Статистика
Онлайн всього: 10 Гостей: 10 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Зимовий плаття
На рис. 356 представлено зимовий сукню з гладкофарбовані тканини - вовни, фланелі, креп-сатину та ін.
Плаття оздоблене бейко з креп-сатину на блискучу сторону або з тканини, що гармонує з тканиною сукні.
По центру кокетки переду невеликий мисик, кокетка спинки плаття - пряма. Клини по центру переду і спинки злегка розкльошені і закладені в складку по лінії швів, а бічні клини спинки і переду прісборена. Сукня може бути виконано без бокового шва - в цьому випадку на розгорнуту по ширині тканина накладаються викрійки бічній частині спинки і переду і викроюються разом.
Бічні зрізи стану суконь зазвичай не расклешиваются, але якщо треба зробити плаття внизу більш широким, то можна раскосить їх на 5 - 7 см, причому треба обидві сторони (спинку і поличку) раскашивать однаково.
Рукав довгий, розширений донизу, на манжеті. Комір - фігурний, цільнокроєна.
Побудова креслення викрійки сукні
Побудувати основне креслення викрійки сукні згідно з міркою будь-якого розміру).
Примітка. Основне креслення побудований па 48 розмір і всі фасони суконь розраховуються на цей розмір. Якщо креслення викрійки буде робитися на інший розмір, змінюється тільки мірка. Всі додаткові розрахунки, взяті при побудові основного креслення сукні й рукави на 48 розмір, залишаються постійними для всіх розмірів.
При побудові креслення викрійки можна змінювати розрахунки деталей плаття, наприклад, кокетку робити довше або коротше, клини вже або ширше, додавати тканини на збірку більше або менше. Також можна змінювати за бажанням довжину і ширину рукава.
Кокетка спинки (рис. 357). На плані креслення викрійки спинки плаття, згідно з фасоном, треба побудувати кокетку для чого від крапки А вниз відкласти 16 см і поставити крапку К. Потім від точки С також вниз відкласти 16 см і поставити точку К1. Точки К і К1 з'єднати прямою.
Клин спинки. Від точки До лінії кокетки відкласти 10 см і поставити крапку К2. По лінії низу від точки Н вправо відкласти 17 см і поставити крапку Н3. Точки К2 і Н3 з'єднати прямою. Потім від точок К2 і Н3 вправо відкласти по 5 см, відзначити точки К3 і Н4 і з'єднати їх пунктирною лінією - це буде припуски на складку. (Надалі всі припуски на складку, складання і т. п. будемо відзначати пунктирною лінією).
Кокетка переду. Від точки Е вниз відкласти 16 см і поставити крапку К4, від точки Г1 вниз відкласти 3 см, поставити крапку К5. Точки К4 і К5 з'єднати прямою.
Клин переду. Від точки К5 по лінії зрізу кокетки відкласти 11 см і поставити крапку К6; по лінії низу від точки Н1 вліво відкласти 18 см, поставити крапку Н5. З'єднати точку Н5 з точкою К6 прямий - отримаємо клин переду сукні.
Від точок К6 і Н5 вліво відкласти по 5 см, відзначити точки К7 і Н6 і з'єднати їх пунктиром - отримаємо припуски на складку.
Бічна частина спинки і переду. Від точки Н вправо відкласти 2 см (рис. 358) і поставити крапку Н3, яку з'єднати з точкою К2 - отримаємо косий зріз бічний частини сукні. Від точок К2 і Н3 вліво відкласти 7 см і з'єднати їх пунктирною лінією, як показано на рис. 358,- отримаємо збільшення тканини на збірку.
Від точки Н1 вліво відкласти 5 см, поставити точку Н4, потім з'єднати її з точкою К3 прямою лінією - це буде зріз боки фронту. Відкласти на прямий ВГ1 від точки К3 - 9 см, позначити точку К5 - отримаємо надбавку на збірку. Від точки Н4 вправо відкласти також 9 см і поставити крапку Н5, потім з'єднати пунктиром точки К4, К5 та Н5.
Комір (креслення викрійки коміра дан на основному кресленні). Від точки Б1 відкласти вліво по лінії плеча 4 см, потім від точки 4 см вгору відкласти одну третину окружності шиї - 6 см. Від точки Б1 через точку 6 см провести пряму, рівну одній третині окружності шиї плюс 2 см (2 см додаємо на випадок, якщо комір виявиться коротше горловини спинки паростка), в даному прикладі: 6 + 2 = 8 див.
Від точки 8 см під прямим кутом до неї відкласти ширину коміра 6 см (можна брати за бажанням). Потім від точки Б2 вниз відкласти 14 див. Від точки Б2 вправо відкласти 6 см, які розділити навпіл (по 3 см) і поставити посередині точку Б3. Потім від точки Б відкласти вправо 1 див. З'єднати точки 6 см, 1 см, 3 см і 14 см, як показано на рис. 358.
Рукав. Для побудови креслення викрійка рукави сукні потрібно побудувати креслення викрійки основного рукави, скоротивши його на ширину манжети, тобто на 3 см (показаний пунктирною лінією, рис. 359), і розширити внизу на 4 см з кожної сторони.
Манжета. Ширина манжети в даному прикладі 6 см, довжина - 24 див.
Розкрій і технологія пошиття плаття
На удвічі складеної тканини розкласти деталі сукні так, щоб всі вони були розташовані в довжину тканини (вздовж кромки) з урахуванням припуску на шви. Припуски на шви в боках і клинах - 1,5 - 2 см, рукав - 1 - 1,5 см, по плечу - 2 см, по проймі, горловини, коміра і окату рукава - 1 див. На кокетку, якщо вона пристрочує широким швом, дається припуск 2 см, а якщо вузьким швом або внутрішнім швом - 1 см; по стану сукні вгорі припуск 1 - 1,5 см, внизу - 5 - 7 див. Стан вгорі викроюються по прямій лінії навіть у тому випадку, якщо кокетка фігурна і подчищается тільки після остаточної примірки. Це робиться для того, щоб уникнути помилки в розрахунку верхній частині табору.
Припуск на рукавах внизу - якщо він на манжеті - 2 - 3 см, а для манжети - 1 див.
Кокетку слід робити на підкладці, вона краще лежить і більш міцна. Підкладку спинки можна робити з іншої тканини в тон фону сукні, а підкладку кокетки переду - з тканини сукні, особливо якщо плаття з вилогами.
При розкрої кокетки переду розріз горловини треба робити до точки Г1, потім по лінії БГ1 підшити шматочок тканини, після цього кроїти комір, за фасоном, (коли комір буде відвернуть лінії шва не буде помітно). Підкладку треба кроїти розрізаною до кінця кокетки, інакше не вийдуть закоти коміра.
Наклавши викрійки на тканину, ретельно перевірити напрям малюнка, потім викрійки обвести крейдою строго по краю і вдруге - по припусків на шви. Після розкрою намітити центри деталей плаття - кокетки, стану, клинів, рукавів, а також контури деталей сукні за викройкою.
Накласти і пристрочите бейки на клини і з'єднати їх з бічними частинами стану. Закласти по швах клинів м'які складки шириною 5 см, зібрати на дві нитки бічні частини табору з відстанню між ними 0,5 див. Нитки стягнути по ширині кокетки і з'єднати стан, з кокеткою, строго стежачи, щоб збіглися центри деталей. Кокетку переду попередньо обробити наступним чином: застрочити закоти коміра, вивернути їх, розправити куточки, розгладити. Стан також зібрати на дві нитки і з'єднати з кокеткою. Стачать плечі сукні і пришити ззаду комір.
Якщо стан робиться без шва по боці, то з'єднати його з кокеткою слід після того, як кокетка повністю зшита. Зшити рукави, пришити манжети, зробити посадку по окату, зібрати його на дві нитки (як стан) і вметать дрібними (0,5 см) стібками.
Бейки треба кроїти по косій тканини - косі смуги краще лягають на сукню. Пришити так: докласти лицьовою стороною до сукні, прострочити краю, відвернути, підігніть зріз усередину на 0,5 см і прострочити по краю шовковими нитками в тон беек. На комірі бейки краще зробити подкройными. В процесі шиття робиться кілька примірок, під час яких усуваються недоліки, які виникли при пошитті, наприклад, якщо боки сукні будуть провисати, то їх треба підчистити - поровнять зі спинкою і передом сукні. (Про усунення недоліків, виявлених при примірці, вже йшлося у попередніх розділах). Низ сукні підшити потайним швом.
|
Категорія: Узбекистан | Додано: (02.01.2016)
|
Переглядів: 1289
| Рейтинг: 0.0/0 |
|