Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Спіральна спідниця: побудова і виготовлення

На наш конкурс майстер-класів - 2007 Марина Распопова надіслала повноцінне керівництво з побудови, розкрою та пошиття ефектною спіральної спідниці!

Марина: " Спіральна спідниця може стати прикрасою Вашого гардеробу. Ця модель облягає стегна до середини і расклешается донизу красивими фалдами, надаючи Вашому образу жіночність і таємничість. У цій спідниці маса достоїнств. Вона чудово підходить для будь-якого типу фігури і для будь-якого віку. В залежності від тканини і Вашої фантазії спіральна спідниця застосовна і для повсякденного носіння і для парадного виходу. 

При бажанні її можна прикрасити мереживом, бісером та іншої фурнітурою. Ще одним невід'ємним перевагою є і те, що побудувати і зшити її може навіть починаюча кравчиня."

Марина спілкується у нас в Клубі під ніком murzilka, тому будь-які питання по даній публікації можна буде поставити автору на форумі, в спеціальній темі "Спідниця по спіралі".

Рекомендації по вибору тканини: 
При виборі тканини, зверніть увагу, чим жорсткіше драпірується тканина, тим пишніше буде здаватися поділ спідниці. Для такої спіральної спідниці, як на фото, добре підходять легко драпіруються тканини або еластичні тканини. Наприклад:

  • штучна чи натуральна тонка замша,
  • штучна чи натуральна тонка шкіра,
  • трикотаж,
  • тонкі ворсові тонкі тканини типу оксамиту або вельветона,
  • М'які вовняні тканини,
  • Тонка і м'яка джинсова тканина, льон, хлопо,
  • Штучні або натуральні шовку.

Спіральна спідниця: побудова викрійки

Загальні рекомендації

Спіральна спідниця являє собою многоклинку, кожен клин у свою чергу ділиться на дві складові, це верхня частина (1) і клин-волан (2). Верхня частина будується на основі прямої спідниці з додатковим елементом, нижня являє модифікований волан.

Розрахунок величин необхідних для побудови спіральної спідниці достатній складний. Для зручності мною була створена розрахункова таблиця в програмі Excel, де після внесення даних про фігуру, кількості клинів, ширині тканини і радіусі малого кола (про нього поговоримо нижче) автоматично заповнюються клітинки необхідні для побудови індивідуальної викрійки і визначається приблизний витрата тканини.

Таблиця ділиться на два листки: "довжина спідниці до 60 см" і "довжина спідниці більше 60 см". Другий лист відрізняється значенням g (величина расклешения). В залежності від бажаної довжини спідниці вибирається і лист для заповнення.

скачати розрахункову таблицю в Excel

Зверніть увагу! В таблиці є клітинки для введення Ваших даних, а є вже заповнені комірки з коефіцієнтами та формулами.

При заповненні таблиці необхідно врахувати кілька важливих моментів:

1. При введенні в таблицю значень і ПРО ВІД значення потрібно знятих мірок збільшити на відповідні прибавки, які наведені нижче в табл.1 і табл.2.

 

2. При виборі довжини спідниці враховуємо, що виріб має гармонійний вигляд і зручно в шкарпетці, якщо це значення не перевищує 60см, побудова можна подивитися в графі 1.1 «Побудова спідниці довжиною до 60 см». Якщо спідниця передбачається довше, то побудова верхній частині потрібно коригувати, спосіб коригування розглянуто нижче в графе1.2 «Побудова спідниці завдовжки більш як 60 см».

3. Ширина клина-волана залежить від свого смаку, але необхідно дотримуватися умова: ця величина повинна бути менше ширини верхній частині клину, а саме ПРО/на кількість клинів на 1-3 см (приклад якщо ширина клина вийшла 15 см, ширину беремо від 12 до 14 см). Ширину клина можна подивитися в пункті 8 листа: «Побудова спідниці довжиною до 60 см» або пункт 10 аркуша «Побудова спідниці завдовжки більш як 60 см» (вона туди вводиться автоматично після внесення Ваших мірок).

4. Кількість клинів може бути будь-який (в розумних межах). Але я б рекомендувала для жінок-обхват стегон, яких 80-99 см – використовувати 5-6 клинів, 100-120 см не менше 7-8 клинів, більше 120 см – 8-0 клинів.

5. Бажано, щоб радіусу малого кола був не менше 6 см для людини, обхват стегон якого не менше 80 см. При введенні цієї величини потрібно враховувати, що від неї залежить:

  • "пишність" спідниці. Чим менший радіус, тим вона пишніше.
  • кількість спіралей навколо стегон. Чим більше ця довжина, тим більше поворот.

6. Перед побудовою отримані дані комірок необхідно округлити до сотих.

Спіральна спідниця. Побудова викрійки верхній частині спідниці

Нагадаю, що кожен клин спіральної спідниці ділиться на дві складові, це верхня частина і клин-волан. Верхня частина будується на основі прямої спідниці з додатковим елементом, нижня являє модифікований волан. Окремо я розглядаю довжину спідниці до 60 см і довші варіанти. Побудова в цьому випадку має невеликі особливості.

Розрахунок до спідниці довжиною до 60 см

Для побудови використовуємо значення розрахункової таблиці «Побудова прямокутника деталь «А» і побудова прямокутного трикутника деталь «Б»

Рис. 1. Деталь А.

1. Введемо в таблицю значення «обхвату стегон + надбавки на свободу облягання». 
2. Будуємо прямокутник з рівними сторонами величин в таблиці (пункти 7 і Cool А1А3=А2А4 і А1А2=А3А4. 
3. Відкладаємо від точок А1 і А2 величину рівну значенню в таблиці А1Т1=А2Т2 (пункт 10). 
4. Плавно проводимо лінію з точок Т1 і Т2 до вертикальних сторонах прямокутника. 
5. Побудуємо центр прямокутника Ц1Ц2 використовуючи пункт 9 розрахункової таблиці.

Рис. 2. Деталь Б.

6. Будуємо прямокутний трикутник зі сторонами Б2Б3, Б3Б1, Б2Б1 (використовуючи циркуль або лінійку з прямокутним кутом) з висотою Б2Ц2.

Рис. 3. З'єднання деталі А і деталі Б.

7. З'єднаємо деталі А і деталі Б. за їх висот і точці Ц2. 
8. Проведемо плавні лінії з точок Б1 і Б3 до деталі А.

Рис. 4.

9. Обводимо деталь по точках Т1Б2Б3Т2.

Розрахунок до спідниці довжиною більше 60 см

Спіральна спідниця в шкарпетці дуже схожа на спідницю рік. Як вже говорилося, вище її верх будується на основі прямої, тому при дуже великій величині довжини верхньої частини в цій спідниці важко пересуватися (наприклад, при вході в суспільний транспорт). Враховуючи, що багато жінок віддають перевагу спідниці значно нижче коліна, цю викрійку необхідно скоригувати для довжини понад 60 см. Але якщо вам подобаються спідниці з подовженим прямим верхом і вам не доставляє незручності такий фасон, то можете кроїти також як і спідницю до 60 див.

Розглянемо випадок, коли Ви все ж вирішили скорегувати викрійку. Ця спідниця буде облягати стегна до рівня нижче талії на 20-22 см, а нижче буде розширюватися. Щоб зробити коригування викрійки необхідно змінити побудова верхній частині, а саме расклешить частина 2 донизу. Для цього використовуємо величину раклешения g.

Побудова аналогічно пункту 1.1
Деталь А

1. Заповнимо таблиці сірі клітинки, клітинки, які призначені для введення Ваших даних). 
2. Побудуємо прямокутник К1К2К3К4 з центром Ц1Ц2 (використовуємо пункти 8, 9, 10 розрахункової таблиці). 
3. Побудуємо прямокутник А1А2А3А4 з висотою Ц1Ц2, так щоб вона збіглася з К1К2К3К4 (використовуємо пункти 11 та 12 розрахункової таблиці). 
4. В прямокутнику К1К2К3К4 проведемо лінію стегон Л1Л2 на 20-22 см від лінії талії. 
5. З'єднаємо відрізки Л1А3 і Л2А4 
6. Від точок К1 і К2 відкладемо величину зазначену в розрахунковій таблиці пункт 13 і знайдемо точки Т1 і Т2. 
7. Плавно проведемо лінії з точок Т1 і Т2 до сторін К1К3 і К2К4.

Деталь Б

8. Будуємо прямокутний трикутник зі сторонами Б2Б3, Б3Б1, Б2Б1 (використовуючи циркуль або лінійку з прямокутним кутом) з висотою Б2Ц2.

З'єднання деталі А і Б деталі

9. З'єднаємо А1А2А3А4 і Б1Б2Б3 за їх висот і поєднавши точку Ц2. 
10. Проведемо плавні лінії від відрізків Л1А3 до точки Б1, і від відрізка Л2А4 до точки Б3.

11. Обведемо деталь по точках Т1Т2Б3Б2.

Побудова клина-волана спідниці

Після побудови верхньої частини використовуємо значення, отримані з тієї розрахункової таблиці, згідно якої будували верхню частину (1), пункт «Побудова клин-волан».

1. Будуємо коло з центром у точці О1 і радіусом R1. 
2. З цього ж центру будуємо коло з радіусом R2. 
3. З точки О1 проводимо два перпендикуляра. Відзначаємо на окружностях точки Б2 і Б3.

4. Ділимо відрізок В1Б2 навпіл, знаходимо точку О2. 
5. З точки О2 проводимо середню окружність радіусом R3 (вона повинна пройти точно по точках В1 і Б2).

6. Обведемо контур клина-волана. Для цього з'єднаємо відрізок Б2Б3, дугу Б2Б3 і дугу Б2Б2.

Спіральна спідниця. Розкрій

У «розрахунковій таблиці» є пункт про Витрату тканини. Розрахунок проводиться з урахуванням ширини тканини не менше 80 см і об'ємом стегон не більше 130 см і припусками на шви 1 див. Даний розрахунок максимально точний, але варто відзначити, що ви можете заздалегідь розкласти викрійку і зробити розкладку самостійно.

Важливо пам'ятати що:

1. В даній розрахунковій таблиці немає обліку витрати тканини на пояс або обтачку. В залежності від виду пояса або обтачку, потрібно зробити додаткову надбавку. На стандартний прямий пояс 3 см йде 7,5 см тканини (при ширині тканини не менше обхвату талії + 4 см).

2. У «розрахунковій таблиці» в графі «витрата тканини» розрахунок ведеться з урахуванням припусків 1 див. Якщо Ви вирішили самостійно визначити ширину припуску, то розкладку краще зробити самостійно.

3. Якщо розглянути приклади розкладок наведених на нижче, то можна побачити що лінія притачивания клина-волана повинна бути розташована вздовж частковою. Це потрібно обов'язково врахувати при розкрої.

4. Всі деталі спідниці викроювати однаковими (тканину навпіл не складати). Кількість верхній частині і кількість клинів-воланів, повинна збігатися з кількістю клинів.

5. Розкладка на малюнках нижче вірна тільки при умові, що деталі викрійки розташовані на виворітній стороні тканини.

Розкрій підкладали при довжині спідниці до 60 см (два варіанти)

1 Варіант: в підкладі два шва або більше:
Будуємо прямокутник: напівобхват стегон + надбавки (ті ж що і для спідниці) - це ширина прямокутника, довжина прямокутника залежить від Вашого бажання, головне щоб підклад Вам не заважав при ходьбі. Таких прямокутників потрібно розкроїти два, не забуваючи про припуски на шви. Якщо підклад достатньо довгий, то доцільно зробити один або два розрізи на підкладі, вони може розташовуватися або в бічних швах підкладали, або в центрі задньої половинки. Варіант з двома швами показаний на малюнку праворуч.

2 Варіант: в підкладі один шов:
Цей шов знаходиться з того боку спідниці де буде розташовуватися блискавка, тобто у верхньому шві. Для побудови беремо повний обхват стегон + надбавки (ті ж що і для спідниці) - це ширина полотнища, довжина підкладали не повинна перевищувати 45 див. 
Варіант з одним швом показаний на малюнку праворуч.

Виточки можна закласти складками або відстрочити (це залежить від Вашого бажання).

Розкрій підкладали при довжині спідниці більше 60 см

Якщо спідниця передбачається довжиною понад 60 див, то підклад краще розкроїти на основі верхній частині спідниці (многоклинка), без використання прямокутного трикутника, довжина підкладали може варіюватися від 50 до 60 див.

Фотографії майстер-класу по пошиттю

 

Послідовність з'єднання деталей.
Для даної спідниці використовувалася: 
• Основна тканина – вельветон. 
• Тканина для підкладали – саржа. 
• Кількість клинів - 6 шт. 
• Довжина спідниці - 60 див. 
• Радіус малого кола - 7 див. 
Ця спідниця «закручується» справа наліво 
01. З'єднуємо верхню частину спідниці з клином-воланом. При цьому сумісний однакові точки викрійки верхній частині (1) і клину - волана (2) – точку Б2 і точку Б3.
Послідовність з'єднання деталей. Для даної спідниці використовувалася: • Основна тканина – вельветон. • Тканина для підкладали – саржа. • Кількість клинів - 6 шт. • Довжина спідниці - 60 див. • Радіус малого кола - 7 див. Ця спідниця «закручується» справа наліво 01. З'єднуємо верхню частину спідниці з клином-воланом. При цьому сумісний однакові точки викрійки верхній частині (1) і клину - волана (2) – точку Б2 і точку Б3.
 
02. Шов обметываем і заутюживаем на верхню частину.
02. Шов обметываем і заутюживаем на верхню частину.
 
03. З'єднуємо всі деталі по бічних швах. Залишаючи розріз для блискавки.
03. З'єднуємо всі деталі по бічних швах. Залишаючи розріз для блискавки.
 
04. Шов заутюживаем в сторону довгої сторони верхньої частини спідниці.
04. Шов заутюживаем в сторону довгої сторони верхньої частини спідниці.
 
05. Притачиваем блискавку.
05. Притачиваем блискавку.
 
06. Обробляємо підклад і петлі для вішалки.
06. Обробляємо підклад і петлі для вішалки.
 
07. Якщо на підкладі є розріз, ставимо закріпки.
07. Якщо на підкладі є розріз, ставимо закріпки.
 
08. З'єднуємо: 
a. підклад з спідницею по замку 
b. верхню частину підкладали і основний виріб.
08. З'єднуємо: a. підклад з спідницею по замку b. верхню частину підкладали і основний виріб.
 
09. Притачиваем пояс.
09. Притачиваем пояс.
 
10. Так виглядає пояс після втачіванія зсередини.
10. Так виглядає пояс після втачіванія зсередини.
 
11. Якщо це необхідно робимо осноровку низу спідниці (вирівнювання). Підшиваємо поділ спідниці.
11. Якщо це необхідно робимо осноровку низу спідниці (вирівнювання). Підшиваємо поділ спідниці.
 
12. Обметываем петлю і пришиваємо ґудзик до поясу. Спідниця готова!
12. Обметываем петлю і пришиваємо ґудзик до поясу. Спідниця готова!


Категорія: Майстер-класи | Додано: (19.09.2017)
Переглядів: 683 | Рейтинг: 0.0/0