Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Національний одяг » Молдова

Шиємо молдавську національну сорочку

Молдавські національні чоловічі сорочки можуть бути пошиті по одному з наступних типів крою: сорочка з спідницею, пряма тунікоподібна сорочка, сорочка нареченого або сорочка з кокеткою. Така архаїчна форма, як пряма тунікоподібна сорочка була дуже поширеною по всій території Молдови. Сорочки такого крою відрізнялися лише своїми розмірами. Тунікоподібна сорочка є цельнокроеной, з широкими рукавами, укріпленими у плеча (плечові шви відсутні), з прямим або подвійним коміром, яка прилягає до шиї і вставними клинами з обох сторін. Довжина сорочки – до рівня колін.

У святкових сорочок обов'язково повинні були бути вишиті наплічник, комір, поділ, груди і манжети. Раніше в Молдові робочі туникообразные сорочки шили з конопляної, лляної і бавовняної матерії. Чоловіча сорочка з кокеткою також є поширеним варіантом національної одягу в Молдові. Верхня частина такої сорочки робиться на підкладці. Спинка і перед сорочки з кокеткою – призібрана і широкі.
 

Сьогодні ми розглянемо правила розкрою і послідовність шиття національної молдавської сорочки з кокеткою. В якості матеріалу підійде сатин з шириною відрізу тканини – 60 сантиметрів. Загальний витрата матерії складає три з половиною метри. Кокетку слід знаходити уздовж тканини, перегинаючи її потім навпіл. Довжина кокетки – 50 сантиметрів. Комір сорочки – це стійка з висотою від 4 до 4.5 сантиметрів. Ширина бочка зазвичай приймається рівною 30 сантиметрам, але якщо чоловік, на якого сорочка шиється, повний, то ширина може бути збільшена до 60 сантиметрів. Рукави слід кроїти з цілого відрізу тканини з трапецієподібним або трикутним клином (ширина - 15 сантиметрів). Планка з шириною 2.5 - 3 сантиметри являє собою обробку на виріз. Пошиття вироби необхідно почати з зшивання викроєних рукавів. На плечах збираються складки (зустрічні чи односторонні). Шов на рукавах повинен розташовуватися тільки на передню сторону. Потім збираються складки на бочках (бочок повинен зменшитися до п'яти сантиметрів) і зшивається становина і бочка. Кокетка нашивається на рукави і на становину, таким чином, щоб шов кокетки повністю збігався зі швом становины. Після того, як ластовиця вошьется «в надсечку», на неї нашиваються бочка і рукави. Куточки пришиваються вручну. Кінці рукавів по периметру закладаються в складки, спрямовані вперед і обшивають тасьмою або тканьем. Завершується пошиття сорочки обробкою її низу, пристрачиванием коміра і планки, і, звичайно ж, вишивкою.
 

Тепер трохи про обробці національної молдавської сорочки. Кокетка при бажанні може бути зроблена на підкладі. На плечах роблять рамку з тканини контрастного кольору, яка також служить для обмеження складок. Вишивку по периметру кокетки, обробляють за допомогою тасьми. По складках можна пустити рамку з вишивкою. Кінці рукавів прикрашаються бантиками або односторонніми складками, а низ сорочки - контрастної тканиною або стрічкою.

Категорія: Молдова | Додано: (01.01.2016)
Переглядів: 2067 | Рейтинг: 0.0/0