Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Прорізна кишеня "в рамку"

Прорізна кишеня "в рамку" або з двома обтачками є одним з найскладніших операцій у виробі, особливо на смугастої і сипучого тканини. Наведений у майстер-класі спосіб трохи легше за рахунок того, що викроюється не дві, а одна обтачке. Робота швачки оптимізована і максимально заощаджує ваш час. І не випадково, напевно, ця робота стала призером Конкурсу майстер-класів 2010.

Тихомирова Наталя: "Мені 29лет живу в місті Острові. За професією швачка-мотористка, але мій стаж не великий - всього 5 років, зараз у декретній відпустці. Дочки 3 місяці. Сподіваюся, маленькі секрети масового виробництва знадобляться і вашим читачам."

 

01. Заготовити лекало рівну по ширині 2*висоту рамки, викроїти дві мішковини і обтачку дорівнює 4*висоту рамки+1см.
01. Заготовити лекало рівну по ширині 2*висоту рамки, викроїти дві мішковини і обтачку дорівнює 4*висоту рамки+1см.
 
02. Проклеїти виворіт обтачку і виворітну сторону виробу в місці майбутнього кишені.
02. Проклеїти виворіт обтачку і виворітну сторону виробу в місці майбутнього кишені.
 
03. Оверложить одну з довгих сторін обтачку, розмітити на лицьовій стороні виробу лінію додатки обтачку вище верхньої лінії майбутнього кишені на 1/2 висоти рамки і зазначити довжину кишені (пунктиром показано положення майбутнього кишені)
03. Оверложить одну з довгих сторін обтачку, розмітити на лицьовій стороні виробу лінію додатки обтачку вище верхньої лінії майбутнього кишені на 1/2 висоти рамки і зазначити довжину кишені (пунктиром показано положення майбутнього кишені)
 
04. Запрасувати обрізний край обтачку до центру лекала.
04. Запрасувати обрізний край обтачку до центру лекала.
 
05. Обмітають зріз запрасувати поверх, вийняти лекало. Перевірити ширину готової обтачку.
05. Обмітають зріз запрасувати поверх, вийняти лекало. Перевірити ширину готової обтачку.
 
06. На виворітну сторону виробу прикріпити шпильками мішковину (верхню) лицьовою стороною вгору на рівні отмелки з лицьового боку.
06. На виворітну сторону виробу прикріпити шпильками мішковину (верхню) лицьовою стороною вгору на рівні отмелки з лицьового боку.
 
07. Прокладіть стримуючі рядки на відстані 1/2 висоти рамки від згинів або виставте на лапці з навісним кронштейном необхідну відстань. Стежте, щоб з вивороту оверложенный край обтачку не потрапив під сходинку.
07. Прокладіть стримуючі рядки на відстані 1/2 висоти рамки від згинів або виставте на лапці з навісним кронштейном необхідну відстань. Стежте, щоб з вивороту оверложенный край обтачку не потрапив під сходинку.
 
08. Накладаємо обтачку до лінії розмітки на виробі, цілісної стороною вниз, розташовуючи припуски по бічних зрізах симетрично рамці, щоб оверложенный зріз при відгинанні був направлений до низу вироби.
08. Накладаємо обтачку до лінії розмітки на виробі, цілісної стороною вниз, розташовуючи припуски по бічних зрізах симетрично рамці, щоб оверложенный зріз при відгинанні був направлений до низу вироби.
 
09. Визначте рядки з стримуючим так, щоб закріпки не виходили за межі рамки.
09. Визначте рядки з стримуючим так, щоб закріпки не виходили за межі рамки.
 
10. Ось що повинно вийти на лицьовій стороні.
10. Ось що повинно вийти на лицьовій стороні.
 
11. З вивороту лінія, проведена між кінцями рядків, повинна бути перпендикулярна самим рядками. Якщо це не так, то дострачиваем або відповідно розпорюємо до потрібної довжини рамки одну з рядків.
11. З вивороту лінія, проведена між кінцями рядків, повинна бути перпендикулярна самим рядками. Якщо це не так, то дострачиваем або відповідно розпорюємо до потрібної довжини рамки одну з рядків.
 
12. З вивороту прорізаємо вхід в кишеню посередині між рядками, починаючи з центру в обидві сторони, відігнувши запаси шва на лицьовій стороні.
12. З вивороту прорізаємо вхід в кишеню посередині між рядками, починаючи з центру в обидві сторони, відігнувши запаси шва на лицьовій стороні.
 
13. Не доходячи до кінця рядків 1-1,5 см, розріз закінчують похилими рассечками до кожного рядка, не дорізуючи 0,1 см до них.
13. Не доходячи до кінця рядків 1-1,5 см, розріз закінчують похилими рассечками до кожного рядка, не дорізуючи 0,1 см до них.
 
14. Виріб перевертаємо на лицьову сторону.
14. Виріб перевертаємо на лицьову сторону.
 
15. Вивертаємо обтачку на виворітну сторону через розріз.
15. Вивертаємо обтачку на виворітну сторону через розріз.
 
16. Зводимо разом дві обтачку. Вирівнюємо прямокутник шляхом підтягування обтачек. Якщо в куточках рамки утворилися СИЛЬНІ похилі заломи, то необхідно вивернути обтачку назад і дорізати похилі надсічки ближче до рядками.
16. Зводимо разом дві обтачку. Вирівнюємо прямокутник шляхом підтягування обтачек. Якщо в куточках рамки утворилися СИЛЬНІ похилі заломи, то необхідно вивернути обтачку назад і дорізати похилі надсічки ближче до рядками.
 
17. Відгинаємо виріб, виправляємо куточки.
17. Відгинаємо виріб, виправляємо куточки.
 
18. Закріплюємо куточки машинною строчкою.
18. Закріплюємо куточки машинною строчкою.
 
19. Закладаємо на виворіт виробу мішковину (нижню) лицьовою стороною вниз, поєднуючи зрізи.
19. Закладаємо на виворіт виробу мішковину (нижню) лицьовою стороною вниз, поєднуючи зрізи.
 
20. Відгинаємо верхню частину мешковин і прокладаємо строчку впритул до шва пришивання верхній обтачку. Для зручності сточування виробляють з боку верхньої мішковини.
20. Відгинаємо верхню частину мешковин і прокладаємо строчку впритул до шва пришивання верхній обтачку. Для зручності сточування виробляють з боку верхньої мішковини.
 
21. Відгинаємо нижню мішковину, оверложенный зріз обтачку закріплюємо на верхній мішковині, направляючи шов посередині оверлочної рядки. Опускаємо нижню мішковину назад.
21. Відгинаємо нижню мішковину, оверложенный зріз обтачку закріплюємо на верхній мішковині, направляючи шов посередині оверлочної рядки. Опускаємо нижню мішковину назад.
 
22. З'єднуємо обтачку і прокладаємо тимчасову рядок "жолобок" до шва пришивання нижній обтачку. Шов робимо без закріпок і середньої третини цього шва. Рядок потрібна для подальшого зручності прасування і обточування мешковин.
22. З'єднуємо обтачку і прокладаємо тимчасову рядок "жолобок" до шва пришивання нижній обтачку. Шов робимо без закріпок і середньої третини цього шва. Рядок потрібна для подальшого зручності прасування і обточування мешковин.
 
23. Обтачиваем мішковини шириною шва 1-1,5 см і оверложиваем. якщо виріб з підкладкою, то зрізи можна необметані.
23. Обтачиваем мішковини шириною шва 1-1,5 см і оверложиваем. якщо виріб з підкладкою, то зрізи можна необметані.
 
24. Отутюживаем готовий виріб. при необхідності тимчасову рядок - відразу видаліть.
24. Отутюживаем готовий виріб. при необхідності тимчасову рядок - відразу видаліть.


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 664 | Рейтинг: 0.0/0