Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Штанці «антиБарби»

Кляритская Ольга, автор майстер-класу, вже відома читачам Осинки по своїй попередній роботі "Аплікація з світловідбивальної стрічки". Друга робота Ольги так само брала участь у конкурсі майстер-класів – 2008 і зайняла 1 призове місце.

На цей раз Ольга докладно описує процес створення дитячих штанів для прогулянок. Штани пропонується шити з плащової тканини на підкладі. У них дитині буде тепло і ніякі дощ і калюжі не завадять повноцінної активної гри – адже штани, завдяки тканини, можна зробити непромокальними.

Кляритская Ольга: "Етап складання викрійки і розкрій я опускаю як рутинний і непоказательный з точки зору фотографування. Маленьке зауваження: при розкрої довжина штанин збільшується на 2-3см, так як технологія пришивання канта вимагає запасу довжини".

 

01. Вихідні матеріали: основна плащова тканина (я використовувала плащевку з мембранним шаром на внутрішній стороні), підклад (у мене синтетична ворсова тканина на трикотажній основі), замок «блискавка», світловідбиваюча стрічка, гумова стрічка для пояси, нитки. Клейова тканину і шнур для канта на фото не представлені.
01. Вихідні матеріали: основна плащова тканина (я використовувала плащевку з мембранним шаром на внутрішній стороні), підклад (у мене синтетична ворсова тканина на трикотажній основі), замок «блискавка», світловідбиваюча стрічка, гумова стрічка для пояси, нитки. Клейова тканину і шнур для канта на фото не представлені.
 
02. Виготовлення світлоповертального канта: шнур, товщиною 1,5–2 мм обертаємо стрічкою і приметываем.
02. Виготовлення світлоповертального канта: шнур, товщиною 1,5–2 мм обертаємо стрічкою і приметываем.
 
03. Кант фіксуємо основної тканини з лицьового боку валиком наверх.
03. Кант фіксуємо основної тканини з лицьового боку валиком наверх.
 
04. Пристрочуємо кант машинною строчкою.
04. Пристрочуємо кант машинною строчкою.
 
05. Кант заправляємо в складку і фіксуємо шпильками.
05. Кант заправляємо в складку і фіксуємо шпильками.
 
06. Отстрачиваем складку. Аналогічно пришиваємо кант на інші три деталі штанів.
06. Отстрачиваем складку. Аналогічно пришиваємо кант на інші три деталі штанів.
 
07. Складаємо деталі кокетки на задніх половинках штанів.
07. Складаємо деталі кокетки на задніх половинках штанів.
 
08. Зшиваємо деталі кокетки.
08. Зшиваємо деталі кокетки.
 
09. З лицьового боку прокладаємо подвійну декоративну стрічку.
09. З лицьового боку прокладаємо подвійну декоративну стрічку.
 
10. Передні кишені. Складаємо передню половину брючины і мішковину кишені лицьовими сторонами і складаємо. Мішковини я зробила з підкладкової тканини, адже немає нічого приємнішого, ніж заховати замерзлі ручки в теплі кишеньки.
10. Передні кишені. Складаємо передню половину брючины і мішковину кишені лицьовими сторонами і складаємо. Мішковини я зробила з підкладкової тканини, адже немає нічого приємнішого, ніж заховати замерзлі ручки в теплі кишеньки.
 
11. Прокладаємо строчку злегка зігнутої: на мій погляд увігнута лінія входу в кишеню виглядає витонченіше прямій. Зрізаємо надлишки тканини і вивертаємо мішковину на виворітну сторону.
11. Прокладаємо строчку злегка зігнутої: на мій погляд увігнута лінія входу в кишеню виглядає витонченіше прямій. Зрізаємо надлишки тканини і вивертаємо мішковину на виворітну сторону.
 
12. Накладаємо подвійну строчку по краю входу в кишеню. Повторюємо процес на другому передньому кишені. Отриманий результат з лицьового і виворітного боку виглядає так.
12. Накладаємо подвійну строчку по краю входу в кишеню. Повторюємо процес на другому передньому кишені. Отриманий результат з лицьового і виворітного боку виглядає так.
 
13. Накладаємо і фіксуємо внутрішню частину переднього кишені.
13. Накладаємо і фіксуємо внутрішню частину переднього кишені.
 
14. Обидві частини мішковини кишені пристрочуємо по контуру до лицьовій стороні передніх половинок брюк. У готовому вигляді передні частини виглядають так.
14. Обидві частини мішковини кишені пристрочуємо по контуру до лицьовій стороні передніх половинок брюк. У готовому вигляді передні частини виглядають так.
 
15. Задні кишені. Щоб уникнути деформації входу в кишеню в процесі експлуатації, зміцнюємо його будь-яким міцним і тонким матеріалом. В моєму випадку під рукою виявилася все та ж світловідбивна стрічка. Отстрачиваем.
15. Задні кишені. Щоб уникнути деформації входу в кишеню в процесі експлуатації, зміцнюємо його будь-яким міцним і тонким матеріалом. В моєму випадку під рукою виявилася все та ж світловідбивна стрічка. Отстрачиваем.
 
16. Формуємо кишеню, підігнувши припуски. Фіксуємо його на запланованому місці задніх половинок штанів.
16. Формуємо кишеню, підігнувши припуски. Фіксуємо його на запланованому місці задніх половинок штанів.
 
17. Остаточно пришиваємо кишеню, а куток, як місце найбільш ймовірного відриву, додатково зміцнюємо як-небудь декоративно.
17. Остаточно пришиваємо кишеню, а куток, як місце найбільш ймовірного відриву, додатково зміцнюємо як-небудь декоративно.
 
18. Зшиваємо передню і задню половинку брючины по бічному шву. Раджу спочатку зістикувати кант, так як похибка в цьому місці буде «світить» кидатися в очі.
18. Зшиваємо передню і задню половинку брючины по бічному шву. Раджу спочатку зістикувати кант, так як похибка в цьому місці буде «світить» кидатися в очі.
 
19. Зшиваємо, внутрішні шви за тим же принципом, тобто, спочатку стикуючи кант.
19. Зшиваємо, внутрішні шви за тим же принципом, тобто, спочатку стикуючи кант.
 
20. Фіксуємо праву і ліву частину штанів по середньому шву.
20. Фіксуємо праву і ліву частину штанів по середньому шву.
 
21. Виконуємо середній шов і для надання додаткової міцності отстрачиваем в край.
21. Виконуємо середній шов і для надання додаткової міцності отстрачиваем в край.
 
22. Застібка «блискавка». Щоб сірі брюки не виглядали занадто серйозно, як жарти, я використовувала тракторну блискавку рожевого кольору. Коротких блискавок, як мені необхідно, у продажу не знайшлося, тому довелося скорочувати наявну. На потрібній довжині фіксуємо замок декількома стібками, обрізаємо нижче на пару сантиметрів і плоскогубцями видаляємо ланки блискавки до місця фіксації.
22. Застібка «блискавка». Щоб сірі брюки не виглядали занадто серйозно, як жарти, я використовувала тракторну блискавку рожевого кольору. Коротких блискавок, як мені необхідно, у продажу не знайшлося, тому довелося скорочувати наявну. На потрібній довжині фіксуємо замок декількома стібками, обрізаємо нижче на пару сантиметрів і плоскогубцями видаляємо ланки блискавки до місця фіксації.
 
23. Щоб «бігунок не втік», і прикрити не дуже витончені стібки, на останні ланки застібки пришиваємо шматочок стрічки.
23. Щоб «бігунок не втік», і прикрити не дуже витончені стібки, на останні ланки застібки пришиваємо шматочок стрічки.
 
24. Приколюємо і пришиваємо зворотний бік клапана прикриває замок. У моєму випадку це на лівій половині переду. Деталь попередньо укріплена тонкої клейовий тканиною.
24. Приколюємо і пришиваємо зворотний бік клапана прикриває замок. У моєму випадку це на лівій половині переду. Деталь попередньо укріплена тонкої клейовий тканиною.
 
25. Відвертаємо її на виворітну сторону і отстрачиваем в край.
25. Відвертаємо її на виворітну сторону і отстрачиваем в край.
 
26. До правій половині переду пришиваємо замок, відступивши приблизно 1см в ліво від віртуальної лінії середини.
26. До правій половині переду пришиваємо замок, відступивши приблизно 1см в ліво від віртуальної лінії середини.
 
27. Готуємо деталь прикриває «блискавку» з виворітного боку (ззаду). Вивертаємо і отстрачиваем її.
27. Готуємо деталь прикриває «блискавку» з виворітного боку (ззаду). Вивертаємо і отстрачиваем її.
 
28. Приметываем її зі зворотного боку блискавки. Пришивати її будемо пізніше разом та підклад.
28. Приметываем її зі зворотного боку блискавки. Пришивати її будемо пізніше разом та підклад.
 
29. Підклад. Викроюємо, штанини з підкладали коротшають приблизно на 10-15 см знизу. Надставляем штанини основною тканиною по нижньому зрізу. Мета цього заходу в тому щоб вийшов гарний відворот і менше паскудився низ брюк, так як плащівка менше забруднюється ніж будь-яка ворсова тканина.
29. Підклад. Викроюємо, штанини з підкладали коротшають приблизно на 10-15 см знизу. Надставляем штанини основною тканиною по нижньому зрізу. Мета цього заходу в тому щоб вийшов гарний відворот і менше паскудився низ брюк, так як плащівка менше забруднюється ніж будь-яка ворсова тканина.
 
30. Збираємо брюки з підкладали, залишаючи відкритим місце застібки.
30. Збираємо брюки з підкладали, залишаючи відкритим місце застібки.
 
31. Відновлюємо лінію пришивання підкладали до застібці. Надсекаем припуск шва уздовж на закругленій частині.
31. Відновлюємо лінію пришивання підкладали до застібці. Надсекаем припуск шва уздовж на закругленій частині.
 
32. Приметаем підклад попередньо відігнувши деталь прикриває блискавці ззаду.
32. Приметаем підклад попередньо відігнувши деталь прикриває блискавці ззаду.
 
33. Так це повинно виглядати з лицьового боку. Необхідно звернути увагу на те, щоб лінія відтермінування застібки збігалася з лінією намітки підкладали.
33. Так це повинно виглядати з лицьового боку. Необхідно звернути увагу на те, щоб лінія відтермінування застібки збігалася з лінією намітки підкладали.
 
34. Виконуємо строк застібки до заокруглення.
34. Виконуємо строк застібки до заокруглення.
 
35. Відгинаємо деталь, що закриває замок ззаду в своє природне положення. Приметываем другу сторону підкладали.
35. Відгинаємо деталь, що закриває замок ззаду в своє природне положення. Приметываем другу сторону підкладали.
 
36. Пристрочуємо до правій половині переду вже приметанные замок і підклад одним рядком. Необхідно звернути увагу, щоб строчка проходила лівіше лінії середини переду, тобто була прикрита переднім клапаном «блискавки».
36. Пристрочуємо до правій половині переду вже приметанные замок і підклад одним рядком. Необхідно звернути увагу, щоб строчка проходила лівіше лінії середини переду, тобто була прикрита переднім клапаном «блискавки».
 
37. Отстрачиваем закруглену частина, прихоплюючи з вивороту деталь, що закриває блискавку ззаду. Закріплюємо початок і кінець закруглення, так як там найбільш вірогідні розриви при експлуатації.
37. Отстрачиваем закруглену частина, прихоплюючи з вивороту деталь, що закриває блискавку ззаду. Закріплюємо початок і кінець закруглення, так як там найбільш вірогідні розриви при експлуатації.
 
38. Низ штанин. Акуратно розправляємо підклад всередині штанин і уточнюємо лінію низу на основних і підкладкових частинах, так як похибка по нижньому рівню зазвичай накопичується. Для цього я прокладаю кмітливість відразу через всі деталі штанини одночасно.
38. Низ штанин. Акуратно розправляємо підклад всередині штанин і уточнюємо лінію низу на основних і підкладкових частинах, так як похибка по нижньому рівню зазвичай накопичується. Для цього я прокладаю кмітливість відразу через всі деталі штанини одночасно.
 
39. Уздовж лінії кмітливості з виворітного боку тканини проводжу нову лінію низу.
39. Уздовж лінії кмітливості з виворітного боку тканини проводжу нову лінію низу.
 
40. Вивертаємо штанину так щоб і підклад і основні деталі були на лівій стороні і зшиваємо по новій лінії низу.
40. Вивертаємо штанину так щоб і підклад і основні деталі були на лівій стороні і зшиваємо по новій лінії низу.
 
41. Вивертаємо на праву сторону і отстрачиваем приблизно в двох сантиметрах від краю.
41. Вивертаємо на праву сторону і отстрачиваем приблизно в двох сантиметрах від краю.
 
42. У готовому вигляді це виглядає так.
42. У готовому вигляді це виглядає так.
 
43. Пояс. Робимо заготовки для шлевок в кількості шести штук. Кожна петля буде складатися з двох деталей - верхній і нижній, скріплених між собою за допомогою кнопочки.
43. Пояс. Робимо заготовки для шлевок в кількості шести штук. Кожна петля буде складатися з двох деталей - верхній і нижній, скріплених між собою за допомогою кнопочки.
 
44. Сметываем підклад і верхню тканину по лінії вшивання пояса.
44. Сметываем підклад і верхню тканину по лінії вшивання пояса.
 
45. Пришиваємо нижню (лицьову) частина поясу одночасно вшивая три частини шлевкі, дві з боків попереду і одна по центру ззаду. Пришиваємо до нижньої частини поясу верхню (виворітну) так само вшивая верхні частини шлевок навпаки нижніх.
45. Пришиваємо нижню (лицьову) частина поясу одночасно вшивая три частини шлевкі, дві з боків попереду і одна по центру ззаду. Пришиваємо до нижньої частини поясу верхню (виворітну) так само вшивая верхні частини шлевок навпаки нижніх.
 
46. Вигляд ззаду.
46. Вигляд ззаду.
 
47. Зшиваємо торці пояса, наприклад, подібним чином. Обрізаємо надлишки припусків і вивертаємо на праву сторону.
47. Зшиваємо торці пояса, наприклад, подібним чином. Обрізаємо надлишки припусків і вивертаємо на праву сторону.
 
48. Підгинаємо і пришиваємо внутрішню частину пояса вздовж відрізка, де буде проходити гумка. В моєму випадку гумка буде проходити від середини і до середини передніх шлевок.
48. Підгинаємо і пришиваємо внутрішню частину пояса вздовж відрізка, де буде проходити гумка. В моєму випадку гумка буде проходити від середини і до середини передніх шлевок.
 
49. Протягуємо гумову стрічку, визначаємося з довжиною і фіксуємо кінці гумки на поясі під передніми шлевкамі.
49. Протягуємо гумову стрічку, визначаємося з довжиною і фіксуємо кінці гумки на поясі під передніми шлевкамі.
 
50. Підгинаємо і приметываем незакриті частини пояса.
50. Підгинаємо і приметываем незакриті частини пояса.
 
51. Отстрачиваем кінці пояса з лицьового боку.
51. Отстрачиваем кінці пояса з лицьового боку.
 
52. Пробиваємо кнопки, три на шлевках і одна на поясі. Подібна конструкція шлевок відрізняється не тільки вишуканістю, але і можливістю при необхідності пристібати додатково виготовлені лямки.
52. Пробиваємо кнопки, три на шлевках і одна на поясі. Подібна конструкція шлевок відрізняється не тільки вишуканістю, але і можливістю при необхідності пристібати додатково виготовлені лямки.
 
53. За аналогічною технологією виконані ще одні брюки, які дещо відрізняються дизайном, більш дівчачі. На бічних кишенях зі світловідбиваючої тканини виконані метелики з метою додаткової безпеки та додаткового декору підкреслює, що штанці для дівчинки!
53. За аналогічною технологією виконані ще одні брюки, які дещо відрізняються дизайном, більш дівчачі. На бічних кишенях зі світловідбиваючої тканини виконані метелики з метою додаткової безпеки та додаткового декору підкреслює, що штанці для дівчинки!


Категорія: Майстер-класи | Додано: (19.09.2017)
Переглядів: 671 | Рейтинг: 0.0/0