Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Національний одяг » Україна

Як зшити українську сорочку-вишиванку

Національний український костюм (жіночий) традиційно складається з сорочки-вишиванки, плахти, фартуха, корсетки і пояси. Плахта – це прямокутна спідниця, яка застібається по центру талії, а пояс і фартух може бути виготовлений з картатої тканини. Сьогодні мова піде про те, як своїми руками зшити українську сорочку. Українську національну сорочку бажано шити з лляної тканини. Низ рукавів і горловина повинна збиратися в складки. Після цього рукава слід закінчити манжеткою, а горловину – стійкою. Ширина стійки в розкрої приблизно складає 4.5 - 5 див., а її довжина – 0.4 - 0.5 м. Ширина манжети в розкрої аналогічна ширині стійки, а її довжина становить 24 див.

Рукава, перед, стійка, манжети і спинка розкроюються строго по частковій нитки матеріалу. Українська сорочка вишивається після того, як вона буде розкроєна. Її передню частину прикрашають національною вишивкою (посередині – мережка) і роблять на ній пятнадцатисантиметровый розріз. По низу спинки і переду робиться не тільки вишивка, але і вишивається прошва. Зробивши від верхнього зрізу рукава відступ 14 см, слід вишити верхні частини рукавів. На манжетах і стійці вишивається мережка на відстані в два сантиметри від зрізу. Вишивка має відставати від мережки на пів сантиметра.
 

Верхні частини манжет і стійки отримують шляхом перегину мережки по її довжині. Бокові сторони спинки і переду підгинаються на 0.25 - 0.3 см по крайці. У тому випадку, якщо кромка відсутня, потрібно двічі підігнути і замітати зрізи. Потім їх наметивают на папір (одна сторона від іншої винна бути на відстані, що дорівнює 0.3 см). Всі підігнуті краю частин вишиванки, які підлягають з'єднання єднанню між собою, повинні з'єднання єднуватися петельним швом. При цьому обов'язково використовується нитка червоного кольору. Аналогічним чином слід з'єднання єднати сорочку з рукавами, бічні сторони рукавів і ластовицею. Крім цього потрібно залишити по низу рукавів приблизно 6 см для застібок. Зробивши від краю зрізу відступ на 0.6 - 0.7 см, збираються складання і верхній зріз рукава сорочки-вишиванки. Стежки прокладаються в три ряди (ширина одного ряду – 0.5 - 0.6 см) на відстані один від одного в 0.2 див.

У горловині складання слід зібрати по довжині стійки у вигляді маленьких складочок. В рукавах сорочки складання виконується по довжині манжеток. Бічні частини стійки сточуються, а потім вметываются і вшиваються в горловину. Стійка вивертається, шви выправляются. Що стосується обрізного краю, то його необхідно підігнути і підшити на пів сантиметра нижче, ніж шов приточування подшивочными стібками (відкритими). На одному з кінців стійки необхідно пришити ґудзик, а на іншому - виконати повітряну петлю. Низ рукавів обробляється так само, як і стійка.

Категорія: Україна | Додано: (03.01.2016)
Переглядів: 1705 | Рейтинг: 0.0/0