Переходячи до розмови про симетрії та асиметрії в куртках, насамперед хотілося б відразу сказати про те, що куртки, а також і вся подібна одяг, в першу чергу несуть у собі функціональне завдання.
Навіть у випадку використання дорогих матеріалів, навіть якщо це дорогий бренд, то і в цьому випадку куртка, насамперед, покликана захищати від вітру, дощу та холоду. З усього цього випливає, що у великому обсязі використання асиметрії в крої не передбачається. З найбільш поширених елементів асиметрії у верхньому одязі найпоширенішими можна назвати два елемента: відлітні кокетки на одній з поличок (використовуються в плащах) і подовження спинки щодо лінії низу поличок (хоча буває і навпаки).
У більшості ж випадків якщо асиметрія і використовується, то виключно в додаткових елементах. Причому в багатьох моделях вона вже закладена в класичних формах, зміна яких призводить або повного руйнування загальної гармонії, або передає одязі риси спортивного стилю мілітарі, сафарі).
Якщо принципово говорити про куртках, то здебільшого вони і так вже належать до цих стилів (а нині і до casual). Але якщо говорити про верхній одяг взагалі, то тут ще є пальто і плащі, піджаки і жакети, на основі яких і будуються конструкції курток і іншого.
Але багато куртки, що відносяться до спортивної та casual одязі, придбали свої власні усталені форми і немислимі в іншому виконанні. Наприклад, класична «Аляска», широко поширена в 80-ті роки в СРСР (ліворуч). А от праворуч її варіант, знайдений в одній з московських «Берізок». Матеріал однаковий, підкладка, фурнітура, але кишені інші і, як наслідок, сприймалася вона ущербною.
Зараз таке розташування кишень курток не тільки не вважається таким, а якраз навпаки, і має широке поширення. Але для цього повинно було пройти 20 років. Тому внесення змін у модель будь одягу часто несе в собі непередбачувані наслідки і повинно проводитися дуже обережно.
У чому правильне зміна пропонованих моделей одягу, створення індивідуального образу за готовою викройкою, залежить від вашої здатності запам'ятовувати і використовувати вже застосовані одного разу кимось і десь конструктивні рішення і дизайнерські.
Але є й інший спосіб використання асиметрії в одязі. І з виду більш простий, адже асиметрія може бути не тільки в крої, але і в поєднанні двох і більше предметів одягу.
Асиметрія може бути не тільки щодо праворуч-ліворуч, але і верх-низ (див. малюнки). Чому б не використовувати такі варіанти асиметрії? Втім, варто зауважити, що такі варіанти асиметрії вимагають граничної обережності у використанні при відхиленні фігури від стандартів.
|