Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Новорічна блуза з ошатними рукавами

Представляємо майстер-клас Бургандиновой Віри. Саме з ним вона брала участь у конкурсі майстер-класів 2009, і навіть зайняла почесне 2-е місце! А присвячений він дуже актуальної сьогодні теми - моделювання та пошиття новорічної блузки з ошатними рукавами, прикрашеними буфами.

Бургандинова Віра: "З дитинства захоплююся вишивкою. Ще коли я вчилася в школі, мама показала основні стібки, навчила шити на машинці. Тут я представляю блузку, яку пошила собі в переддень Нового року. В якості основи я використовувала модель з журналу Burda, але, так як завжди хочеться чогось оригінального, не такого як у всіх, я внесла корективи у вихідну модель."

Якщо ви ще не вирішили, чим будете зустрічати новий рік Білого Кролика - ця чудова модель для Вас!

 

01. Отже, ось модель з Бурди А поруч ескіз, який я хочу втілити в життя
01. Отже, ось модель з Бурди А поруч ескіз, який я хочу втілити в життя
 
02. Для перекладу викрійки я використовую копіювальний папір і стару кулькову ручку, в якій давно вже закінчилася паста. Коліщатком мені не дуже подобається перекладати, від нього псується тонкий папір з лекалами. Знімаю викрійку з журналу і уважно переношу всі позначки, які є на ній.
02. Для перекладу викрійки я використовую копіювальний папір і стару кулькову ручку, в якій давно вже закінчилася паста. Коліщатком мені не дуже подобається перекладати, від нього псується тонкий папір з лекалами. Знімаю викрійку з журналу і уважно переношу всі позначки, які є на ній.
 
03. Так як я невисокого зросту мені часто доводиться робити коригування викрійки по висоті, добре, що зараз на всіх леклах в Бурді є відмітки лінії талії та коригування провести легко. Проводжу нову лінію, паралельну лінії талії, потім роблю розріз на рівні талії і, зрушуючи частини викрійки, прибираю непотрібну висоту.
03. Так як я невисокого зросту мені часто доводиться робити коригування викрійки по висоті, добре, що зараз на всіх леклах в Бурді є відмітки лінії талії та коригування провести легко. Проводжу нову лінію, паралельну лінії талії, потім роблю розріз на рівні талії і, зрушуючи частини викрійки, прибираю непотрібну висоту.
 
04. Ці дії я проробляю з поличкою, спинкою і планкою застібки.
04. Ці дії я проробляю з поличкою, спинкою і планкою застібки.
 
05. Я хочу зробити декоративні крильця на рукавах, тому верхню частину головки рукава перекладаю як окрему деталь...
05. Я хочу зробити декоративні крильця на рукавах, тому верхню частину головки рукава перекладаю як окрему деталь...
 
06. ...прямо по контуру вихідної викрійки.
06. ...прямо по контуру вихідної викрійки.
 
07. Також, відступивши від пройми на деяку відстань, я проводжу лінію, перпендикулярну до лінії частковій нитки і розрізаю рукав по ній. Ділю нижню частину рукава на кілька частин, трохи не доходячи ножицями до верхнього краю. Раздвигаю смужки на потрібну ширину (мене обмежував лише ширина відрізу тканини). Вийшла викрійка нижній частині рукава.
07. Також, відступивши від пройми на деяку відстань, я проводжу лінію, перпендикулярну до лінії частковій нитки і розрізаю рукав по ній. Ділю нижню частину рукава на кілька частин, трохи не доходячи ножицями до верхнього краю. Раздвигаю смужки на потрібну ширину (мене обмежував лише ширина відрізу тканини). Вийшла викрійка нижній частині рукава.
 
08. Мені захотілося зробити вставку на грудях, вона залишиться зі збірками, які я, правда, трохи видоизменю, а складочки, які йшли по всій поличці, я вирішила прибрати. Тому на викрійці я закалываю складання, проводжу лінію низу майбутньої вставки...
08. Мені захотілося зробити вставку на грудях, вона залишиться зі збірками, які я, правда, трохи видоизменю, а складочки, які йшли по всій поличці, я вирішила прибрати. Тому на викрійці я закалываю складання, проводжу лінію низу майбутньої вставки...
 
09. ...і вирізаю частина, яку буду вшивати окремо.
09. ...і вирізаю частина, яку буду вшивати окремо.
 
10. Для блузи я придбала білосніжний батист. Ця тканина повністю складається з натурального волокна – бавовни, а значить, при пранні вона сяде. Тому при купівлі я взяла її трохи більше. Перед розкриємо, я її замочила, а потім отгладила. Відріз розміром 1,70 м зменшився приблизно на 10 див.
10. Для блузи я придбала білосніжний батист. Ця тканина повністю складається з натурального волокна – бавовни, а значить, при пранні вона сяде. Тому при купівлі я взяла її трохи більше. Перед розкриємо, я її замочила, а потім отгладила. Відріз розміром 1,70 м зменшився приблизно на 10 див.
 
11. Розкладаю лекала на тканині, уважно дотримуючись напрямок частковій нитки.
11. Розкладаю лекала на тканині, уважно дотримуючись напрямок частковій нитки.
 
12. Пошиття починаю зі вставки. На білій тканині слід від мила було погано видно, тому лінії складок я перенесла на тканину вставки сильцями для їжі.
12. Пошиття починаю зі вставки. На білій тканині слід від мила було погано видно, тому лінії складок я перенесла на тканину вставки сильцями для їжі.
 
13. Потім, сумістивши лінію швів, я застрачиваю три складки і заутюживаю згини у напрямку від середини переду.
13. Потім, сумістивши лінію швів, я застрачиваю три складки і заутюживаю згини у напрямку від середини переду.
 
14. Прокладаю декоративні строчки вгорі і внизу по поперечним мітках, а посередині строчу, відвернувши складки до центру. До краю вставки приметываю мереживо, уклавши його лицем до лиця зі вставкою
14. Прокладаю декоративні строчки вгорі і внизу по поперечним мітках, а посередині строчу, відвернувши складки до центру. До краю вставки приметываю мереживо, уклавши його лицем до лиця зі вставкою
 
15. Потім вставку укладаю лицем до лиця на основну деталь і вшиваю її по довгій стороні. Зрізи обробляю на оверлоці. По зрізах по середині полички, нижче вставки укладаю мережива виворотом до лиця полички і приметываю.
15. Потім вставку укладаю лицем до лиця на основну деталь і вшиваю її по довгій стороні. Зрізи обробляю на оверлоці. По зрізах по середині полички, нижче вставки укладаю мережива виворотом до лиця полички і приметываю.
 
16. У куточку між вставкою і поличкою роблю діагональний переріз, не доходячи до кута 1 мм. Загортаю припуск на виворіт, притачиваю вставку по короткій стороні і обробляю зрізи.
16. У куточку між вставкою і поличкою роблю діагональний переріз, не доходячи до кута 1 мм. Загортаю припуск на виворіт, притачиваю вставку по короткій стороні і обробляю зрізи.
 
17. Притачиваю планку застібки до переднього зрізу полички. Припуски заутюживаю на планку. Потім складаю планку по лінії згину, обличчям всередину, стачиваю нижні зрізи і вивертаю планку на обличчя. Поздовжні зрізи подгибаю і потайним швом приметываю до бортів.
17. Притачиваю планку застібки до переднього зрізу полички. Припуски заутюживаю на планку. Потім складаю планку по лінії згину, обличчям всередину, стачиваю нижні зрізи і вивертаю планку на обличчя. Поздовжні зрізи подгибаю і потайним швом приметываю до бортів.
 
18. Стачиваю передні виточки, починаючи від краю виробу і рухаючись до вершин. Потім шов на спинці і плечові шви. Кожен шов після сточування проглаживаю і обробляю на оверлоці.
18. Стачиваю передні виточки, починаючи від краю виробу і рухаючись до вершин. Потім шов на спинці і плечові шви. Кожен шов після сточування проглаживаю і обробляю на оверлоці.
 
19. Тепер можна ушивати комір. При перекладі викрійки коміра на тканину, я збільшую деталь верхнього коміра з усіх сторін на 1 мм. Подворотник залишається без змін.
19. Тепер можна ушивати комір. При перекладі викрійки коміра на тканину, я збільшую деталь верхнього коміра з усіх сторін на 1 мм. Подворотник залишається без змін.
 
20. На верхній комір укладаю особою і приметываю мережива. Ох, люблю мережива!
20. На верхній комір укладаю особою і приметываю мережива. Ох, люблю мережива!
 
21. Деталі коміра складаю лицем до лиця і стачиваю за зовнішнім зрізах. Верхню деталь при цьому припосаживаю в куточках за рахунок надбавок за 1мм. Потім припуски заутюживаю на верхню деталь. Таким чином, я досягаю того, щоб шва не було видно з лицьового боку виробу. Комір вивертаю, выправляю куточки, проглаживаю з боку подворотника.
21. Деталі коміра складаю лицем до лиця і стачиваю за зовнішнім зрізах. Верхню деталь при цьому припосаживаю в куточках за рахунок надбавок за 1мм. Потім припуски заутюживаю на верхню деталь. Таким чином, я досягаю того, щоб шва не було видно з лицьового боку виробу. Комір вивертаю, выправляю куточки, проглаживаю з боку подворотника.
 
22. Стійки складаю лицьовими сторонами і вкладаю між ними комір. Потрібно стачать передні і верхні зрізи. Рядок по припусків не прокладаю, строчу тільки по контуру деталей, починаючи від лінії втачіванія в горловину.
22. Стійки складаю лицьовими сторонами і вкладаю між ними комір. Потрібно стачать передні і верхні зрізи. Рядок по припусків не прокладаю, строчу тільки по контуру деталей, починаючи від лінії втачіванія в горловину.
 
23. Вивертаю стійку і отглаживаю. Втачиваю зовнішню деталь в горловину. Припуски подворачиваю всередину стійки. Потайним швом пришиваю внутрішню частину стійки.
23. Вивертаю стійку і отглаживаю. Втачиваю зовнішню деталь в горловину. Припуски подворачиваю всередину стійки. Потайним швом пришиваю внутрішню частину стійки.
 
24. Крильця Декоративні деталі викроєні в кількості 4 штук. По дві на кожен рукав. З'єдную дві деталі кожного крильця лицем до лиця. Прострачиваю і обробляю шов по низу, так як у нього кругла лінія роблю надсічки. Для утворення перехідного канта укладаю припуски на верхню деталь і приутюживаю. Після того як я вивертаю деталь шва не видно з лицьового боку. Прокладаю намітку по окату.
24. Крильця Декоративні деталі викроєні в кількості 4 штук. По дві на кожен рукав. З'єдную дві деталі кожного крильця лицем до лиця. Прострачиваю і обробляю шов по низу, так як у нього кругла лінія роблю надсічки. Для утворення перехідного канта укладаю припуски на верхню деталь і приутюживаю. Після того як я вивертаю деталь шва не видно з лицьового боку. Прокладаю намітку по окату.
 
25. Поєднавши по лініях оката з рукавами, приметываю крильця на горішні частини рукавів. По низу верхній частині рукава укладаю мережива, приметываю.
25. Поєднавши по лініях оката з рукавами, приметываю крильця на горішні частини рукавів. По низу верхній частині рукава укладаю мережива, приметываю.
 
26. Надрізаю нижню частину рукавів по мітках на 0,5 см. Припуск між розрізами загортаю 2 рази на виворіт і застрачиваю дуже близько до згину, рядки виводжу на зрізи.
26. Надрізаю нижню частину рукавів по мітках на 0,5 см. Припуск між розрізами загортаю 2 рази на виворіт і застрачиваю дуже близько до згину, рядки виводжу на зрізи.
 
27. У кутах цієї ділянки, виворітною стороною всередину отгибаю вгору рукав і прокладаю кілька стібків. В результаті утворюється складочка, яка не дозволить стовбурчитися обробленому ділянці.
27. У кутах цієї ділянки, виворітною стороною всередину отгибаю вгору рукав і прокладаю кілька стібків. В результаті утворюється складочка, яка не дозволить стовбурчитися обробленому ділянці.
 
28. Верх нижній частині рукава збираю на збірку. Щоб рівно і красиво зібрати в тканину у складки прокладаю дві машинні строчки вздовж шва по припуск на самій максимальній величині стібка. Потім на нитках стягиваю до ширини верхньої частини. З'єдную верхню і нижню частини рукава. Виконую шви рукавів Збираю на складання низ рукава
28. Верх нижній частині рукава збираю на збірку. Щоб рівно і красиво зібрати в тканину у складки прокладаю дві машинні строчки вздовж шва по припуск на самій максимальній величині стібка. Потім на нитках стягиваю до ширини верхньої частини. З'єдную верхню і нижню частини рукава. Виконую шви рукавів Збираю на складання низ рукава
 
29. Тепер можна з'єднати манжету з рукавом. Для цього суцільнокроєні подманжету укладаю лицьовою стороною на виворітну сторону рукава і притачиваю, шов приутюживаю. Отгибаю манжету і складаю лицьовою стороною всередину. Хоча Бурда пропонує робити манжету і суцільнокроєні подманжету однаковими я роблю манжету ширше і довше на 1-2 мм. по тій стороні, яка буде притачиваться до рукава. Тобто манжета має форму трапеції. Таким чином, я досягаю того, щоб шва не було видно з лицьового боку виробу. Стачиваю короткі зрізи, заутюживаю припуски на манжету.Вивертаю і проутюживаю манжету.
29. Теперь можно соединить манжету с рукавом. Для этого цельнокроеную подманжету укладываю лицевой стороной на изнаночную сторону рукава и притачиваю, шов приутюживаю. Отгибаю манжету и складываю лицевой стороной внутрь. Хотя Бурда предлагает делать манжету и цельнокроеную подманжету одинаковыми я делаю манжету шире и длиннее на 1-2 мм. по той стороне, которая будет притачиваться к рукаву. То есть манжета имеет форму трапеции. Таким образом, я добиваюсь того, чтобы шва не было видно с лицевой стороны изделия. Стачиваю короткие срезы, заутюживаю припуски на манжету. Выворачиваю и проутюживаю манжету.
 
30. Вивертаю рукав і настрачиваю верхню частину манжети у самого згину, ховаючи сходинку притачивания. Виконую бічні шви блузки.
30. Вивертаю рукав і настрачиваю верхню частину манжети у самого згину, ховаючи сходинку притачивания. Виконую бічні шви блузки.
 
31. Втачиваю рукава. Взявши блузу виворотом до себе, вкладаю рукав в пройму теж виворотом до себе і пристрачиваю між контрольними мітками. Потім одно розподіляю сборочки на голівці рукави і, вметав, акуратно прокладаю сходинку по окату. Тепер потрібно пропрасувати шов, сильно не заходячи праскою на рукав, і ні в якому разі не розтягувати тканина пройми.
31. Втачиваю рукава. Взявши блузу виворотом до себе, вкладаю рукав в пройму теж виворотом до себе і пристрачиваю між контрольними мітками. Потім одно розподіляю сборочки на голівці рукави і, вметав, акуратно прокладаю сходинку по окату. Тепер потрібно пропрасувати шов, сильно не заходячи праскою на рукав, і ні в якому разі не розтягувати тканина пройми.
 
32. Перевірити низ по фігурі і, загорнувши припуск подгибки низу на виворіт, намітати і пристрочите оздоблювальною строчкою. Обметати петлі і пришити гудзики на поличках і манжетах. Все, блузка практично готова! І тут на форумі оѕіпки я натрапляю на статтю про диміти... і вирішую прикрасити мою сорочку.
32. Перевірити низ по фігурі і, загорнувши припуск подгибки низу на виворіт, намітати і пристрочите оздоблювальною строчкою. Обметати петлі і пришити гудзики на поличках і манжетах. Все, блузка практично готова! І тут на форумі оѕіпки я натрапляю на статтю про диміти... і вирішую прикрасити мою сорочку.
 
33. За схемою роблю защипи і отримую дві стрічки буфов. Укладаю їх обличчям на смужки тканини, пристрачиваю...
33. За схемою роблю защипи і отримую дві стрічки буфов. Укладаю їх обличчям на смужки тканини, пристрачиваю...
 
34. ...і вивертаю на обличчя. Роблю петлю і пришиваються ґудзики. Ці «браслети» я одягну на руки вище ліктів. А щоб раптом не звалилися, приметаю їх потайними стібками в двох - трьох місцях. Ці «браслети» не можна прати і прасувати, тому я одягну їх, мабуть, тільки на новорічну ніч, і ще пару разів.
34. ...і вивертаю на обличчя. Роблю петлю і пришиваються ґудзики. Ці «браслети» я одягну на руки вище ліктів. А щоб раптом не звалилися, приметаю їх потайними стібками в двох - трьох місцях. Ці «браслети» не можна прати і прасувати, тому я одягну їх, мабуть, тільки на новорічну ніч, і ще пару разів.
 
35. Новорічна блуза готова, можна і в бенкет і в світ. Тепер я хочу пошити жакет і спідницю. Всім удачі!
35. Новорічна блуза готова, можна і в бенкет і в світ. Тепер я хочу пошити жакет і спідницю. Всім удачі!


Категорія: Майстер-класи | Додано: (18.09.2017)
Переглядів: 580 | Рейтинг: 0.0/0