Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Національний одяг » Узбекистан

Сукня з суцільнокроєним рукавом

На рис. 391 представлено сукні з суцільнокроєним рукавом. Вставка-кокетка від плечового шва до стану відстрочена широким швом (шириною 1 - 1,5 см) шовковими нитками. Круглий виріз горловини, спереду злегка подовжений, з лежачим коміром шалькой. Бічні клини стану, як і середні, злегка раскошены внизу. 

Сукня може бути виконане з легкої тканини будь-якої якості і забарвлення.

Побудова креслення викрійки сукні 
 

Креслення викрійки цього сукні дещо відрізняється своїми конструктивними лініями від основного креслення (рис. 392). 

 Спинка сукні. На спинці основного креслення викрійки завдати такі лінії: лінія плеча - з точки Р1 через точку С1 провести пряму лінію, на якій відкласти довжину плеча плюс 1 см на посадку (у даному прикладі: 14 + 1 = 15 см) і відзначити точку П. З точки П провести допоміжну лінію до точки Г1, на якій відкласти 20 см (довжина рукава) і визначити точку П1. Потім по лінії плеча від точки Р1 вправо відкласти 5 см (для всіх розмірів) і поставити крапку П2. Від цієї точки провести вниз відрізок в 0,5 див. Побудувати лінію плеча і рукави, як показано на рис. 392. 

 Підріз рукава. Лінію С2В1 розділити навпіл і поставити крапку Г2, з якої опустити вниз вертикальну пряму до перетину з лінією низу і відзначити точку Н2. Від точки Г2 вниз відкласти 3 см і поставити крапку С3, яку з'єднати з точкою С2 - отримаємо підріз рукава. Точки П1 і С3 з'єднати прямий - отримаємо нижню лінію рукава. 

 Кокетка спинки. Від крапки А вниз відкласти 15 см і відзначити точку К. Від точки Р1 вниз по лінії плеча відкласти 9 см і поставити точку К1. З точки До провести лінію вправо до 11 см, відзначити точку К2, яку з'єднати прямою з точкою К1 - отримаємо вставку-кокетку. 
 
 Середні клини стану. Для побудови середніх клинів стану від точки М по лінії низу відкласти праворуч 15 см (4 см - на раскашивание клина, ширина якого вгорі становить 11 см, в даному прикладі: 11 + 4 = 15 см). Відзначити точку Н3 і з'єднати її з точкою К2. Потім від точки Н2 вліво відкласти 17 см і поставити точку Н4. З'єднати точку Н4 з точкою К2. Два клини тут заходять один за інший і тому їх заштриховывают. Розширити бік табору на 4 см. Від точки Н2 вправо відкласти 4 см, поставити крапку Н5 і з'єднати її з точкою С3. Середній клин стану розширити на 12 см і позначити розширення пунктирною лінією.

 Горловина сукні. Від точки Р1 по плечу відкласти 2 см і визначити точку Р2. Від крапки А вниз відкласти 2 см і визначити точку Р3. Точки Р2 і Р3 з'єднати плавною кривою - отримаємо горловину спинки. 

 Перед сукні. На плані основного креслення викрійки нанести наступні зміни (рис. 393). 

З точки Б2 до точки П провести допоміжну лінію, на якій відкласти мірку ширини плеча - 14 см і поставити крапку П1. 
 

 Допоміжна лінія для побудови рукава: лінію ширини спинки - відрізок ГС1 розділити навпіл і поставити посередині точку Г3, від якої вліво відкласти 2 см і відзначити точку П2. Точки П1 і П2 з'єднати прямою, на якій від точки П1 відкласти довжину рукава - 20 см і визначити точку П4. 

 Підріз рукава. Розділити відрізок С2В1 навпіл і відзначити точку Г2. З точки Г2 опустити вниз вертикальну пряму. На перетині з лінією низу НН1 поставити крапку Н2. 

Від точки Г2 вниз відкласти 3 см, відзначити точку С3, яку з'єднати з точкою В1 - отримаємо підріз рукава переду. Точки П4 і С3 з'єднати прямою лінією - отримаємо низ рукава сукні.

 Кокетка-вставка. Від точки Б вниз відкласти 19 см, поставити крапку К. Від точки Б2 по лінії плеча відкласти 9 см і поставити точку К1. Від точки До вліво відкласти 12 см і поставити крапку К2. Точки К1 і К2 з'єднати прямою лінією. 

 Середні клини стану. По лінії низу від точки Н1 вліво відкласти 16 см, відзначити точку Н3 і з'єднати її прямої з точкою К2 - отримаємо розширення клину по низу на 4 див. Слід розширити на 4 см і другий зріз клина, для чого від точки Н2 вправо відкласти 19 см і поставити точку Н4. З'єднати точку Н4 з точкою К2 прямою лінією. Відрізок Н4Н3 заштрихувати - клини заходять один за одного. 

Від точки Н2 вліво пліч стану переду розширити на 4 см і поставити крапку Н5. Клин стану розширити на 12 см (показано пунктиром на рис. 393). 

Згідно з фасоном треба збільшити горловину плеча, для чого від точки Б2 по плечу відкласти 2 см, позначити точку Б3. Від точки Б вниз відкласти 15 см, відзначити точку Б4. З'єднати точки Б3 і Б4 плавною дугою, як показано на рисунку. Отримаємо горловину переду. 

 Ластки. Ширина ластовіци дорівнює довжині двох подрєзов по лінії С2С3 (рис. 392) і С3В1 (рис. 393), в даному прикладі: 7 + 7 = 14 см, а висота дорівнює довжині одного підріза - 7 див. 

Креслення викрійки ластовіци дан з цифровими позначеннями (рис. 394).
 

 Комір. Від точки Р1 (рис. 395) вниз відкласти по плечу 2 см, від точки А також відкласти 2 см, кінцеві точки з'єднати плавною кривою лінією. Ширину коміра 4 см відкласти від точок 2 см і 2 см і з'єднати, як показано на кресленні. Від точки Б1 по лінії плеча відкласти 2 см, від точки Б вниз - 15 см і з'єднати їх плавною кривою. Від точки 2 см відкласти по плечу 4 см і з'єднати з точкою 15 см, після чого комір треба викроїти і в плечових швах з'єднати обидві її половинки. Кроїти цільним, приклавши лінією центру до згину тканини. 

Розкрій і технологія пошиття плаття 

Покласти деталі викрійки на тканину. Обчертить, додати на шви і викроїти, намітити центри деталей (горловину треба кроїти менше, ніж за фасоном - краще збільшити її при примірці), горловину по краю промітати міцною ниткою (щоб горловина не витягувалась). 

Зібрати клини стану на дві нитки. З'єднати з кокеткою простим швом. Змітати і зшити плечі кокетки. Підвернути (до 2 см) зовнішні сторони кокетки (при розкрої по лінії К1К2 на спинці і поличці залишити на шов 2 - 2,5 см. Якщо ж кількість тканини не дозволяє зробити такий припуск, підшити кокетку по цим точкам поперечною смужкою або косою тканини). Промітати. Рукави сукні змітати і зшити по плечовому шву від горловини до низу рукава. Бокові шви сукні також змітати і зшити від підріза донизу. Потім вметать і вшити ластовицею в підріз. Вшивати ластовицею в кутах треба швом не ширше 0,5 см, інакше у подрезах утворюються складання. Обмітайте краю ластовіци і підріза петельним швом. З'єднати боки сукні з кокеткою і клином, відколів їх по центру - по плечовим швах. Змітати, прострочити кокетку широким швом (від 1 до 1,5 см), а клини - простим. 

Змітати комір з підкладкою і зшити. Сколоти центри горловини і коміра. Вметывать разом з підкладкою від центру до переду - спочатку одну сторону, потім - іншу. Підшити косою смужкою тканини.

Рукава також підшити косою смужкою тканини потайним швом шириною 1,5 див. підшити Низ на руках потайним швом. 

При примірці треба звернути увагу на напрямок плечових швів. Шов повинен проходити прямо по плечу. Якщо рукав внизу треба зробити вже, то по низу ластовіци треба відкласти всередину 1 - 2 см і з'єднати їх пунктирною лінією, як показано на рис. 394.

Категорія: Узбекистан | Додано: (02.01.2016)
Переглядів: 1042 | Рейтинг: 0.0/0