Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Шиємо дублянку своїми руками!

Хоч зима і потихеньку відступає, пошиття штучних дублянок продовжує залишатися актуальним - що ви скажете, наприклад, на рахунок пальто з джинси або вельвету, дубльованих штучним хутром?

Розкрій

Особливості розкрою дублянок зі штучного замшу-хутра (і інших подібних тканин) такі ж, як і при роботі з натуральним або штучним хутром. По-перше, при розкрої всі деталі викрійки розташовуються на замші-хутрі по напрямку ворсу (стандартно - ворс на виробі спрямований вниз, якщо інше не передбачено фасоном). По-друге, при розкрої користуємося гострою бритвою, скальпелем або ножицями з гострими кінцями, стежачи за тим, щоб прорізати лише основу, а не сам хутро (фото 1).

 

Фото 1. При розкрої стежимо за тим, щоб прорізати лише основу, а не сам хутро
Фото 1. При розкрої стежимо за тим, щоб прорізати лише основу, а не сам хутро

 

Після розкрою доцільно пройтися по краях раскроенной деталі вологою щіткою або рукою, збираючи випадково обрізані ворсинки хутра - шити буде простіше і виріб не буде "лізти". Припуски (якщо вони необхідні), можна розмітити прямо на замшевої стороні деталей крою олівцем-фантомом або "чарівним" дрібному (не забудьте спробувати на непотрібному лоскуте!)

Нитки, голки, лапки

Нам знадобиться звичайна лапка, голки № 75-90, в залежності від товщини і якості хутра. Тонка довга голка і нитки контрастного кольору для намітки. Якщо передбачається оздоблювальна строчка - спеціальні нитки для неї, наприклад "Gutermann" (не забудьте відрегулювати (послабити) натяг ниток вашої машинки, щоб строчка виглядала красивою, а не "стягнутою" або "утоплена"). Також варто врахувати, що якщо у вас хутро і замша відрізняються за кольором, то знадобляться нитки обох кольорів - для шва внапуск, оздоблювальних строчок і іншого.

Шви

Машинну строчку на дублянці розпорювати досить трудомістко, крім того, на лицьовій стороні тканини залишаться сліди, які практично неможливо прибрати. Тому, при всій своїй нелюбові до ручної намітці я все-таки сметываю деталі перед сточуванням.

Шов всередину на дублянці нічим не відрізняється від подібного шва на будь-якому іншому виробі. Після сточування варто голкою розправити ворсинки, що потрапили в шов - виріб буде виглядати акуратніше. Варто пам'ятати, що рядок буде набагато акуратніше і сточувати виріб буде легше, якщо ви будете писати по напрямку ворсу, а не проти.

Шов внапуск. До розкрою необхідно продумати, які деталі виявляться вгорі, а які - внизу. Традиційно, кокетка заходить на нижні деталі переду і спинки, центральні деталі переду і спинки - на бічні, плечові шви переду на плечові шви спинки і т. д. - однак це може залежати від фасону. При розкрої потрібно врахувати, що за зрізами, що знаходяться зверху, припуски на шви не даються. Для зручності можна відзначити, де необхідні припуски, на деталях паперової викрійки.

Ось один із способів виконання шва внапуск: на замшевої стороні деталей крою розмічаємо припуски, потім складаємо (сметываем) деталі (фото 2) і прокладаємо одинарну або подвійну строчку (фото 3). Шви назовні виглядають непогано на коротковорсом або гладкому хутрі. Сточуємо деталі хутряна сторона до хутряний стороні, при необхідності витягуємо ворсинки, що потрапили в шов. У цьому випадку припуски робимо близько 5 мм.

 

Фото 2. На замшевої стороні деталей крою розмічаємо припуски, потім складаємо деталі ...
Фото 2. На замшевої стороні деталей крою розмічаємо припуски, потім складаємо деталі ...
 
Фото 3. ... і прокладаємо одинарну або подвійну строчку
Фото 3. ... і прокладаємо одинарну або подвійну строчку

 

Втачивание рукава

Що б не було написано в інструкціях до "Бурді" та ін. - рукав необхідно припосаживать по окату! - тільки в цьому випадку він ляже (тобто "сяде") на призначене йому місце без проблем. Далі скалываете, поєднуючи мітки, шви та інше, що передбачено фасоном...сточуються...

Обробка відкритих зрізів

В принципі, відкриті зрізи (комір, поли, низ) можна не обробляти взагалі. Правда, красиво це буде тільки в тому випадку, якщо ці зрізи не махрятся, і хутро з замшею добре склеєні між собою, і не будуть розшаровуватися. Перевірити це досить просто - киньте шмат тканини в пральну машину або виперіть на руках - і робіть висновки... (заодно стане ясно, чи перенесе ваша майбутня дублянка прання в машинці або доведеться звертатися в хімчистку). Якщо загрожує друге, доведеться, захопивши шматочок тканини, йти в хімчистку - там можуть бути свої вимоги до обробки відкритих зрізів виробу.

Можна обробити відкриті зрізи, просто проклавши пряму строчку з широким кроком, відступивши від краю 1,5-2 мм (не забудьте потім виправити ворсинки - робота пекельна, але результат того вартий) (фото 4). Інший варіант - обробити край оверлком або щільним зигзагом (фото 5). Ворсинки хутра, що потрапили в шов, виправляти все одно доведеться!

 

Фото 4. Обробка краю прямий рядком з широким кроком
Фото 4. Обробка краю прямий рядком з широким кроком
 
Фото 5. Обробка краю оверлком або щільним зигзагом
Фото 5. Обробка краю оверлком або щільним зигзагом

 

Можна обробити краї косою бейкой - найбільш виграшно це буде виглядати, якщо для бейки ви використовуєте ту ж тканину, наприклад, відокремивши замшевий шар від хутряного (фото 6)
Для зручності, з краю оброблюваного зрізу варто вистригти смужку хутра - ширина залежить від передбачуваної ширини бейки (фото 7). Тут знадобиться спеціальна лапка для косою бейки.

Альтернативний варіант - скласти бейку з оброблюваною деталлю лицьова сторона до хутра і стачать на відстані близько 5 мм від зрізу. Потім обернути зріз обтачкой, підвернути припуск і прокласти строчку (фото 8 ), (фото 9). Як мені здається, непогано буде виглядати і бейка зі шкіри, відповідної за кольором.

 

Фото 6. Відділення замшевого шару від хутрового
Фото 6. Відділення замшевого шару від хутрового
 
Фото 7. Выстригаем смужку хутра з оброблюваного зрізу
Фото 7. Выстригаем смужку хутра з оброблюваного зрізу
 
Фото 8 і 9. Обернути зріз обтачкой, підвернути припуск і прокласти строчку
Фото 8 і 9. Обернути зріз обтачкой, підвернути припуск і прокласти строчку
 
Фото 9.
Фото 9.

 

Кишені

Кишені у шві. Як мешковин кишень я використовувала замшевий шар основної тканини - товщина хутра і приталений силует виключили використання тканини цілком, а відсутність підкладки - застосування будь-яких інших матеріалів. Враховуючи, що найчастіше замшевий шар дуже тонкий, припуски на шви мешковин кишень варто зміцнити дублерином - так кишеню придбає необхідну жорсткість. В іншому виконуйте кишеню як зазвичай.

Накладні кишені. Викроюються без припусків на шви. Якщо ви хочете виконати хутряний відворот, то він викроюється окремо і сточується з кишенею (наприклад, внапуск) зі зміною напрямку ворсу - таким чином, і на кишені, і на вилозі ворс буде спрямований вниз (фото 10).

 

Фото 10. Хутряний відворот стоїть окремо і сточується з кишенею з зміною напрямку ворсу
Фото 10. Хутряний відворот стоїть окремо і сточується з кишенею з зміною напрямку ворсу

 

Застібка

Варіантів застібок маса - звичайні прорізні петлі, прорізні петлі в рамку, застібки-клевант, навісні петлі, кнопки, спеціальні замки, застібки та інше. Звичайні прорізні петлі має сенс робити, якщо хутро у дублянки досить короткий (не буде потрапляти в петлю). Можна обметати петлі вручну, взявши відповідні нитки - у деяких випадках це буде виглядати виграшніше.

Велику популярність завоювали застібки-клевант - їх можна купити готові, а можна зробити самостійно (фото 11). Для деталі кріплення можна використовувати як шматочки самої тканини, так і відповідні за кольором шматочки шкіри, замші та ін В якості шнура можна використовувати готовий замшевий шнур, шнур зі шкірозамінника, шкіри та ін. Вам знадобляться також відповідні гудзики з досить широкими отворами для шнура.

Алгоритм виконання такої застібки простий: выкраиваете деталь кріплення необхідного розміру (якщо використовуєте основну тканину, ймовірно, буде потрібно зрізати частину хутра, щоб застібка не виглядала надто пухнастою), визначаєте довжину шнура, і кріпіть його, наприклад, з допомогою клею, до виворітній стороні деталі кріплення застібки (фото 12). Потім прикалываете отриману застібку до деталей полички і настрачиваете в край (фото 13).

 

Фото 11. Застібки-клевант можна зробити самостійно
Фото 11. Застібки-клевант можна зробити самостійно
 
Фото 12. Прикріпити шнур з допомогою клею до виворітній стороні деталі кріплення застібки
Фото 12. Прикріпити шнур з допомогою клею до виворітній стороні деталі кріплення застібки
 
Фото 13. Приколіть отриману застібку до деталей полички і настрочив в край
Фото 13. Приколіть отриману застібку до деталей полички і настрочив в край

 

Варіант застібки з навісними петлями (фото 14).

Для самої петлі можна взяти готовий шнур із замші або шкіри, так і зробити його з самої тканини дублянки. В моєму варіанті замшева частина тканини відокремлена від хутряний, всередині для жорсткості пройде готовий замшевий шнур. До полички з вивороту петля кріпиться за допомогою маленького прямокутника з проклеєного дублерином замшевої основи (фото 15). До речі, для обробки гудзики я використовувала вовняну нитку, приутюженную до гудзика з допомогою клейової павутинки.

 

Фото 14 і 15. Застібка з навісними петлями. До полички з вивороту петля кріпиться за допомогою маленького прямокутника
Фото 14 і 15. Застібка з навісними петлями. До полички з вивороту петля кріпиться за допомогою маленького прямокутника
 
Фото 15
Фото 15

 

Втачивание коміра

Припуски на шов втачіванія коміра підкласти під зріз горловини, хутряна сторона до замшевої стороні, і настрочити зріз горловини в край і на відстані 5-7мм (фото 16).

 

Фото 16. Настрочити зріз горловини в край і на відстані 5-7 мм
Фото 16. Настрочити зріз горловини в край і на відстані 5-7 мм

 

Особливості догляду

Як показує мій досвід, штучні дублянки прості у догляді. Попередньо виправши в машині обрізки тканини, я переконалася, що мої дублянки легко це переживуть - зрозуміло, на дбайливому режимі прання у воді 20-30 градусів і з сушкою на плічках в подальшому. Якщо хутро дозволяє, його варто розчесати одежною щіткою, а саму дублянку відпарити. В моєму випадку дублянки добре піддавалися отпариванию через розсікач. Плями від бруду на світлій дублянці швидко і без проблем зникли з допомогою спирту.

Удачі, і нехай шиття буде легким і приємним!



Категорія: Майстер-класи | Додано: (20.09.2017)
Переглядів: 787 | Рейтинг: 0.0/0