Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Закріпки і шлевкі на джинсах

Кажуть, що роботу майстра видно по дрібницях. В пошитті джинсів такими важливими дрібницями будуть звичайно ж декоративні строчки, закріпки і шлевкі Як їх виконати швидко і акуратно на домашній швейній машині розповідає у своєму майстер класі Кондрашова Віола - призер конкурсу майстер-класів - 2010.

Кондрашова Віола: "Рукоділлям займаюся з дитинства. Закінчила швейне училище, працювала дизайнером на рекламному виробництві. Я знаю багато видів рукоділля. займаюся бісероплетінням, в'язанням, вишивкою і, звичайно, шиттям з різних матеріалів. Як раз шила своєму чоловікові джинси, вирішила поділитися, як виходять гарні закріпки. 



При пошитті джинсів закріпки використовуються досить часто: на кишенях, на гульфике, при пришивання шлевок а іноді і просто як декоративний елемент.

Багато сучасні швейні машини дозволяють виконати закріпки в автоматичному режимі, використовуючи спеціальну лапку (в моїй машині це також лапка для обметування петель), але довга громіздка лапка не скрізь дозволяє виконати цю операцію якісно, особливо якщо є великі перепади по товщині, тому я роблю закріпки, використовуючи звичайну пряму строчку і зигзаг."

Тепер ваші джинси буде не відрізнити від фірмових!

 

01. Для закріпок нитки нам підійдуть самі звичайні, не товсті (цілком підходять Ideal або Dor Tak), в якості верхньої і нижньої нитки. Лапка так само звичайна, якої виконується пряма строчка і зигзаг. Стане в нагоді і пристрій для шиття товстих матеріалів (його можна замінити шматочками тканини, складеними в кілька шарів). Товсті нитки знадобляться для отстрочек. 

Спершу виконуємо пряму строчку. Положення голки: по центру. Довжина стібка: 1.0 робимо сходинку на довжину закріпки, включаємо зворотний хід і повертаємося у вихідну точку. Повторюємо ще раз вперед і назад.
01. Для закріпок нитки нам підійдуть самі звичайні, не товсті (цілком підходять Ideal або Dor Tak), в якості верхньої і нижньої нитки. Лапка так само звичайна, якої виконується пряма строчка і зигзаг. Стане в нагоді і пристрій для шиття товстих матеріалів (його можна замінити шматочками тканини, складеними в кілька шарів). Товсті нитки знадобляться для отстрочек. Спершу виконуємо пряму строчку. Положення голки: по центру. Довжина стібка: 1.0 робимо сходинку на довжину закріпки, включаємо зворотний хід і повертаємося у вихідну точку. Повторюємо ще раз вперед і назад.
 
02. Міняємо рядок на зигзаг з характеристиками: довжина 0.6, ширина 1.5, шиємо до кінця закріпки Збільшуємо ширину зиг-зага до 2.0, зворотний хід Збільшуємо ширину зиг-зага до 2.5, вперед і назад, для міцності. Обрізаємо нитки, закріпка готова! Я використовую такі налаштування для грубої джинсової тканини, для інших тканин, можливо, знадобляться інші налаштування.
02. Міняємо рядок на зигзаг з характеристиками: довжина 0.6, ширина 1.5, шиємо до кінця закріпки Збільшуємо ширину зиг-зага до 2.0, зворотний хід Збільшуємо ширину зиг-зага до 2.5, вперед і назад, для міцності. Обрізаємо нитки, закріпка готова! Я використовую такі налаштування для грубої джинсової тканини, для інших тканин, можливо, знадобляться інші налаштування.
 
03. Тепер виготовимо шлевкі звичайної ширини під звичайний джинсовий ремінь. Нам знадобиться смужка тканини шириною 3,5 см
03. Тепер виготовимо шлевкі звичайної ширини під звичайний джинсовий ремінь. Нам знадобиться смужка тканини шириною 3,5 см
 
04. Заутюживаем один край смуги на 1.3 см
04. Заутюживаем один край смуги на 1.3 см
 
05. Заутюживаем інший край смуги (приблизно 1.0 см)
05. Заутюживаем інший край смуги (приблизно 1.0 см)
 
06. Отстрачиваем по обличчю товстими нитками для відстрочки, від країв на 3 мм (довжина стібка 4-5мм)
06. Отстрачиваем по обличчю товстими нитками для відстрочки, від країв на 3 мм (довжина стібка 4-5мм)
 
07. Важливо, щоб білизна виглядала акуратно і не обтрепывалась.
07. Важливо, щоб білизна виглядала акуратно і не обтрепывалась.
 
08. Для цього між рядками з виворітного боку робимо ручний шов "козлик"
08. Для цього між рядками з виворітного боку робимо ручний шов "козлик"
 
09. Нарізаємо шлевкі довжиною 8,5 див.
09. Нарізаємо шлевкі довжиною 8,5 див.
 
10. Підгинаємо припуски, щоб вони лежали рівно, припуски можна приутюжить або постукати по них киянкою.
10. Підгинаємо припуски, щоб вони лежали рівно, припуски можна приутюжить або постукати по них киянкою.
 
11. Довжина шлевкі в готовому вигляді 6,5 див. Пришиваємо верхній край шлевкі в задуманому місці за допомогою закріпки. Щоб машині не довелося боротися з великим перепадом товщин і топтатися на місці, ззаду під лапку підкладаємо складений у кілька разів шматочок тканини або пристосування для шиття товстих матеріалів
11. Довжина шлевкі в готовому вигляді 6,5 див. Пришиваємо верхній край шлевкі в задуманому місці за допомогою закріпки. Щоб машині не довелося боротися з великим перепадом товщин і топтатися на місці, ззаду під лапку підкладаємо складений у кілька разів шматочок тканини або пристосування для шиття товстих матеріалів
 
12. Джинсовий ремінь зазвичай виготовлений з дуже товстої шкіри, його товщина 4-5 мм, це треба враховувати, пришиваючи шлевкі. Для цього вільний край шлевкі зрушуємо вгору на 5 мм (довжина шлевкі 6,5 см, відстань від верхнього краю пояса 6см).
12. Джинсовий ремінь зазвичай виготовлений з дуже товстої шкіри, його товщина 4-5 мм, це треба враховувати, пришиваючи шлевкі. Для цього вільний край шлевкі зрушуємо вгору на 5 мм (довжина шлевкі 6,5 см, відстань від верхнього краю пояса 6см).
 
13. Далі пришиваємо за допомогою закріпки описаним вище способом.
13. Далі пришиваємо за допомогою закріпки описаним вище способом.
 
14. Видно зазор між шлевкой і поясом штанів, він потрібен, щоб ремінь вільно вдевался.
14. Видно зазор між шлевкой і поясом штанів, він потрібен, щоб ремінь вільно вдевался.
 
15. Тепер наші джинси нітрохи не гірше покупних!
15. Тепер наші джинси нітрохи не гірше покупних!


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 729 | Рейтинг: 0.0/0