Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Національний одяг » Узбекистан

Сукня з суцільнокроєним передом

На рис. 360 показано сукню з суцільнокроєним передом. Завдяки оригінальній формі коміра це плаття може бути призначене для урочистих випадків. 

Плаття шиється з ущільненої однотонної тканини будь-якої якості. Стан закладений м'якими складками, які сходилися біля мису на кокетці спинки. Рукав довгий, розширений донизу, підшитий у краю широким рубцем. Низ рукава можна закінчити фігурної манжетою. Комір лежачий, асиметричний. Застібка - розріз на лівому плечі сукні. Кінець коміра з боку спинки вшитий в розріз на плечі. 

Побудова креслення викрійки сукні 
 

На основному кресленні викрійки сукні треба зробити наступні зміни (рис. 361). 

 Кокетка спинки. Від точки З вниз відкласти 16 см, поставити точку і з'єднати її з точкою Р. 

 Стан спинки. Від крапки А вниз відкласти 16 см, позначити точку К1. Точки К і К1 з'єднати пунктирною лінією, продовживши її за точку К1 на 25 см, потім з'єднати з лінією низу, як показано на рис. 361.
 
 Перед сукні. Точки В2 і Г1 з'єднати допоміжною лінією, на якій від точки Г1 вліво відкласти 9 см і поставити крапку К2. По лінії низу від точки Н1 вліво відкласти 15 см, позначити точку Н3. Точку Н3 з'єднати з точкою К2, а точку К2 - з точкою В2. Від точок К2 і Н3 відкласти вліво по 5 см для складки, позначити точки К3 і Н4 і з'єднати їх пунктирною лінією (при розкрої від точки К3 до точки К2 робимо підрізка). 

 Стан переду плаття. Від точки Г1 відкласти праворуч допоміжну лінію в 16 см, поставити крапку Г2. Від точки Г2 вгору відкласти 3 див. По лінії низу від точки Н3 вправо відкласти 25 см, позначити точку Н4. З'єднати пунктирною лінією, як показано на рис. 362, точки В1, 3 см, Н4 та Н3 - отримаємо розширення на складки. 
 

 Комір (рис. 363). Комір будується на плані креслення викрійки сукні з розгорнутою поличкою і викреслюється так, як показано на рис. 363 При розкрої обидві половинки креслення викрійки коміра скласти по лінії правого боку і кроїти без шва на правому плечі (комір крім вже після примірки сукні та перевірки вирізу горловини на фігурі). 

 Рукав (рис. 364) - довгий, раскошенный донизу на 4 див. Всі інші відрізки на кресленні дані в цифрових позначеннях. 
 

Розкрій і технологія пошиття плаття 

Розкласти викрійки на удвічі складеної тканини. Вичертити деталі, додати на шви. Комір і кокетку зробити на підкладці, намітити центри і промітати контури деталей. Закласти складки по спинки і переду стану, суворо розрахувавши їх ширину, з'єднати і передні шви стану. Пришити кокетку. Зшити бічні зрізи, зшити правий плечовий шов кокетки. Обробити розріз-застібку, підшити її підкладкою кокетки. 

Комір змітати з підкладкою так, щоб верх був трохи ширше підкладки, прострочити, вивернути, розгладити. Приметать до горловини плаття і кінець пришити до плечового шва з лівого боку. Обробити застібку з плечового зрізу так, щоб плече переду накривало собою плече спинки. Обидва плечових зрізу підшити прямий смужкою. Плече спинки подовжити на 2 см для кнопок. Застібку застрочити на 2 см від рукава, а далі до горловини пришити кнопки або гачки. Горловину підшити косою смужкою тканини шириною 1,5 см (в готовому вигляді кроїти смужку треба в 2,5 см). Комір обробити трьома гудзиками. 

Зшити рукав, підшити його на руках швом шириною 3 см, зібрати по окату, вметать (вметывается і вшивається рукав рукав). Низ сукні також підшити на руках.

Категорія: Узбекистан | Додано: (02.01.2016)
Переглядів: 920 | Рейтинг: 0.0/0