Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Національний одяг » Україна

Шиємо національний український костюм

Напевно, нікого вже не дивує те, що останнім часом активно почали входити в моду деякі елементи, які майстри запозичують від української національної одягу. Саме з цієї причини багато умільці почали робити спроби (причому досить успішні) самостійно шити які-небудь деталі з національного гардеробу українських жінок. Отже, темою нашої статті стане те, як слід шити жіночі українські вбрання.

Для пошиття вам знадобляться стрічки, відріз і грубої вовняної тканини, а також спеціальні нитки для вишивання. Українська сорочка традиційно шиється саме з грубої матерії. Насамперед слід зробити дві викрійки сорочки без коміра. Потім обидві деталі зшиваються, а безпосередньо сам комір збирається в дрібну зборочку або обшивається зверху. Що стосується рукавів сорочки, то їх необхідно викроїти широкими і зробити манжети. На каймі і рукавах сорочки вишиваються національні українські візерунки. Аналогічним чином рекомендується прикрасити ті місця, де рукава з'єднуються з плечем сорочки.
 

Коли сорочка буде готова, можна приступати до викрійці поясу (дерги). Його прийнято виготовляти з трьох полотнищ чорної або незабарвленої тканини. З них повинна вийти смуга завдовжки 60 - 70 см і шириною в 3 м.

Потім робляться дві різнокольорові українські запаски, які служать гарним святковим поясом. Одна запаска виступає в якості фартуха, а друга - прикриває тулуб ззаду. Запаска виготовляється з вовняної однотонної тканини синього, червоного або зеленого відтінку.

Пояс, який по-іншому ще називають плахтой, виконується переважно з картатого матеріалу. На ньому національний орнамент вишивається вовняними або шовковими нитками.

Після виготовлення відповідної викрійки шиється пряма спідниця з вовняної смугастої тканини.

Також в обов'язковому порядку слід зробити чотирикутний хустку, що зав'язується ззаду (його кінці слід опустити донизу). Хорошою альтернативою може стати м'яка і легка шапочка з підрізом на чолі з відрізу тонкої матерії. Українки такі шапочки прикрашали витіюватою вишивкою.

Щоб національний український костюм вийшов цілим, важливо змайструвати вінок з квітів і прикрасити його стрічками.

Категорія: Україна | Додано: (03.01.2016)
Переглядів: 2030 | Рейтинг: 0.0/0