Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Виконуємо комір зі стійкою

Комір зі стійкою - незамінний атрибут дуже багатьох блуз, курток і звичайно ж - чоловічих сорочок. Як правильно виконувати його розповідає у своєму майстер класі Марія Адоніна - призер конкурсу майстер-класів - 2010.

Марія Адоніна: "Мені 29 років, живу в місті Перм. Хоча професійного швейного освіти у мене немає, з дитинства мене захоплювала шиття. Спочатку навчалася у мами, на уроках праці в школі..., потім по журналу Бурда. На якийсь час улюблене хобі виявилося покинутим: закінчення університету, потім трудові будні в офісі, але тяга до шиття перемогла і я зважилася на покупку нової машинки. Стала шукати в інтернеті інформацію про швейної техніки і натрапила на "Осинку"! Я досі пам'ятаю ті емоції, коли відкрила для себе таку кількість потрібної і корисної інформації!Пам'ятаю як годинами захлинаючись читала, дивилася, запам'ятовувала, як "ходила радитися" з технології обробки того чи іншого сайту, Ваш клуб для мене став дійсно джерелом інформації і джерелом натхнення!

Для свого майстер-класу я вибрала обробку коміра на стійці. Я не претендую на хрестоматійну точність, вважаю, різні майстри роблять це по-різному, хочу лише поділитися тим, як роблю це я. 

Мій спосіб склався з підказок в книжках і журналах, інтернеті, а так само з розглядання готових блузок і сорочок, ну, і звичайно ж, з власного досвіду ."

Сподіваємося, що цей майстер-клас буде корисний не тільки початківцям кравчиням, але і досвідченим майстриням.

 

01. Викроюємо дві деталі коміра і стійки з основної тканини і по одній з клейового матеріалу. 

У загальному випадку до моменту втачіванія коміра у сорочки повинні бути виконані виточки або рельєфи (якщо є), плечові шви і оброблені полички під застібку (планки, подборты тощо). Інші етапи пошиття можна так само виконати до втачіванія коміра, але не рекомендується ушивати рукави, оскільки можливо в процесі розтягнути горловину.
01. Викроюємо дві деталі коміра і стійки з основної тканини і по одній з клейового матеріалу. У загальному випадку до моменту втачіванія коміра у сорочки повинні бути виконані виточки або рельєфи (якщо є), плечові шви і оброблені полички під застібку (планки, подборты тощо). Інші етапи пошиття можна так само виконати до втачіванія коміра, але не рекомендується ушивати рукави, оскільки можливо в процесі розтягнути горловину.
 
02. Дублюємо клейовим матеріалом деталі нижнього коміра і зовнішньої частини стійки. 

При цьому праска акуратно переставляємо по поверхні деталі, а не водимо їм – це допоможе зафіксувати дублерин (флізелін) рівно, без перекосів і деформацій. Склеєні деталі не слід чіпати до повного їх охолодження. Зверніть увагу, що в чоловічій сорочці дублюються нижній комір і внутрішня частина стійки, тому, якщо Ви шиєте сорочку чоловікові, слід це врахувати і змінити свої дії відповідно.
02. Дублюємо клейовим матеріалом деталі нижнього коміра і зовнішньої частини стійки. При цьому праска акуратно переставляємо по поверхні деталі, а не водимо їм – це допоможе зафіксувати дублерин (флізелін) рівно, без перекосів і деформацій. Склеєні деталі не слід чіпати до повного їх охолодження. Зверніть увагу, що в чоловічій сорочці дублюються нижній комір і внутрішня частина стійки, тому, якщо Ви шиєте сорочку чоловікові, слід це врахувати і змінити свої дії відповідно.
 
03. Вытачивание коміра. 

Складемо деталі коміра лицьовими сторонами один до одного, прокладемо рядок по краю деталі, на кінцях виконаємо закріпки
03. Вытачивание коміра. Складемо деталі коміра лицьовими сторонами один до одного, прокладемо рядок по краю деталі, на кінцях виконаємо закріпки
 
04. Підріжемо припуски шва на ширину близько 3мм, на куточках зріжемо припуски навскоси впритул до рядку. Будьте обережні: якщо тканина Вашої сорочки дуже пухка і легко обсипається, не зрізайте дуже близько до рядку, залиште маленький запас, щоб уникнути утворення дірок на куточках комірця.
04. Підріжемо припуски шва на ширину близько 3мм, на куточках зріжемо припуски навскоси впритул до рядку. Будьте обережні: якщо тканина Вашої сорочки дуже пухка і легко обсипається, не зрізайте дуже близько до рядку, залиште маленький запас, щоб уникнути утворення дірок на куточках комірця.
 
05. Разутюжим шви коміра як показано на фото, це полегшить нам подальшу роботу.
05. Разутюжим шви коміра як показано на фото, це полегшить нам подальшу роботу.
 
06. Вивернемо комір, акуратно виправимо куточки, приутюжим його, за бажанням выправив кант. Зверніть увагу, що в чоловічих сорочках кант не виметивают.
06. Вивернемо комір, акуратно виправимо куточки, приутюжим його, за бажанням выправив кант. Зверніть увагу, що в чоловічих сорочках кант не виметивают.
 
07. Підготовка стійки. На дубльованої деталі стійки розмітив лінію шва (ширину припуску, яку Ви заклали при розкрої).
07. Підготовка стійки. На дубльованої деталі стійки розмітив лінію шва (ширину припуску, яку Ви заклали при розкрої).
 
08. Заутюжим припуск на виворітну сторону точно по розміченій лінії.
08. Заутюжим припуск на виворітну сторону точно по розміченій лінії.
 
09. З'єднання коміра і стійки. Вкладемо комір між деталями стійки по розмічених контрольним точкам.
09. З'єднання коміра і стійки. Вкладемо комір між деталями стійки по розмічених контрольним точкам.
 
10. Закріпимо шпильками або наміткою.
10. Закріпимо шпильками або наміткою.
 
11. Прокладемо сходинку по зовнішньому зрізу стійки.
11. Прокладемо сходинку по зовнішньому зрізу стійки.
 
12. Припуски швів підріжемо.
12. Припуски швів підріжемо.
 
13. Стійку коміра вивернемо, виправимо шви і приутюжим.
13. Стійку коміра вивернемо, виправимо шви і приутюжим.
 
14. На внутрішній частині стійки розмітив лінію пришивання.
14. На внутрішній частині стійки розмітив лінію пришивання.
 
15. Для цього скористаємося внутрішньої продубльованою і зігнутою частиною як шаблоном-лінійкою.
15. Для цього скористаємося внутрішньої продубльованою і зігнутою частиною як шаблоном-лінійкою.
 
16. Комір зі стійкою спочатку вметаем...
16. Комір зі стійкою спочатку вметаем...
 
17. ... а потім втачаем в горловину по розмітці, дотримуючись при цьому поєднання контрольних міток (плечові шви і середина горловини спинки). Рядок слід прокладати точно по розміченій лінії, це забезпечить нам збіг наступних рядків внутрішньої і зовнішньої частини стійки – Ви можете переконатися в точності, відігнувши деталь стійки на місце і порівнявши її шов приточування і лінію згину на зовнішній частині стійки.
17. ... а потім втачаем в горловину по розмітці, дотримуючись при цьому поєднання контрольних міток (плечові шви і середина горловини спинки). Рядок слід прокладати точно по розміченій лінії, це забезпечить нам збіг наступних рядків внутрішньої і зовнішньої частини стійки – Ви можете переконатися в точності, відігнувши деталь стійки на місце і порівнявши її шов приточування і лінію згину на зовнішній частині стійки.
 
18. Стійку приметать...
18. Стійку приметать...
 
19. ... і прокласти по ній сходинку в край – якщо Ви розмітили все точно, то відстань від краю деталі до рядка буде однаковим як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони.
19. ... і прокласти по ній сходинку в край – якщо Ви розмітили все точно, то відстань від краю деталі до рядка буде однаковим як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони.
 
20. Якщо тканина досить слухняна, це також дозволить відмовитися від намітки (в моєму прикладі тонкий батист, я вирішила не нехтувати наміткою).
20. Якщо тканина досить слухняна, це також дозволить відмовитися від намітки (в моєму прикладі тонкий батист, я вирішила не нехтувати наміткою).
 
21. В принципі, ми втачали комір на стійці!
21. В принципі, ми втачали комір на стійці!
 
22. Залишилося закріпити сходинку, сховати кінці ниток і, звичайно, пройтися праскою!
22. Залишилося закріпити сходинку, сховати кінці ниток і, звичайно, пройтися праскою!


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 1184 | Рейтинг: 0.0/0