Що таке аплікація на тканині? Аплікація (лат. applicātiō — прикладання, приєднання) - засіб отримання зображення за допомогою вирізування і нашивання різних фігурок на тканину. Напередодні наступаючого року коні пропонуємо вам навчитися виконувати аплікацію "Конячка", якою можна прикрасити не тільки одяг, предмети домашнього вжитку, але і замаскувати плями і ушкодження на різних текстильних поверхнях. А так же таку аплікацію можна використовувати як елемент дляноворічного вбрання коні.
Перший крок - приготування ескізу аплікації конячки.
Ті, хто володіє хорошими творчими здібностями, можуть самостійно намалювати зображення на папері або скопіювати потрібний малюнок з інтернету або дитячої книги:
Визначтеся зі стилем виконання образу персонажа: це буде класичне зображення коня або ж голова коня, стилізоване - фентезі, або спрощене, як димковская іграшка, акцент буде на вишивку чи все ж на аплікацію.
Другий крок - це перенесення контуру малюнка коні на тканину.
Зробити це можна трьома способами:
- Покладіть лист копіювальної папером на тканинну основу фарбувальної стороною вниз.Покладіть зверху-кальку з рисунком, обведіть по контуру всі елементи, добре натискаючи кульковою ручкою або гострим олівцем.
- Прикріпіть до тканини кальку з зображенням кравцями шпильками. Прошийте по контурним лініям, виконуючи шов "вперед голку". Після того, як видаліть папір, у вас залишиться нитковий контур малюнка.
- По контуру малюнка, виконаного на папері, зробіть часті проколи голкою. Покладіть на його тканину. Опустіть шматок губки (вати) в коробочку з борошном, зубним порошком або натертим крейдою, проведіть по дірявому контуру так, щоб порошок потрапив всередину дірочок (для білої тканини підійде кольорова крейда).
Аплікація на трикотажі "Конячка"
- Переведіть вподобаний малюнок на матеріал потрібного кольору. Щоб конячка вийшла максимально схожою на справжню, аплікацію виконуйте з велюру, оксамиту, бобрик (фактура даних матеріалів нагадує шкірку коні).
- Щоб тканина з зображенням лягла на трикотаж рівне, приклейте її за допомогою шматочка флізеліну (дублерина). Він буде розташовуватися з виворітного боку тканини з виконаним малюнком. По лицьовій стороні тканини проведіть гарячою праскою. Температуру нагрівання слід регулювати залежно від складу матеріалу, а тривалість прогрівання залежить від його товщини.
- Якщо флізеліну у господині немає, то аплікацію можна приколоти до тканини шпильками або пришити пунктирним швом. З виворітного боку трикотажного виробу підкладіть тонку тканину, яка не тягнеться: ситець, капрон, бязь. Ця маленька хитрість виконується для того, щоб уникнути деформації виробу.
- Для додання опуклості конячці, можна підкласти під тканину з малюнком синтепон, вату.
- Після цього потрібно пришити аплікацію контрастними або однотонними нитками, виконуючи густу рядок по краю контуру малюнка з допомогою швейної машини (настройка шва "зигзаг").Можна прикріпити вручну швом "валик" (косим і рівним) петельним, чи контурною гладдю. У цьому випадку буде зручніше помістити тканину в п'яльця.
- Після закінчення зріжте всі краї тканини, що виступають за межі контуру.
Аплікація на тканині "Конячка"
- Виберіть підходящий ескіз коні і переведіть його на тканину, з якої буде виконуватися аплікація.Перед роботою краще тонку тканину накрохмалити. Завдяки цьому вона стане жорсткішим, не будуть обсипатися нитки зрізів. Оксамит і велюр крохмалити не варто, інакше сон вийде слипшимся і жорстким. Приклейте до тканинній основі з допомогою флізеліну, або прикріпіть матеріал з малюнком за допомогою сметочного шва. Замість флізеліну можна використовувати шматочок тонкого поліетилену, вирізаного за формою. Поставте його з виворітного боку тканинної аплікації і проведіть по ній зверху гарячою праскою.
- Пришити до тканини аплікацію з допомогою швейної машини або вручну, зрізавши по закінченні роботи надлишки тканини.
- Виберіть стиль шиття: це може бути прихований шов по контуру, щоб на поверхні було видно тільки один малюнок, або складними декоративними стібками - валиком, гладдю, петельним швом.
- Для обробки можуть бути використані контрастні нитки, а також шматочки хутра, з допомогою яких можна виконати гриву конячки, хвостик. У місці розташування очей пришийте темний бісер. Копита можна зробити зі шматочків шкіри (дермантин), а також вишити зеленими нитками (або тонкої тасьмою) травичку, на якій буде стояти конячка.
Фантазія виконання такої аплікації коня може бути різноманітною і безмежною. Комбінування тканин різної фактури і відтінків додасть малюнку більш естетичний вигляд і зробить його схожим на ексклюзивну картину художника.
|