Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Зняття мірок для плечових виробів

Щоб викрійка вдалася, і зшита за нею річ ідеально сиділа на фігурі, важливо грамотно зняти мірки. Сьогодні ми будемо вчитися цьому у справжньої майстрині, яка пройшла нелегкий шлях "кравець - закрійник - конструктор", автора унікальних методик крою Вылегжаниной Юліани.

Сподіваємося, цей майстер-клас буде корисний і цікавий не тільки початківцям кравчиням, але і досвідченим рукодільниця.

 

01. Для зняття мірок вам будуть потрібні: 

сантиметрова стрічка, 
кутові лінійки, 
звичайна лінійка, 
маркер, 
наплічник (бажано, але не обов'язково), 
гумка або тасьма для фіксації лінії талії, 
ручка і папір для запису.
01. Для зняття мірок вам будуть потрібні: сантиметрова стрічка, кутові лінійки, звичайна лінійка, маркер, наплічник (бажано, але не обов'язково), гумка або тасьма для фіксації лінії талії, ручка і папір для запису.
 
02. Виготовлення кутовий лінійки
Для зняття проекційних мірок (висот і глибин) будемо використовувати спеціальну кутову лінійку. Її просто виготовити самостійно, її собівартість не вище 40 - 50 рублів. Перевага такої лінійки в тому, що при вимірах чітко дотримується прямий кут, що збільшує точність вимірювань. 

Для виготовлення кутовий лінійки вам будуть потрібні: 

- дві дерев'яні лінійки довжиною 30 і 25 см, 
- дерев'яний кутник з кутами 30 і 60 градусів, 
- два шматки дерев'яного віконного штапика завдовжки по 15-17 см, 
- клей ПВА, 
- кухонний ніж-пилка.
02. Виготовлення кутовий лінійки Для зняття проекційних мірок (висот і глибин) будемо використовувати спеціальну кутову лінійку. Її просто виготовити самостійно, її собівартість не вище 40 - 50 рублів. Перевага такої лінійки в тому, що при вимірах чітко дотримується прямий кут, що збільшує точність вимірювань. Для виготовлення кутовий лінійки вам будуть потрібні: - дві дерев'яні лінійки довжиною 30 і 25 см, - дерев'яний кутник з кутами 30 і 60 градусів, - два шматки дерев'яного віконного штапика завдовжки по 15-17 см, - клей ПВА, - кухонний ніж-пилка.
 
03. Від лінійки довжиною 30 см ножем-пилкою відпиляти шматок, рівний висоті штапика + 0,5 см. Цю лінійку приклеїти до косинцю, поєднуючи поділу. Це робиться для збільшення довжини катета косинця. 

Лінійку довжиною 25 см обрізати, щоб шкала починалася з нуля. З тильного боку приклеїти штапики на відстані один від одного, дорівнює товщині косинця + 1 мм. 

Єдина складність в тому, щоб дотримати відстань так, щоб косинець рухався між штапиками без перешкод, але в той же час не випадав. Щоб полегшити ковзання, можна натерти поверхню милом або воском.
03. Від лінійки довжиною 30 см ножем-пилкою відпиляти шматок, рівний висоті штапика + 0,5 см. Цю лінійку приклеїти до косинцю, поєднуючи поділу. Це робиться для збільшення довжини катета косинця. Лінійку довжиною 25 см обрізати, щоб шкала починалася з нуля. З тильного боку приклеїти штапики на відстані один від одного, дорівнює товщині косинця + 1 мм. Єдина складність в тому, щоб дотримати відстань так, щоб косинець рухався між штапиками без перешкод, але в той же час не випадав. Щоб полегшити ковзання, можна натерти поверхню милом або воском.
 
04. Для того, щоб правильно зняти мірки необхідно знайти на тілі основні антропометричні точки, які будуть брати участь в процесі. Ці точки найкраще відзначити маркером з дозволу клієнта. 

У прикладної антропометрії використовуються близько 20 точок. До них відносяться: 

1 – верхівкова, 
2 – шийна 
3 – основу шиї, 
4 – плечова, 
5 – соскова, 
6 – променева, 
7 – сіднична, 
8 – колінна, 
9 – верхнегрудинная, 
10 – ключична, 
11 – среднегрудинная, 
12 – передній кут пахвової западини, 
13 – задній кут пахвової западини, 
14 – точка висоти лінії талії
04. Для того, щоб правильно зняти мірки необхідно знайти на тілі основні антропометричні точки, які будуть брати участь в процесі. Ці точки найкраще відзначити маркером з дозволу клієнта. У прикладної антропометрії використовуються близько 20 точок. До них відносяться: 1 – верхівкова, 2 – шийна, 3 – основу шиї, 4 – плечова, 5 – соскова, 6 – променева, 7 – сіднична, 8 – колінна, 9 – верхнегрудинная, 10 – ключична, 11 – среднегрудинная, 12 – передній кут пахвової западини, 13 – задній кут пахвової западини, 14 – точка висоти лінії талії
 
05. Сш - напівобхват шиї. Сантиметрова стрічка проходить по основі шиї, ззаду над сьомим шийним хребцем (шийної точки), спереду замикається над яремної виїмкою.
05. Сш - напівобхват шиї. Сантиметрова стрічка проходить по основі шиї, ззаду над сьомим шийним хребцем (шийної точки), спереду замикається над яремної виїмкою.
 
06. Сг1 - напівобхват грудей перший. Сантиметрова стрічка проходить горизонтально через виступаючі точки лопаток, торкаючись верхнім краєм задніх кутів пахвових западин, спереду замикається над підставою грудних залоз.
06. Сг1 - напівобхват грудей перший. Сантиметрова стрічка проходить горизонтально через виступаючі точки лопаток, торкаючись верхнім краєм задніх кутів пахвових западин, спереду замикається над підставою грудних залоз.
 
07. Сг2 - напівобхват грудей другий знімають послідовно після Сг1. Не зрушуючи сантиметри з лопаток, його переводять спереду на виступаючі точки грудей. З допомогою Сг1 і Сг2 визначають розчин нагрудної виточки.
07. Сг2 - напівобхват грудей другий знімають послідовно після Сг1 . Не зрушуючи сантиметри з лопаток, його переводять спереду на виступаючі точки грудей. З допомогою Сг1 і Сг2 визначають розчин нагрудної виточки.
 
08. СгЗ - напівобхват грудей третій. Сантиметрова стрічка проходить горизонтально, через виступаючі точки грудей без урахування виступу лопаток. Величина цієї мірки визначає розмір фігури.
08. СгЗ - напівобхват грудей третій. Сантиметрова стрічка проходить горизонтально, через виступаючі точки грудей без урахування виступу лопаток. Величина цієї мірки визначає розмір фігури.
 
09. Ст - напівобхват талії. Вимірюють по лінії талії в самому вузькому місці.
09. Ст - напівобхват талії. Вимірюють по лінії талії в самому вузькому місці.
 
10. Сб - напівобхват стегон. Сантиметрову стрічку накладають на самі опуклі крапки горизонтально навколо тулуба, спереду по лінійці, прикладеної вертикально до живота для обліку виступу живота.
10. Сб - напівобхват стегон. Сантиметрову стрічку накладають на самі опуклі крапки горизонтально навколо тулуба, спереду по лінійці, прикладеної вертикально до живота для обліку виступу живота.
 
11. Шг1 - ширина грудей перша. Вимірюють горизонтально над підставою грудних залоз між кутами пахвових западин.
11. Шг1 - ширина грудей перша. Вимірюють горизонтально над підставою грудних залоз між кутами пахвових западин.
 
12. При вимірюванні не тримайте сантиметр за кінцевик, краще відступивши 1 – 1,5 см, щоб краще бачити кут пахвової западини.
12. При вимірюванні не тримайте сантиметр за кінцевик, краще відступивши 1 – 1,5 см, щоб краще бачити кут пахвової западини.
 
13. Мірку не можна збільшувати, так як в цьому випадку виявиться вузької пройма.
13. Мірку не можна збільшувати, так як в цьому випадку виявиться вузької пройма.
 
14. Шг2 - ширина грудей друга. Це додаткова мірка, її вимірюють горизонтально між вертикалями, подумки проведеними вниз від кутів пахвових западин. Вимірювання проходить по виступаючих точках грудей. Це вимірювання використовують для уточнення величини нагрудної виточки на фігуру з великим бюстом і для розрахунку ширини полички.
14. Шг2 - ширина грудей друга. Це додаткова мірка, її вимірюють горизонтально між вертикалями, подумки проведеними вниз від кутів пахвових западин. Вимірювання проходить по виступаючих точках грудей. Це вимірювання використовують для уточнення величини нагрудної виточки на фігуру з великим бюстом і для розрахунку ширини полички.
 
15. Дтз - довжина спини до лінії талії. Краще всього використовувати при вимірюванні наплечник, але можна також, за згодою клієнта, відзначити необхідні точки маркером на тілі. Вимірюють від лінії талії до точки основи шиї (вищої точки горловини) через лопатку паралельно хребту. Це балансова мірка.
15. Дтз - довжина спини до лінії талії. Краще всього використовувати при вимірюванні наплечник, але можна також, за згодою клієнта, відзначити необхідні точки маркером на тілі. Вимірюють від лінії талії до точки основи шиї (вищої точки горловини) через лопатку паралельно хребту. Це балансова мірка.
 
16. Дтс0 - вимірюють від шийної точки до лінії талії паралельно хребту через лінійку прикладену до виступаючі точки лопаток. Вимірюють при наявності жировика або опуклості в області 7-го шийного хребця, коли необхідно уточнити конфігурацію горловини спинки.
16. Дтс0 - вимірюють від шийної точки до лінії талії паралельно хребту через лінійку прикладену до виступаючі точки лопаток. Вимірюють при наявності жировика або опуклості в області 7-го шийного хребця, коли необхідно уточнити конфігурацію горловини спинки.
 
17. Дтп - довжина переду до лінії талії. Вимірювання проводять від точки підстави шиї (вищої точки горловини) відразу за виміром Дтз, сантиметр проходить через виступаючу точку грудей до лінії талії. Це теж балансова мірка.
17. Дтп - довжина переду до лінії талії. Вимірювання проводять від точки підстави шиї (вищої точки горловини) відразу за виміром Дтз , сантиметр проходить через виступаючу точку грудей до лінії талії. Це теж балансова мірка.
 
18. Вг - висота грудей - відстань від точки основи шиї до виступаючої точки грудей.
18. Вг - висота грудей - відстань від точки основи шиї до виступаючої точки грудей.
 
19. Впкп - висота плеча коса переду. Вимірюють від виступаючої точки грудей до кінцевої плечової точки ВІДРАЗУ після вимірювання Вг, не змінюючи положення рук на виступаючій точці грудей. 

Зручно записувати не власне мірку, а той "хвостик", який залишається від мірки Вг (наприклад, 2,5 см). Це робиться для того, щоб випадково не змінити положення соскової точки, що вплине на якість нашої конструкції. 

Після вимірювання мірку обчислюють: Вг – "хвостик", наприклад, 
Впкп = 30 – 2,5 = 27,5 див. 

Мірки Дтп, Вг і Впкп знімаються послідовно!
19. Впкп - висота плеча коса переду. Вимірюють від виступаючої точки грудей до кінцевої плечової точки ВІДРАЗУ після вимірювання Вг , не змінюючи положення рук на виступаючій точці грудей. Зручно записувати не власне мірку, а той "хвостик", який залишається від мірки Вг (наприклад, 2,5 см). Це робиться для того, щоб випадково не змінити положення соскової точки, що вплине на якість нашої конструкції. Після вимірювання мірку обчислюють: Вг – "хвостик", наприклад, Впкп = 30 – 2,5 = 27,5 див. Мірки Дтп , Вг і Впкп знімаються послідовно!
 
20. Цг - центр грудей. Ця мірка - відстань між виступаючими точками грудей по горизонталі.
20. Цг - центр грудей. Ця мірка - відстань між виступаючими точками грудей по горизонталі.
 
21. Впрз - висота пройми ззаду. Вимірюють по спинці вертикально від точки основи шиї до горизонталі, проведеної за допомогою сантиметра або тасьми на рівні верхніх кутів пахвових западин. Ця мірка визначає глибину пройми.
21. Впрз - висота пройми ззаду. Вимірюють по спинці вертикально від точки основи шиї до горизонталі, проведеної за допомогою сантиметра або тасьми на рівні верхніх кутів пахвових западин. Ця мірка визначає глибину пройми.
 
22. Шс - ширина спини. Вимірюють горизонтально по лопатках, між верхніми кутами пахвових западин. Мірку не можна збільшувати, так як буде вузької пройма.
22. Шс - ширина спини. Вимірюють горизонтально по лопатках, між верхніми кутами пахвових западин. Мірку не можна збільшувати, так як буде вузької пройма.
 
23. Впк – висота плеча коса. Вимірюють від точки перетину хребта і лінії талії до кінцевої плечової точки по спині через опуклість лопатки.
23. Впк – висота плеча коса. Вимірюють від точки перетину хребта і лінії талії до кінцевої плечової точки по спині через опуклість лопатки.
 
24. Шпл - ширина плеча, відстань від точки основи шиї до кінцевої плечової точки, яку, за згодою клієнта відзначають маркером до початку зняття мірок.
24. Шпл - ширина плеча, відстань від точки основи шиї до кінцевої плечової точки, яку, за згодою клієнта відзначають маркером до початку зняття мірок.
 
25. Потім по позначці виробляють вимір.
25. Потім по позначці виробляють вимір.
 
26. Оп - обхват плеча. Мірку знімають при вільно опущеній руці повною верхній частині горизонтально.
26. Оп - обхват плеча. Мірку знімають при вільно опущеній руці повною верхній частині горизонтально.
 
27. Озап - обхват зап'ястя - вимірюють по лучезапястному суглобу з урахуванням кісточки.
27. Озап - обхват зап'ястя - вимірюють по лучезапястному суглобу з урахуванням кісточки.
28. Ін.лок – Довжина руки до ліктя. Вимірюють відстань від плечової точки до променевої точки руки. Вимірюють разом з міркою Шпл.
28. Ін.лок – Довжина руки до ліктя. Вимірюють відстань від плечової точки до променевої точки руки. Вимірюють разом з міркою Шпл .
 
29. Ін - довжина рукава - вимірюють при вільно опущеній руці від кінцевої плечової точки до бажаної довжини.
29. Ін - довжина рукава - вимірюють при вільно опущеній руці від кінцевої плечової точки до бажаної довжини.
 
30. Ді - довжина виробу. Вимірюють від точки підстави шиї паралельно хребту вниз до бажаної довжини. 

Дсп – довжина спереду. Вимірюється вертикально від лінії талії до підлоги спереду. 

Дсб – довжина збоку. Вимірюється вертикально від лінії талії до підлоги збоку.
30. Ді - довжина виробу. Вимірюють від точки підстави шиї паралельно хребту вниз до бажаної довжини. Дсп – довжина спереду. Вимірюється вертикально від лінії талії до підлоги спереду. Дсб – довжина збоку. Вимірюється вертикально від лінії талії до підлоги збоку.
 
31. Дсз – довжина ззаду. Вимірюється вертикально від лінії талії до підлоги ззаду через опуклість сідниці. 

У – рівень низу спідниці. Вимірюється по вертикалі від підлоги до бажаного рівня низу спідниці. При розрахунках значення мірки У віднімається від Дсп, Дсб і Дсз для визначення довжини спідниці на кожній ділянці.
31. Дсз – довжина ззаду. Вимірюється вертикально від лінії талії до підлоги ззаду через опуклість сідниці. У – рівень низу спідниці. Вимірюється по вертикалі від підлоги до бажаного рівня низу спідниці. При розрахунках значення мірки У віднімається від Дсп, Дсб і Дсз для визначення довжини спідниці на кожній ділянці.
 
32. Додаткові проекційні вимірювання для визначення розчинів виточок по лінії талії. 
Гтп - глибина прогину талії спереду для ліфа.
 Вимірюють відстань по горизонталі від вертикальної площини, дотичної до виступаючих точках грудей до лінії талії.
32. Додаткові проекційні вимірювання для визначення розчинів виточок по лінії талії. Гтп - глибина прогину талії спереду для ліфа. Вимірюють відстань по горизонталі від вертикальної площини, дотичної до виступаючих точках грудей до лінії талії.
 
33. Гтб - глибина прогину талії збоку для ліфа. Вимірюють відстань по горизонталі від вертикальної площини, дотичної кута пахвової западини до лінії талії.
33. Гтб - глибина прогину талії збоку для ліфа. Вимірюють відстань по горизонталі від вертикальної площини, дотичної кута пахвової западини до лінії талії.
 
34. Гтз - глибина прогину талії спинки для ліфа. Вимірюють по вертикалі відстань від вертикалі, опущеною від виступаючої точки лопаток до лінії талії.
34. Гтз - глибина прогину талії спинки для ліфа. Вимірюють по вертикалі відстань від вертикалі, опущеною від виступаючої точки лопаток до лінії талії.
 
35. Гж - величина виступу живота. Вимірюють відстань по горизонталі від вертикальної площини, дотичної до найбільш виступаючої точки живота до лінії талії.
35. Гж - величина виступу живота. Вимірюють відстань по горизонталі від вертикальної площини, дотичної до найбільш виступаючої точки живота до лінії талії.
 
36. Вж - висота виступу живота. Вимірюють по вертикалі від рівня лінії талії до найбільш виступаючої точки живота.
36. Вж - висота виступу живота. Вимірюють по вертикалі від рівня лінії талії до найбільш виступаючої точки живота.
 
37. Гб - величина виступу стегон. Вимірюють відстань по горизонталі від вертикальної площини, дотичної до найбільш виступаючої точки стегна, до лінії талії.
37. Гб - величина виступу стегон. Вимірюють відстань по горизонталі від вертикальної площини, дотичної до найбільш виступаючої точки стегна, до лінії талії.
 
38. Сб - висота виступу стегон. Вимірюють по вертикалі від рівня лінії талії до найбільш виступаючої точки стегна.
38. Сб - висота виступу стегон. Вимірюють по вертикалі від рівня лінії талії до найбільш виступаючої точки стегна.
 
39. Гя - величина виступу сідниць. Вимірюють відстань по горизонталі від вертикальної площини, дотичної до найбільш виступаючої точки сідниць, до лінії талії.
39. Гя - величина виступу сідниць. Вимірюють відстань по горизонталі від вертикальної площини, дотичної до найбільш виступаючої точки сідниць, до лінії талії.
 
40. Вя - висота виступу сідниць. Вимірюють по вертикалі від рівня лінії талії до найбільш виступаючої точки сідниці.
40. Вя - висота виступу сідниць. Вимірюють по вертикалі від рівня лінії талії до найбільш виступаючої точки сідниці.


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 1936 | Рейтинг: 0.0/0