Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Національний одяг » Узбекистан

Сукня з коміром косинкою

На рис. 44 показано сукня з коміром косинкою. Це плаття можна шити як однотонною, так і з строкатої тканини будь-якої якості. Рукав може бути, за бажанням, коротким і довгим. Кокетка - з мисика. Виріз горловини у формі мису, з обох боків його прорізано по дві петлі, які продергиваются кінці косинки або шарфика, що заміняє комір. Якщо сукня пошита із строкатої тканини - косинка повинна бути гладкою, в тон фону сукні, якщо ж плаття шиється з гладкої тканини - косинка строката. Замість косинки в петлі можна продернуть маленький хустинку - вийде бант. 

Побудова креслення викрійки сукні 
 

На основному кресленні викрійки сукні треба зробити наступні зміни (рис. 366). Для побудови кокетки спинки від точки вниз відкласти 16 см, поставити крапку К. Точку До з'єднати з точкою Р. 

Для побудови табору спинки з точки До вліво провести пунктирну лінію, яку продовжити за лінію АН на 15 див. По лінії низу від точки Н вліво відкласти 15 см і обидві лінії з'єднати пунктиром. 

 Кокетки полички сукні. Точки В2 і Г1 з'єднати прямою лінією - отримаємо кокетку полички. 

 Горловина переду. Від точки Б2 вниз відкласти 12 см, поставити крапку Б3, яку з'єднати з точкою Б1 прямою лінією.

 Стан переду. З точки В2 провести вправо пряму пунктирну лінію, яку продовжити за лінію А1Н1 на 15 див. По лінії низу від точки Н1 також відкласти 15 см і обидві точки з'єднати пунктиром - отримаємо розширення на складання стану. 
 
 Рукав. Рукав може бути довгим і коротким. Для побудови креслення викрійки довгого рукава слід використовувати основне креслення викрійки рукава без змін, а для короткого - змінюємо довжину рукава за бажанням, в даному прикладі - 25 см (рис. 367; показано пунктирною лінією). Щоб рукав не провисав, по лінії шва робимо підчищення на 2 див. 
 

Розкрій і технологія пошиття плаття 

Розкрій і пошиття сукні проводиться так само, як і попередніх. По краю вирізу горловини промітати, інакше при подальшій обробці і носіння косий зріз горловини може витягнутися. Горловину сукні обробити подкройной обтачкой. Петлі для продергивания косинки робляться обтачными довжиною 3 см кожна, з відстанню між ними 2 див. 

Кокетка полички і спинки пришивається широким рубцем (в 1 см). Рукав і низ підшиваються вручну потайним швом.

Категорія: Узбекистан | Додано: (02.01.2016)
Переглядів: 1078 | Рейтинг: 0.0/0