалентом «бюстгальтера-невидимки», який візуально непомітний і до того ж має досить простий крій.
Варіацією «бюстгальтера-невидимки» можуть стати окремі приклеивающиеся чашки без бретелей poses. Вони мають просту конічну форму і дуже схожі на чашки, згадані вище, але їх роблять клейкими по внутрішній поверхні і країв.
При викроювання бюстгальтерів більш складної конструкції, що складається з декількох деталей схожої форми, слід ретельно продумувати спосіб розстановки контрольних знаків на лініях швів з'єднуються між собою деталей - їх рекомендується маркувати однаково.
Побудова базової моделі бюстгальтера
Базова викрійка ліфа - прекрасний вибір для створення вихідної викрійки бюстгальтера. Вона має прилеглий силует і виточки оптимального розчину для додання форми в області грудей.
1. Обведіть контури лекал спинки базової викрійки ліфа (середню лінію залиште вертикальної), обведіть бічну лінію, нижня ділянка пройми і виточку по талії (мал.1).Обведіть лінію грудей і продовжите її вправо до протилежного боку аркуша паперу - це допоможе правильно розташувати лекало переду ліфа.
2. Відкладіть по лінії грудей від середини спинки половину величини розмірного ознаки обхват грудей. Через отриману точку накресліть вертикаль - отримана середня лінія переду бюстгальтера без колишньої надбавки на свободу облягання базової викрійки ліфа.
3. Поєднайте середину переду базової викрійки ліфа з накресленої середньою лінією фронту бюстгальтера. Переконайтеся, що лінія грудей переду ліфа розташована на горизонталі, накресленої від середини спинки, і що середні лінії спинки і переду паралельні один одному.
Бічні лінії спинки і переду будуть накладені один на одного на величину прибавки на вільне облягання, враховану при побудові базової викрійки ліфа.
4. Обведіть контури лекал переду ліфа, обведіть бічну лінію, лінії верхньої виточки і витачками по талії.
5. Накресліть бічну лінію бюстгальтера посередині ділянки, що утворився при накладенні деталей (мал.2). Це розташування бічної лінії підходить для бюстгальтерів з тонких матеріалів і для верхньої частини бікіні. Для більш прилеглих бюстгальтерів, з більшим ступенем підтримки грудних залоз, використовують зміщену вперед бічну лінію - див. пункт 9 нижче.
6. Збільште розчин верхньої виточки в два рази тільки з боку пройми.
Збільште довжину виточки по талії на спинці на 2,5 см.
Збільште в два рази розчини виточок по талії на спинці і фронті.
Для великих розмірів чашокпотрібно більше збільшення розчинів виточок. Ще збільште розчин верхньої виточки на половину початкового розчину виточки, як показано на мал.3 (для розміру С і більше).
7. Для визначення параметрів, необхідних для побудови верхньої і нижньої ліній бюстгальтера, звертайтеся до таблиць, наведених нижче.
Побудова верхньої лінії вихідної викрійки бюстгальтера
Розмір 8 (40)
Розмір 10 і 12 (42,44)
Розмір 14 і 16 (46, 48)
Розмір 18 (50)
мінус 0,3 см від кожної величини
Від лінії грудей відкладіть вгору:
по середині спинки 1,5 см;
по боковій лінії 3 см;
по сторонах верхньої виточки на фронті 9 см;
з середини переду 2,5 див.
+ о,5 см до кожної величиною
+ 1 см до кожної величиною
Побудова нижньої лінії вихідної викрійки бюстгальтера
мінус 0,3 см від кожної величини
Від лінії грудей відкладіть вниз:
по середині спинки 2 см;
по боковій лінії 4,5 см;
по боках нижньої виточки на фронті 7,5 см;
з середини переду 2,5 див.
+ о,5 см до кожної величиною
+ 1 см до кожної величиною
Накресліть контури вихідної викрійки бюстгальтера через отримані точки.
8. Відзначте розташування бретелей, як показано на мал.2.
9. Зміщену вперед бічну лінію часто використовують в моделях бюстгальтерів для збільшення контролю області чашок. Виміряйте відстань по лінії грудей від точки центру грудей до середини переду, потім відкладіть цю величину по лінії грудей ліворуч від точки центру грудей.
Через отриману на лінії грудей точку накресліть вертикальною лінією зміщену вперед бічну лінію.Цю лінію нахиліть приблизно на 1 см у напрямку до середини переду по нижній лінії бюстгальтера для отримання більшого ефекту при формуванні області грудей.
10. Скопіюйте початкові контури вихідної викрійки бюстгальтера однією деталлю (мал.4).Обведіть лінію грудей, бічну і зміщену вперед бічну лінію бюстгальтера, верхню і нижню виточки на фронті бюстгальтера. При копіюванні контурів бюстгальтера зі спинки поєднайте сторони виточки по талії на спинці.
11. Після суміщення сторін виточки по талії на спинці по верхній лінії бюстгальтера утворюється кут, який іноді збільшують підстави для бретелі. Якщо по моделі цього не потрібно, його можна випрямити. Обов'язкова коригування в цій області необхідна по нижній лінії бюстгальтера.
Також коригується ділянку верхньої лінії бюстгальтера між бічною лінією і верхній вытачкой область пахви), його необхідно злегка прогнути (на 0,5 см).
Виміряйте від бічної лінії довжину верхньої і нижньої ліній бюстгальтера після їх коригування, відновіть їх первинну довжину у середній задній лінії бюстгальтера, змістивши середню задню лінію бюстгальтера на необхідну величину.
Також оформіть лекальными лініями зрізи частин чашки у точки центру грудей (мал.5).