Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Національний одяг » Узбекистан

Основне креслення викрійки сукні узбецького

Для побудови основного креслення викрійки узбецького сукні дані наступні мірки (см): 

довжина виробу - 115 
окружність шиї - 18 
окружність грудей - 48 
глибина пройми - 19 
ширина спинки - 18 
довжина спинки до талії - 40 
довжина полички до талії - 44 
довжина рукава - 60 
ширина рукава - 42 
висота оката рукава - 15

 Примітки: 1. Ширина рукава сукні вказана повністю, так як рукав викреслюється в розгорнутому вигляді. 2. Мірки довжини спинки і переду (полички) до талії використовуємо лише при побудові глибини пройми полички і при конструюванні жилета, так як в узбецькому плаття лінія талії не позначається. 

Побудувати прямий кут з вершиною в точці А. 

 Довжина виробу. Від крапки А вниз відкласти довжину виробу за міркою - 115 см і поставити точку М (рис. 354). 

 Глибина пройми. Від крапки А вниз відкласти за міркою глибину пройми - 19 см і відзначити точку Р. 

 Ширина плану креслення викрійки. З точок А, М і Н вправо провести горизонтальні лінії, на яких відкласти ширину виробу, тобто мірку окружності грудей плюс 4 см на вільне облягання (48 + 4 = 52 см) і поставити точки А1, Г1 і Н1 які з'єднати прямою. 
 


 Спинка. Ширина спинки. Від точок А і Р відкласти мірку ширини спинки плюс 1 см на вільне облягання), тобто 18 + 1 = 19 см, поставити точки С і С1 і з'єднати їх прямою. 

 Ширина пройми. Для побудови пройми сукні треба на лінії ГГ1 (надалі цю лінію будемо називати лінією окружності грудей) і на лінії окружності шиї (точки А і А1) відкласти одну четверту окружності грудей 12 див. (48 : 4 = 12 см), поставити точки Е і В і з'єднати ці точки прямою лінією. Потім від точок С1 і відкласти вниз 2 см, позначити точки С2 і В1 і з'єднати їх прямою лінією. 

 Росток спинки. Від крапки А вправо відкласти одну третину окружності шиї - 6 см (18 : 3 = 6 см) і поставити крапку Р. Від точки Р вгору відкласти 2 см (одну третину ширини паростка - 6 : 3 = 2 см) і визначити точку Р1. Точки А і Р1 з'єднати плавною кривою лінією - отримаємо росток спинки. 

 Скіс плеча спинки. Скіс плеча спинки залежить від висоти плеча. Якщо плечі нормальної висоти, то для скосу слід взяти 2 см, при високих плечах беремо 1 см, при низьких - 3 див. В наших кресленнях, розрахованих на пропорційно-складену фігуру, скіс плеча спинки становить 2 див. 

Від точки З вниз відкласти 2 см і визначити точку П, яку з'єднати з точкою Р1 прямою лінією, потім цю лінію від точки П подовжити на 1 см (1 см - для посадки плеча спинки, що забезпечує свободу рухів) і поставити крапку П1. 

 Пройма спинки. Для побудови пройми спинки від точки С2 вправо відкласти 3 см (одну четверту від ширини пройми) і визначити точку Г2, від якої опустити вниз пряму. Місце перетину її з лінією низу НН1 позначити точкою Н2. 

Щоб побудувати пройму спинки, треба намітити кілька допоміжних точок: від точки С1 вгору відкласти 6 см (для всіх розмірів) і визначити точку С3. Провести биссектрису кута С2 в 2,5 см і поставити крапку О. Потім з'єднати точки плавною кривою П1, С3, Про і Г2 - отримаємо пройму спинки (рис. 354). 

 Перед. Через те, що креслення переду (полички) сукні тісно пов'язаний зі спинкою конструктивними лініями, його слід викреслити на одному плані. 

 Глибина пройми полички. Від точок А1 і Е вгору відкласти різницю між довжиною спинки і полички сукні, в даному прикладі 4 см (44 - 40 = 4 см), позначити точки Е1 і Б і з'єднати їх прямою. 

 Горловина полички. Від точки Б відкласти вліво по горизонталі 6 см (одну третину окружності шиї: 18 : 3 = 6 см) і поставити крапку Б1. Від точки Б вниз відкласти 8 см (одну третину окружності шиї плюс 2 см для всіх розмірів - 18 : 3 = 6 + 2 = 8 см) і поставити крапку Б2. Точки Б1 і Б2 з'єднати плавною кривою лінією. 

 Плече полички. Від точки П на проймі спинки відкласти вниз 4 см і поставити крапку П2, потім точки Б1 і П2 з'єднати прямою лінією. Від точки Б по лінії плеча відкласти мірку ширини плеча спинки мінус 1 см (1 см додали до плеча спинки для посадки на свободу рухів), у даному прикладі: 15 - 1 = 14 см і визначити точку П3. 

 Допоміжні точки для побудови пройми полички. Від точки вгору відкласти 4 см (для всіх розмірів) і визначити точку В2. З точки В1 провести биссектрису кута в 2 см і поставити точку О1. Лінію В1С2 розділити навпіл і на середині поставити крапку В3. Плавною кривою з'єднати точки П3, В2 В1, В3, Г2 - отримаємо пройму полички. 

Побудова креслення викрійки рукави сукні 
 

Для побудови основного креслення викрійки рукави сукні (рис 355) дані наступні мірки (см): 

довжина рукава - 60 
ширина рукава - 42 
висота оката рукава - 15 

 Примітка. Довжина рукава визначається за міркою, ширина рукава становить дві третини окружності грудей плюс 10 см (для всіх розмірів), в даному прикладі: 48 : 3 = 16 х 2 = 32 + 10 = 42 см, висота оката рукава дорівнює одній четвертій окружності грудей плюс 3 см (для всіх розмірів), в даному прикладі: 48 : 4 = 12 + 3 = 15 см. 

Щоб побудувати план креслення викрійки рукави, треба визначити центр рукава, для цього провести вертикальну лінію, рівну довжині рукава за міркою і відзначити точки Про і Н. 

Від точки О вниз відкласти за міркою висоту оката рукава - 15 см і визначити точку П, від якої вправо і вліво провести горизонтальні лінії, рівні кожна 21 см і відзначити точки П1 і П2. 

По лінії низу рукава з точки Н провести вліво і вправо по 21 см, позначити точки Н1 і Н2, потім з'єднати їх прямою лінією з точками П1 і П2 - отримаємо ширину рукава. 

 Окат рукава. Відрізки ПП1 і ПП2 розділити кожен навпіл, і посередині поставити точки П3 і П4, від яких вгору провести вертикальні лінії, рівні за довжиною міркою оката рукава - 15 см і відзначити точки О1 і О2. Точки О1, і О2 з'єднати прямою. 

Від точки О1 вниз відкласти половину висоти оката рукава плюс 1,5 сантиметра (для всіх розмірів), в даному прикладі: 15 : 2 = 7,5 + 1,5 = 9 см і поставити крапку О3 - отримаємо передню половинку оката рукава. 

Від точки О2 вниз відкласти одну третину висоти оката рукава 5 см (в даному прикладі: 15 : 3 = 5 см) і визначити точку О4 - отримаємо задню половинку оката рукава. 

Точки П1, О3, О4 і П2 з'єднати плавною кривою лінією, як показано на рис. 355. 

Нижній контур рукава викреслюється таким чином: відрізок Н1Н розділити навпіл і відзначити точку Н3. Від точки Н3 вгору відкласти 2 см, поставити точку Н4. Потім розділити навпіл відрізок НН2 і на середині визначити точку Н5. Від точки Н5 відкласти вниз 2 см і поставити крапку Н6. 

Точки Н1, Н4, Н, Н6 і Н2 з'єднати плавною кривою лінією.

Категорія: Узбекистан | Додано: (02.01.2016)
Переглядів: 1117 | Рейтинг: 0.0/0