Пропоную вашій увазі чобітки для ляльки. Мені необхідно було зробити чобітки для ляльки, одягнену у форму солдата. Загалом потрібно було придумати як зшити солдатські чоботи, чорні, військові, але все ж трохи тендітні, жіночі чобітки. Перебравши різні моделі і переглянувши різні викрійки, я підібрала такий варіант. До речі збільшуючи або зменшуючи зображення викрійки, можна зшити такі чобітки різного розміру. І виглядає ця модель акуратно, модно. Дана форма підійде і для повсякденних чобітків.Якщо пофарбувати чоботи в інші кольори або просто зшити з барвистої тканини, то чобітки будуть виглядати ще витонченіше.
Для роботи знадобляться:
тканина (я використовувала білу бязь, вона з обох сторін однакова). Можна використовувати іншу тканину з малюнком;
чорна акрилова фарба;
щільні серветки для прибирання;
клей.
Викрійка. 1 деталь стопи і дві деталі чобота. УВАГА! Якщо в роботі ви будете використовувати тканину з малюнком, уважно викроюйте деталі для правого і лівого чобота. І ще: простіше зшити чоботи без підкладали. Я шила чоботи та підклад. Тут є свої плюси і мінуси. Плюс в тому, що внутрішня поверхня чобота акуратна, не видно швів, сам чобіт стає більш щільним і стійким. Мінус полягає в складності розкрою - головне не заплутатися в деталях для правого і лівого чобота (не забувайте дзеркально відображати деталі на тканині) або використовуйте тканину з однаковим малюнком з обох сторін. Якщо шиєте перший раз, спочатку спробуйте зшити чоботи без підкладали. Верх чобіт акуратно подошьете і все.
Повторюся,я шила чоботи та підклад, тому викроїла для кожного чобота 6 деталей: 3 деталі верху (два халяви і устілка) і 3 деталі для внутрішнього чобота/підкладали (два халяви і устілка). Для внутрішнього чобота викрійки обводила точно по викрійці без припусків, а для зовнішнього зробила невеликий припуск в 3-4 мм. Щоб не заплутатися з деталями, деталі для верху чобота я обводила чорною ручкою, а деталі для внутрішньої частини - синьою ручкою.
Це деталі для одного чобота. Повторюся, якщо будете шити з кольорової тканини, правильно викроюйте деталі для правого і лівого чобота. І шийте без підкладали - так легше.
Я з'єднала деталі устілок і халяв за допомогою шпильок. Кому важко працювати з шпильками, деталі можна прошити швом вперед голку.
Деталі чобіт зшиті.
Внутрішню частину чобота (халява) я відрізала на пару сантиметрів (ліворуч). Це потрібно для того, щоб при зшиванні і вивертання цих деталей, верхній шов опинився всередині.
Вставляємо чоботи лицьовими сторонами один до одного. І прошиваємо верхній зріз, залишаючи невеликий отвір для вивертання.
Тепер через залишений нами невеликий отвір вивертаємо чобітки на лицьову сторону.
Готові чоботи приміряємо на ляльку. Сидять ідеально. Верхнього шва не видно - він всередині і край вийшов акуратним.
Переходимо до підошви. Для її виготовлення я використала щільну серветку для прибирання.Такі продаються по три штуки вупаковке. Завширшки вона приблизно 3-4 мм, легка, щільна, відмінно клеїться, і фарбується. Обводимо дві устілки і два каблука.
Вирізаємо, клеїмо каблуків до підошви. Я використовувала клей Майстер, він ще називається Титан.
А далі готові підошви клеїмо до чобіт прям на лялечці. Так ви не помилитеся з їх розташуванням і клеїти так легше.
Сушимо.
Чоботи в мене з білої бязі, а потрібні чорні. Не біда - пофарбуємо їх чорної акриловою фарбою. Фарбувала і сушила я прямо на ляльці. Це необхідно для того, щоб зберегти або надати потрібну форму чобіт. А ще при даному способі сушіння тканина не склеїться всередині між собою. Якщо ж ви будете шити маленькі чобітки, то можна фарбувати і сушити їх, не надягаючи на лялечку. Щоб не забруднити лялечці ніжки, одягаємо поліетиленові пакети. Після фарбування можна надати халяв трохи жатую форму. У такому вигляді чоботи і висохнуть.
Після просушування, знімаємо чоботи. При необхідності фарбуємо чоботи всередині. Мої чоботи щільно прилягають до ноги ляльки, внутрішньої поверхні не видно. Тому я пофарбувала всередині всього близько 5 см від краю. За бажанням чоботи можна покрити акриловим лаком. Ну а далі прикрашайте ваші чоботи як підкаже фантазія, використовуйте хутро, намистини, мереживо та інші матеріали.