Статистика
Онлайн всього: 3 Гостей: 3 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Валянки для ляльки. Майстер-клас по ізвотовленію
Неповторність нашої ляльці додадуть валянки, зроблені власноруч.
Валянки можуть бути цілком модною і навіть ексклюзивної взуттям ляльок! Головне - змайструвати їх з хорошою фантазією, і вони стануть чудовим доповненням гардеробу будь-якої ляльки-модниці.
Що ж потрібно для валяння мініатюрних валянок? Вам знадобляться:
* Для фільдца (валяння) необхідна хороша тонка 100% шерсть, обов'язково вищої якості, наприклад, меринос. Її можна замовити по Інтернету в Росії або ж за кордоном, її знадобиться зовсім мало, особливо для невеликих речей;
* Тонка голка для валяння (проте, можна обійтися і без неї);
* Ножиці;
* Зовсім маленький шматочок пластика середньої жорсткості (підійде харчова упаковка) або дуже щільний поліетилен;
* Пластикова сітка з невеликими отворами;
* Пластикова плівка або пластиковий пухирчатою килимок;
* Пульверизатор (бризкалка для квітів) з мильною водою;
* Різнокольорові нитки, стрази, намистинки, все, що згодиться для декору і буде вам до смаку.
Порядок роботи.
При валяння вовна обов'язково дає усадку в два або три рази. З огляду на це, з щільного поліетилену або пластику вирізаємо форму лялькового валянка в два і навіть в три рази більше передбачуваного розміру (але навіть тут багато чого залежить від шерсті, отже, для початку роботи краще поекспериментувати і зваляти маленький зразок).
Від мотка вовни відриваємо клаптики невеликого розміру і викладаємо їх наверх нашої форми. Таким чином, викладаємо кілька рядів, кожен наступний потрібно класти перпендикулярно попередньому. Норма вовни залежить від вашого бажання, потрібно розкладати стільки, стільки потрібно для потрібної товщини готового валянка. В основному вистачає трьох рядів.
Далі накриваємо шерсть шматочком сітки і кропимо зверху мильною водою. Рідини повинно бути рівно стільки, щоб вся шерсть повністю просякла.
Все дуже акуратно трьом руками. І робимо це, поки вся шерсть не просочиться мильним розчином. Прибираємо сітку.
Перевертаємо шерсть і акуратно загинаємо її на нашу форму валянка.
Потім те ж саме проробляємо з другою стороною. Викладаємо шерсть, знову вкриваємо її сіткою, просочуємо розчином води з милом, перевертаємо і загинаємо шерсть.
У результаті повинна вийти форма, яка буде повністю обмотана шерстю. Зрізаємо шерсть у халяви. Увага: відрізати що-небудь можна виключно на перших стадіях валяння. Якщо ви станете різати вже готову річ, то в місці зрізу вона обов'язково розвалитися.
Акуратно розтираємо, обмотану шерстю форму. Коли руками відчуєте, що шерсть хоча б трішки звалялася і вже нікуди не розповзається, витягніть форму і продовжуйте валяти, не забуваючи надавати форму, провалюючи всередину.Пам'ятаємо, що потрібно додавати мильну воду.
Згодом валянок почне зменшуватися в розмірах, тому одягаємо його прямо на ногу ляльці і продовжуємо валяти вже на ній.
Інший валянок робимо за аналогічним принципом.
Промиваємо валянки для ляльки водою. Сушимо їх. Можна сушити валянки, набивши їх папером. Голкою для сухого валяння фільдца прибираємо стирчать у халяви нерівності і виступи. Якщо голки немає, можна залишити і так, але не в якому разі не зрізати - бо ваше виріб розвалиться. Але якщо ви все-таки зрізали, спробуйте провалявся повторно ці місця, і тріть їх з великим зусиллям, промочуючи мильною водою.
В кінці роботи можна прикрасити валянки за смаком, приклеїти стрази, намистинки, намалювати візерунки спеціальними фарбами по тканині, і зробити підошву. Фантазуйте!
|
Категорія: Одяг для ляльок | Додано: (12.03.2019)
|
Переглядів: 580
| Рейтинг: 0.0/0 |
|