Статистика
Онлайн всього: 4 Гостей: 4 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Ошатне молодіжне плаття
Плаття, показане на рис. 374, призначене для урочистих випадків: випускного балу, весілля і т. д., тому і тканина для нього повинна бути світлих, легких тонів: білого, рожевого, блакитного. Обробкою для нього служить бант, продернутый в дві обтачные петлі на лівому плечі і кант по краю кокетки (якщо плаття шиється з матової тканини - обробку можна зробити з блискучого шовку або креп-сатину на блискучу сторону, якщо ж тканина сукні блискуча - обробка може бути зроблена з такої ж тканини, але більш темного тону). Добре буде виглядати плаття, зшите з натурального креп-сатину або хан-атласу яскравих забарвлень. У цьому випадку обробку (кант) треба робити з яскравої тканини. Банта ж робити не слід, на строкатої тканини сукні він не буде помітний.
Виріз у сукні круглий, кокетка проходить тільки по центру стану - спинки та переду плаття і як би повторює лінію вирізу горловини.
Рукав короткий, прямий.
Побудова креслення викрійки сукні
На основному кресленні викрійки сукні треба нанести наступні лінії (рис. 375).
Кокетка-підріз спинки і пліч сукні. Від точки А відкласти вниз 14 см і поставити крапку До, від якої вправо до проймі спинки відкласти допоміжну лінію в 11 см і визначити точку К1. Потім від точки До вниз відкласти 3 см і відзначити точку К2, яку з'єднати з точкою К1 плавною кривою - отримаємо підріз-кокетку.
По лінії низу від точки Н вправо відкласти 6 см, позначити точку Н3, потім з'єднати цю точку з точкою К1 прямою лінією - отримаємо закошенный на 6 см зріз стану сукні.
Від точки Н2 вправо відкласти 5 см, відзначити точку Н4 і з'єднати прямою лінією з точкою Г2 - отримаємо злегка розкльошений пліч стану спинки плаття.
Кокетка-підріз і пліч переду сукні. Від точки Б вниз відкласти 16 см і поставити крапку К3. Від точки К3 вліво до проймі відкласти допоміжну лінію в 12 см, позначити точку К4. Потім від крапки К3 вниз відкласти 3 см, відзначити точку К5, яку з'єднати з точкою К4 плавною кривою. Від точки Н1 вліво відкласти 8 см, позначити точку Н5 і з'єднати її з точкою К4 - отримаємо зріз переду сукні.
Пліч стану полички також слід раскосить на 5 см, для цього від точки Н2 вліво відкласти 5 см, поставити крапку Н6, яку з'єднати з точкою Г2 прямою лінією.
Бічні клини в точках Н4 і Н6 заходять один за інший і тому вони на кресленні заштриховані як допоміжні лінії.
Клини спинки і переду. Від крапки А вниз відкласти 14 см, позначити точку К. Від точки До відкласти праворуч до проймі 11 см і визначити точку К1 (рис. 376).
На лінії низу від точки Н вправо відкласти 17 см, поставити крапку Н3. З'єднати точку Н3 з точкою К1 - отримаємо косий зріз вставки. Розширити цю вставку на 8 см (показано пунктиром).
На поличці сукні від точки Б відкласти вниз 17 см, позначити точку К3, від якої вліво до проймі провести пряму лінію до 12 см і відзначити точку К4. Від точки Н1 по лінії низу відкласти вліво 18 см, поставити точку Н4. З'єднати точку Н4 з точкою К4 прямою лінією. Розширити клин-вставку на 10 см (на кресленні показано пунктирною лінією).
Горловина спинки плаття. Від точки Р1 по лінії плеча (рис. 375) відкласти 4 см, поставити точку Р2. Від крапки А вниз також відкласти 4 см і відзначити точку Р3. Точки Р2 і Р3 з'єднати плавною кривою.
Горловина переду сукні. Від точки Б1 по плечу відкласти 4 см, відзначити точку Б3, потім з'єднати плавною кривою з точкою Б2.
Горловина сукні на кресленні викрійки дана меншого розміру, ніж на малюнку фасону. Горловину можна збільшити під час примірки. Місце для петель визначаємо також при примірці, при цьому необхідно, щоб петлі не відходили від вирізу горловини більше ніж на 3 - 4 см; відстань між петлями 2 див.
Рукав. Якщо плаття шиється з коротким простим рукавом, то на основному кресленні викрійки рукава потрібно зазначити довжину (в даному прикладі 21 см), підчистити рукав по низу на 1 см (рис. 377).
Якщо плаття шиється з рукавом „ліхтарик", то найпростіший спосіб його конструювання наступний: викрійку основного вкоротити рукава до бажаної довжини (в нашому прикладі 21 см), потім розрізати його навпіл. Провести довільну горизонтальну лінію і по центру перетнути її вертикальної. Потім в обидві сторони вертикальній лінії відкласти то кількість сантиметрів, на яке розширюємо рукав (у нас це 14 см). Відзначити це розширення точками і прикласти до них праворуч і ліворуч половинки основної викрійки рукава. Щоб окат не втратив свою овальну форму треба його злегка округлити (рис. 378; показано пунктиром). Низ рукава оформити так, як показано на кресленні. На рис. 379 показано підкрійні бейки до подрєзу на спинці і поличці стану. Ширина манжети рукава „ліхтарик" - 3 см, довжина - 33 див. Манжету скласти вдвічі.
Розкрій і технологія пошиття плаття
Розкласти викрійку на тканині, обчертить, додавши на шви. Викроїти. Перед розкриємо манжети треба ще раз перевірити на руці їх ширину. Намітити центри деталей і лінії швів. Обробити підрізи на спинці і поличці, в кутах подрєзов (в точках К1 і К4) зробити невеликі (не більше 0,5 см) розтини, підвернути всередину тканина підріза, взяти подкройную бейку (подвійну), скласти лицем до лиця, прострочити, вивернути. Промітати і розгладити. Додати до подрєзу стану, приколоти шпильками і намітати.
Клини спинки і переду зібрати на дві нитки, розрівняти складання і пришити їх до краю підріза кокетки, пристрочивши шовком. Таким чином відразу пристрачиваются і бие і клин. Потім змітати і зшити бічні зрізи клинів і стану. Подкройной обтачкой підшити горловину спинки і переду. Сколоти горловину спинки з горловиною переду у шва, що з'єднує горловину з обтачкой. Змітати плечі і обтачку, прострочіть їх одним швом, після чого обтачку загорнути всередину і приметать. Змітати і зшити боки сукні.
Шити рукав выворотным швом, підшити низ поперечною смужкою з тканини сукні, яку підвернути всередину на 1,5 см і підшити потайним швом. Потім, зібравши трохи по окату, змітати і вшити в пройму.
Рукав „ліхтарик" обробляється так: зшити рукав, по низу зібрати на нитку. Зшити манжети, потім скласти манжети і рукав лицьовою стороною (рукав повинен знаходитися всередині манжети), змітати і зшити. Відігнути манжету, загорнути всередину і підшити на руках. Обшити петлі на лівому плечі сукні. Підшити плаття внизу потайним швом.
|
Категорія: Узбекистан | Додано: (02.01.2016)
|
Переглядів: 1206
| Рейтинг: 0.0/0 |
|