Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Пошиття коміра з гострими куточками без намітки

В процесі шиття завжди є свої тонкощі. Є вони і в такий простий на перший погляд операції, як пошиття коміра з гострими куточками. І сьогодні у майстер-класі такими ось "комірними" хитрощами з нами ділиться Пояркова Світлана - конструктор-модельєр з 35-ти річним стажем роботи. Вона вдосконалила обробку багатьох вузлів, виключивши намітку. Пошиття відбувається з застосуванням шпильок і праски, що, безсумнівно, дуже зручно.

Світлана Пояркова: "Я розповім, як зробити комір з гострими куточками, без єдиної ідеї, без выметки так, щоб куточки вивернулися не пипками, а дійсно гострими. Витрата часу на виготовлення такого коміра 15-20 хвилин."

 

01. Вирізати верхній комір зі згином по центру. Згин по центру – часткова тканини. За цим же шаблоном вирізати нижній комір зі швом по центру, але вже часткову розташувати за будь косою, не обов'язково під 45 градусів, як пройде по розкладці на тканині, лише б по косій. Нижній комір не треба зменшувати. Вирізати клейову прокладочні тканину ВРІВЕНЬ з коміром і наклеїти на ВЕРХНІЙ комір. Клейова тканина повинна потрапляти під сходинку, а не вирізатися тільки до шва. Нижній комір стачать по центру, шов заутюжте
01. Вирізати верхній комір зі згином по центру. Згин по центру – часткова тканини. За цим же шаблоном вирізати нижній комір зі швом по центру, але вже часткову розташувати за будь косою, не обов'язково під 45 градусів, як пройде по розкладці на тканині, лише б по косій. Нижній комір не треба зменшувати. Вирізати клейову прокладочні тканину ВРІВЕНЬ з коміром і наклеїти на ВЕРХНІЙ комір. Клейова тканина повинна потрапляти під сходинку, а не вирізатися тільки до шва. Нижній комір стачать по центру, шов заутюжте
 
02. Сколоти обидві деталі комірів тільки по відльоту. Скласти їх лицьовими сторонами, нижній комір знизу, верхній зверху. Починати сколювати від середини до країв, тримаючи роботу в руках на вазі. За рахунок того, що робота звисає по краях, виходить необхідна посадка верхнього коміра на нижній
02. Сколоти обидві деталі комірів тільки по відльоту. Скласти їх лицьовими сторонами, нижній комір знизу, верхній зверху. Починати сколювати від середини до країв, тримаючи роботу в руках на вазі. За рахунок того, що робота звисає по краях, виходить необхідна посадка верхнього коміра на нижній
 
03. Після відколки куточки верхнього коміра не дійдуть до кінців нижнього коміра, а от наскільки не дійдуть, у кожної тканини по-різному.
03. Після відколки куточки верхнього коміра не дійдуть до кінців нижнього коміра, а от наскільки не дійдуть, у кожної тканини по-різному.
 
04. Важливо те, що посадка по верхньому коміру вийшла.
04. Важливо те, що посадка по верхньому коміру вийшла.
 
05. Деталі сколоти по відльоту. Добре видно, що верхній комір має посадку.
05. Деталі сколоти по відльоту. Добре видно, що верхній комір має посадку.
 
06. Прострочити по верхньому коміру прямо по шпильок, орієнтуючись на ширину шва по лапці машини. Для кого це складно, можна перед рядком намітити лінію шва по паперовому лекалом або відміряти ширину шва лінійкою. Видалити шпильки, шов пропрасувати так, як він лежав під лапкою машини, тобто не на бік, не в разутюжку, а на «ребро».
06. Прострочити по верхньому коміру прямо по шпильок, орієнтуючись на ширину шва по лапці машини. Для кого це складно, можна перед рядком намітити лінію шва по паперовому лекалом або відміряти ширину шва лінійкою. Видалити шпильки, шов пропрасувати так, як він лежав під лапкою машини, тобто не на бік, не в разутюжку, а на «ребро».
 
07. Перевернути на роботу особу, направити весь шов у бік подворотника і дати по обличчю подворотника розтермінуванням на 0,1 див від розколу шва великої рядком. При прокладанні цього рядка треба обидві деталі перед лапкою розсовувати в сторони, перпендикулярно один від одного. Проутюжить сходинку.
07. Перевернути на роботу особу, направити весь шов у бік подворотника і дати по обличчю подворотника розтермінуванням на 0,1 див від розколу шва великої рядком. При прокладанні цього рядка треба обидві деталі перед лапкою розсовувати в сторони, перпендикулярно один від одного. Проутюжить сходинку.
 
08. Вид цієї расстрочки з вивороту коміра.
08. Вид цієї расстрочки з вивороту коміра.
 
09. Зрізати припуск на шов спочатку тільки верхнього, проклеенного коміра. Зрізати під сходинку, але не порушивши саму рядок.
09. Зрізати припуск на шов спочатку тільки верхнього, проклеенного коміра. Зрізати під сходинку, але не порушивши саму рядок.
 
10. Слідом зрізати припуск на шов подворотника, не доходячи до попереднього зрізу на 0,1 див.
10. Слідом зрізати припуск на шов подворотника, не доходячи до попереднього зрізу на 0,1 див.
 
11. З особи подворотника запрасувати по відльоту так, щоб верхній комір перейшов на подворотник і утворився як би кантик.
11. З особи подворотника запрасувати по відльоту так, щоб верхній комір перейшов на подворотник і утворився як би кантик.
 
12. Вид цієї операції з особи коміра.
12. Вид цієї операції з особи коміра.
 
13. Покласти роботу верхнім коміром вниз, відльотом до себе. Починаючи з середини, загорнути комір на руку і заколоти. Пальці притискають комір по відльоту до столу. Коли комір загортається на руку, косою подворотник виходить на руку більше, ніж верхній комір. Шпилька розташовується горизонтально довжині коміра, що добре видно на знімку.
13. Покласти роботу верхнім коміром вниз, відльотом до себе. Починаючи з середини, загорнути комір на руку і заколоти. Пальці притискають комір по відльоту до столу. Коли комір загортається на руку, косою подворотник виходить на руку більше, ніж верхній комір. Шпилька розташовується горизонтально довжині коміра, що добре видно на знімку.
 
14. Комір заколотий по всій довжині. Шпильки йдуть в одному напрямку, в сантиметрі від лінії горловини.
14. Комір заколотий по всій довжині. Шпильки йдуть в одному напрямку, в сантиметрі від лінії горловини.
 
15. Вид цієї операції з особи. Добре видно, що верхній комір «напливає», він більш вільний у порівнянні з нижнім коміром. Нижній подворотник повинен вийти «внатяжку».
15. Вид цієї операції з особи. Добре видно, що верхній комір «напливає», він більш вільний у порівнянні з нижнім коміром. Нижній подворотник повинен вийти «внатяжку».
 
16. Зрізати по краях коміра ті надлишки, які вийшли при сколюванні. Скласти куточки разом і перевірити їх рівність між собою. Скласти комір по центру і перевірити рівність обох половинок. Тоді, коли ви переконаєтеся, що обидва куточка рівні, вивернути роботу на виворіт, сколоти куточки.
16. Зрізати по краях коміра ті надлишки, які вийшли при сколюванні. Скласти куточки разом і перевірити їх рівність між собою. Скласти комір по центру і перевірити рівність обох половинок. Тоді, коли ви переконаєтеся, що обидва куточка рівні, вивернути роботу на виворіт, сколоти куточки.
 
17. Сколювати куточки треба з тієї деталі, яка наклеєна, тобто з верхнього коміра.
17. Сколювати куточки треба з тієї деталі, яка наклеєна, тобто з верхнього коміра.
 
18. Вид цієї операції з вивороту.
18. Вид цієї операції з вивороту.
 
19. Шовчик по відльоту треба перегнути на подворотник і заколоти. Це принципово важливо.
19. Шовчик по відльоту треба перегнути на подворотник і заколоти. Це принципово важливо.
 
20. Прострочити по бічних зрізах коміра на 0,5 - 0,7 см від краю. З обох кінців рядка зробити закріпки.
20. Прострочити по бічних зрізах коміра на 0,5 - 0,7 см від краю. З обох кінців рядка зробити закріпки.
 
21. Вид цієї операції зі сторони верхнього коміра.
21. Вид цієї операції зі сторони верхнього коміра.
 
22. Зрізати куточки, не порушивши закріпки.
22. Зрізати куточки, не порушивши закріпки.
 
23. Зрізати тільки на подворотнике припуск на шов, залишивши 0,3 див.
23. Зрізати тільки на подворотнике припуск на шов, залишивши 0,3 див.
 
24. Зрізати і на верхньому комірі припуск на шов, залишивши 0,4 див.
24. Зрізати і на верхньому комірі припуск на шов, залишивши 0,4 див.
 
25. Загорнути на середньому пальці куточок так, як показано на знімку.
25. Загорнути на середньому пальці куточок так, як показано на знімку.
 
26. Перевернути комір на великий палець. На знімку великий палець всередині куточка.
26. Перевернути комір на великий палець. На знімку великий палець всередині куточка.
 
27. Ось так повинен вивернутися куточок.
27. Ось так повинен вивернутися куточок.
 
28. Допомогти шилом вийти куточка до кінця.
28. Допомогти шилом вийти куточка до кінця.
 
29. Вид коміра з боку подворотника. Відпрасуйте куточки коміра так, щоб вийшов перекат верхнього коміра на нижній. Праскою далі куточка заходити не треба.
29. Вид коміра з боку подворотника. Відпрасуйте куточки коміра так, щоб вийшов перекат верхнього коміра на нижній. Праскою далі куточка заходити не треба.
 
30. Знову заколоти комір так, як він вже закалывался в перший раз. Починаючи з середини, намагатися зробити так, щоб подворотник випустив всю свою слабину в лінію горловини, тобто, єдиний не застроченный зріз.
30. Знову заколоти комір так, як він вже закалывался в перший раз. Починаючи з середини, намагатися зробити так, щоб подворотник випустив всю свою слабину в лінію горловини, тобто, єдиний не застроченный зріз.
 
31. Вид заколеного коміра з боку подворотника. Подворотник повинен бути в натяжку, а комір навпаки, повинен плавно огинати нижній комір, тобто бути зі слабиною. Що ми і добивалися операцією, заколюючи другий раз деталь по горловині.
31. Вид заколеного коміра з боку подворотника. Подворотник повинен бути в натяжку, а комір навпаки, повинен плавно огинати нижній комір, тобто бути зі слабиною. Що ми і добивалися операцією, заколюючи другий раз деталь по горловині.
 
32. Вид заколеного коміра з особи. Добре видно слабину по верхньому коміру.
32. Вид заколеного коміра з особи. Добре видно слабину по верхньому коміру.
 
33. Дати велику сходинку по лінії горловини на 0,5 см. від верхнього зрізу коміра, тобто, застрочити комір по горловині.
33. Дати велику сходинку по лінії горловини на 0,5 см. від верхнього зрізу коміра, тобто, застрочити комір по горловині.
34. Зрізати надлишки шва. Комір готовий. Прасувати комір потрібно тільки з вивороту, з чотирьох сторін. Тобто, якщо по відльоту, то тільки до середини коміра, якщо з боку горловини, то тільки до середини коміра. Якщо з боку куточків, то тільки на ширину праски, не більше. Інакше вся форма коміра порушиться. Як відстрочити комір великої оздоблювальною строчкою так, щоб машина не «зажувала» куточки після повороту, буде дано на наступному уроці.
34. Зрізати надлишки шва. Комір готовий. Прасувати комір потрібно тільки з вивороту, з чотирьох сторін. Тобто, якщо по відльоту, то тільки до середини коміра, якщо з боку горловини, то тільки до середини коміра. Якщо з боку куточків, то тільки на ширину праски, не більше. Інакше вся форма коміра порушиться. Як відстрочити комір великої оздоблювальною строчкою так, щоб машина не «зажувала» куточки після повороту, буде дано на наступному уроці.


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 544 | Рейтинг: 0.0/0