Шити цю ефектну і оригінальну спідницю дуже легко впораються навіть самі недосвідчені. І якщо немає оверлока, - не біда, можна обійтися і однією машинкою.
Знадобиться: трикотаж (розрахунок див. нижче), 1 м гумки шириною 2,5-3 см, нитки. Для цієї моделі найкраще взяти віскозний трикотаж, важкий і струмує. Ще підійде шовковий, ну і поліестр, якщо раптом кому охота. Бавовна — не підійде. Шерсть тільки тонка.
Спідницю можна зробити одинарним і подвійним сонцем, послідовність обробки буде однакова. А інструкцію по крою я наведу для обох варіантів.
1) Сонце (картинка збільшується по кліку)
Напрямок частковій нитки показано стрілкою. Спідниця кроїться в один шар, складати тканина не треба.
Для початку знімаємо мірки: -обхват талії (ОТ). Якщо спідниця буде носитися на стегнах, - вимірювати по стегнах. -довжина меншого бока + 2 см припуск. На схемі a. -довжина більшого бока + 2 см припуск. На схемі b. -довжина по центру переду і спинки — середнє арифметичне між a і b. На схемі c.
Вважаємо діаметр талії: ВІД/3.14 + 4 см припуск. На схемі d. Тепер можна прикинути витрати тканини (при ширині 140-150): 4 довжини плюс діаметр талії.(a+b)*2 + d Вийде близько 2-2,8 м в залежності від ваших мірок. Пояс кроїться прямокутником: довжина=ВІД-2, ширина=(ширина гумки+2 см)*2.
2) Подвійне сонце (картинка збільшується по кліку)
Напрямок частковій нитки показано стрілкою. Спідниця кроїться в один шар, складати тканина не треба.
Мірки такі ж, відмінності починаються з діаметра талії: ВІД/(2*3.14) + 4 см припуск. На схемі d. Витрата тканини (при ширині 140-150): 4 довжини плюс два діаметра талії. (b+c+d)*2 Вийде близько 3-3,5 м в залежності від ваших мірок. Пояс кроїться двома прямокутниками: довжина=/2, ширина=(ширина гумки+2 см)*2.
Отже, все порахували, тканина купили, пора шити!
1. Підбираємо нитки, прасуємо тканина.
2. Так виглядає розкрій спідниці-сонце. Крайки з клеєм потрібно зрізати.
3. Сточуємо бічні шви і шов пояса. В ідеалі — на оверлоці 4-х нитковим швом, або на машинці "трикотажним" швом, або в крайньому випадку зигзагом.
4. Всі шви прасуємо, пояс заутюживаем навпіл.
5. Відрізаємо потрібну довжину гумки: щоб не тиснула, але і не сваливалась. 1,5 см додаємо на припуск. З гумкою є два варіанти: вставити її до притачування пояса або після, якщо з якихось причин ви сумніваєтеся. Тут показаний перший варіант.
6. Закріплюємо.
7. Вкладаємо гумку всередину пояса.
8. Приколюємо пояс до спідниці, поєднуючи бокові шви. Якщо важко, можна намітати.
9. Притачиваем, прасуємо. Після цього саме час поміряти і при необхідності скорегувати довжину.
10. Закріплюємо гумку по бічних швах прямий рядком.
11. Майже все! Залишилося обробити низ. В ідеалі — на оверлоці роликовим швом, або на машинці "краеобметочным" швом, а ще його можна взагалі залишити без обробки.Розпускатися не буде, хіба що після півдюжини прань подрастреплется на 3-4 мм, тоді їх треба буде зрізати.
12. Важливо: при обробці низу не розтягувати зріз! А то вийде ось що: