Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Шиємо ошатну сумочку з павловопосадского хустки

Життя не стоїть на місці, і традиційний слов'янський жіночий головний убір — очіпок все частіше приміряє на себе нові образи: з хусток шиють жакети і жилети, шапочки та рукавички, з них виходять гарні пончо, ніжна вовняна фактура і різноманітна колірна палітра павловопосадских хусток дозволяє використовувати їх у валянні.

В рамках конкурсу «Слов'янські мотиви» пропонуємо один із варіантів використання павловопосадского хустки в яскравій колірній гамі з переплетенням кольорів та орнаменту. У цього хустки красиву назву «На крилах ніжності».

Якщо ви хочете самостійно зшити ось таку сумочку, то запрошуємо вас подивитися процес її створення.

 

сумка жіноча

 

Нам знадобляться: клапоть павловопосадского хустки, пришивной фермур, синтепон № 80, тканина для основи сумки, тканина для підкладки, клейовий флізелін, армовані нитки для шиття, суперміцні нитки для пришивання фермуара, гостра голка, циркуль, лінійка, олівець або маркер, ножиці, аркуш паперу А3, англійські шпильки, наперсток

 

сумочка з фермуаром

 

 

театральна сумочка

 

 

Крок 1. Побудова викрійки.

1. Складіть аркуш паперу вдвічі, лінію згину поєднайте з центром фермура, обведіть його по верхньому краю.

 

слов'янські мотиви 2017

 

2. Лінія скруглення фермуара є частиною кола в радіусом R. Проведіть дотичну до цього кола.

 

клапоть павловопосадский

 

3. На дотичній циркулем відкладіть відрізок, рівний нижньої лінії фермуара.

 

павловопосадские хустки

 

4. Вниз під певним кутом від отриманої точки відкладіть відрізок, рівний довжині бічного шва. Яким буде цей кут залежить від малюнка на тканині або від особистих візуальних переваг. Кут на стику лінії дна і бічного шва можна заокруглити.

 

з павловапосада

 

Для створення об'єму сумочки креслимо виточку на стику дна і бічного шва.

 

сумочка на фермуаре

 

Вирізаємо викрійку, складаємо булавками виточки і дивимося: влаштовує результат чи потрібно підправити.

 

сумочка в подарунок

 

В даному випадку у підстави хотілося б більш прямий кут, тому обводимо викрійку на новому аркуші паперу. На знову накресленої викрійці вносимо зміни.

 

сумочка ручної роботи

 

 

сумочка з хустки

 

Тепер викрійка цілком підходить, приступаємо до крою.

Крок 2. Розкрій деталей сумки.

1. Вирізаємо з припуском 2,5-3 см по дві деталі з клейового флізеліну, синтепону і щільної тканини для основи (на фото жовта).

Деталі з флізеліну на вибраний мотив приклеюємо до вивороті хустки. Хустка при цьому розкласти на дошці без перекосів часткової і поперечної ниток. У нас два мотиви, флізелін приклеюється гарячим праскою через вологу тонку тканину.

 

ярмарок майстрів

 

2. Вирізаємо деталь сумки з хустки . Найзручніше це зробити роликовим ножем.

 

шийте самі

 

Крок 3. Стібка.

Для стібки розкладаємо деталі сумки: знизу основа, потім синтепон, зверху лицьова деталь сумки. Складаємо англійськими шпильками спочатку по центру, потім до країв. В даному випадку стібка — назва умовна, так як по контурах орнаменту можна прокласти звичайні рядки. Важливо тільки послабити тиск лапки, а на вигинах ліній орнаменту залишати голку в тканини. Крок рядки 3 мм. Можна використовувати також лапку-транспортер, якщо (раптом) у вашої машинки немає функції регулювання тиску лапки.

 

майстер-клас по сумочці

 

Для стібки в даному випадку були використані дві нитки: армована і люрекс. Цей тип люрексу можна використовувати тільки в човнику, тому зміцнюємо його другою ниткою — все отстрочилось чудово, важливо тільки стежити за ниткою, щоб вчасно розплутати, якщо раптом це станеться.

 

 

Елементи стежки вздовж ліній орнаменту.

 

 

 

 

Крок 4. З'єднання деталей сумки.

Тепер можна вирізати деталі сумки за викройкою. Вирізаємо спочатку одну сторону сумки.

Викрійку кладемо на заготівлю, поєднуючи центральну вертикальну лінію з центром орнаменту, приколює спочатку по центру, потім до зрізах. Вирізаємо деталь з припуском 1,5 см. По лінії низу дна залишилося 3 см — їх можна залишити для ущільнення дна, пришивши згодом на основі ручними стібками.

 

 

Коли одну деталь викроїли, поєднуємо малюнок на другий деталі, приколює і вирізаємо другу деталь.

 

 

На виворітній стороні відзначаємо точки, які розділяють бокові шви з лінією пришивання фермуара.

 

 

Крок 5Виточки на стику дна і бічного шва потрібні для більшого об'єму. В даному конкретному випадку їх розсікає.

 

 

Перш ніж стачать бічні шви і нижній шов, сточуємо виточки. Синтепон з серединки выщипываем, щоб не створювалось зайвого товщини. Прокладаємо Строчку подвійну для міцності. Куточок виточки залишився нерассеченным — це гарантія того, що витачками не розійдеться по шву.

 

 

Тепер складаємо деталі лицьовими сторонам, поєднуємо на бічному шві лінії орнаменту, складаємо поперек шва англійськими шпильками і сточуємо. Вивернули, подивилися — все влаштовує. Здається, все рівно.

 

 

Крок 6. Підготовка підкладки.

Для підкладки використовувалася штучна замша. Її трохи складно шити, але результат того вартий — замша надає додаткову щільність виробу, так і на дотик вона приємна: ніжна і затишна.

Вирізаємо деталь із згином по лінії дна. Припуски на шви тут менше, ніж на деталях сумки — досить по 1 див.

 

 

Сточуємо спочатку виточки, потім бокові шви.

 

 

Крок 7. Щасливий — з'єднання деталей зовнішньої частини сумки з підкладкою. Поєднуємо і складаємо точки, з яких починаються бічні шви, складаємо булавками верхню дугу. Отстрачиваем. Як видно з фото, зріз лицьовій частині сумки трохи більше зрізу підкладки.

 

 

Другу дугу сточуємо, залишаючи в ній отвір для вивертання деталей наявності.

 

 

Ось такий результат потрібно отримати при сточуванні деталей: чотири шва сходяться в одній точці. В цій точці кожен шов обов'язково закріплюється кількома короткими стібками.

 

 

Вивернули, оцінили чистоту роботи, зашили отвір потайним швом. Можна відстрочити верхній край по лінії дуги, щоб він став тоншим, але не обов'язково.

 

 

Крок 8, заключний — пришивання фермуара.

Поєднуємо центр фермуара з центром сумочки (орієнтир на центр орнаменту). Вузлик ховаємо в згині тканини, який піде в жолобок фермуара. Голку з ниткою протягуємо в центральний отвір фермуара. Допомагаємо собі пінцетом проштовхнути згин тканини в жолобок фермуара.

 

 

Далі, спочатку від центру до одного краю пришиваємо фермуар швом «вперед голку», потім повертаємося і через центр до другого краю продовжуємо пришивати фермуар.

 

 

І потім знову до центру, заповнюючи стібками отвори фермуара. Вгорі можна зробити закріплює стібок, а нитку вивести і відрізати в непомітному місці підкладки. Прибираємо всі голочки і намітку, якщо вона є.

 

 

Ну ось, здається наша сумочка готова. Розминаємо пальчиками всі потовщення в швах.

 

 

Тільки здається, чого в ній не вистачає — скаже уважний читач.

І буде правий! У сумочки немає кишеньки всередині! Справа в тому, що кишеньку із замші виявилося не так просто пришити. Подвійну товщину подгибки не всяка побутова машинка візьме. А пришивати руками — піде багато часу, та й голка потрібна супер-гостра. Наша промисловість поки таких не випускає, а імпортні аналоги ще пошукати треба. А взагалі-то для зручності подгибки кишеньки прокладається ось така строчка, яка дозволяє акуратно підігніть тканина.

 

 

Тому роль кишеньки в цій сумочці зіграє очешник. Часу на його виготовлення піде не більше, ніж вручну пришивати замшу. Дії ті ж самі, що і при виготовленні сумки: вибираємо мотив, зміцнюємо флізеліном, далі див. вище.

 

 

Буквально пара-трійка годин роботи, і ось він вже готовий: настільки великий, що в нього поміститься і планшет, і базовий набір косметики.

 

 

А ось і солодка парочка, з якої можна з'явитися в самому вишуканому товаристві, включаючи прийоми в іноземних посольствах — нехай усі бачать, що наші, слов'янські мотиви — завжди в тренді! І, що важливо, ці тренди здатна створити своїми руками будь-яка рукодільниця, — стпроіт тільки захотіти.

 

 

 

 

 

 



Категорія: Майстер-класи | Додано: (20.09.2017)
Переглядів: 631 | Рейтинг: 0.0/0