Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Наряд для юної модниці

Шити для малюків - завжди приємно, але частенько і дуже клопітно, адже потрібно передбачити безліч дрібниць. Особливо, якщо це святковий наряд. Адже ніщо не повинно затьмарити свято для дитини.

Як зшити святкове платтячко з спідницею-панталончиками і ошатною капелюхом розповідає у своєму майстер-класі Юлія Шашкова - призер Конкурсу майстер-класів 2010.

Юлія Шашкова: "Цей комплект призначений для маленької модниці, якій належить перший або черговий "вихід у світ". Наряд складається з трьох елементів: сукні, пишною нижньої спідниці з вшитими панталончиками і капелюшки. Розмір одягу – 72-76 (на вік від 11 до 15 місяців). 

Сукня пошита з атласу і органзи і оброблене мереживними вставками. Для зручності при одяганні спереду пришита застібка на гудзиках. Рукави – ліхтарики, переходять у мереживні вузькі рукавчики.

Нижня спідниця з панталончиками. Щоб ніщо не порушувало романтичний образ дівчинки, коли вона раптом встане на коліна і повзти, задумувалася ця спідниця. Пишні складки приховують наявність панталончиков і все, що під ними. Яку б акробатичну позу не прийняла юна модниця, погляду оточуючих постануть лише рюші і мереживо, обрамляють маленькі ніжки. Цю спідницю можна використовувати і як самостійний предмет гардеробу.

Оскільки не у всіх дівчаток у цьому віці вже відросло волосся, то для додання образу завершеності до сукні додається капелюшок, виконана з м'якої блискучою органзи і обрізків мережив."

 

01. Викроюємо деталі сукні: (розмір клітини 5х5 мм): 

- Спинка – 1 деталь із основної тканини; 
- Ліф – 1 деталь із основної тканини.
01. Викроюємо деталі сукні: (розмір клітини 5х5 мм): - Спинка – 1 деталь із основної тканини; - Ліф – 1 деталь із основної тканини.
 
02.

- Верхня частина рукава – 2 деталі з основної тканини + підкладка; 
- Нижня частина рукава – 2 деталі з мережива;
02. - Верхня частина рукава – 2 деталі з основної тканини + підкладка; - Нижня частина рукава – 2 деталі з мережива;
 
03.

- Комір – 1 деталь із основної тканини; 
- Обробка коміра – 2 деталі з мережива для передньої частини коміра і 1 деталь з мережива для задньої частини; 
Додатково викроюємо: 

- Полотно спідниці – полотно розміром 27х130 см – 1 деталь із основної тканини + підкладка (висота підкладки на 2 см менше - 25х130 см); 
- Обробка застібки – 2 смуги з мережива розміром 4х28см; 
- Пелюстки на спідницю – трикутники з мережива розміром сторін 26 см (для пелюсток можна вирізати будь-які інші фігури довільної форми).
03. - Комір – 1 деталь із основної тканини; - Обробка коміра – 2 деталі з мережива для передньої частини коміра і 1 деталь з мережива для задньої частини; Додатково викроюємо: - Полотно спідниці – полотно розміром 27х130 см – 1 деталь із основної тканини + підкладка (висота підкладки на 2 см менше - 25х130 см); - Обробка застібки – 2 смуги з мережива розміром 4х28см; - Пелюстки на спідницю – трикутники з мережива розміром сторін 26 см (для пелюсток можна вирізати будь-які інші фігури довільної форми).
 
04. Прошити бічні і плечові зрізи верху сукні. Пришити пелюстки до нижнього краю ліфа і спинки: дві пелюстки з боків сукні, один – посередині спереду, один – ззаду посередині. На кожній пелюстці рівномірно розподілити складки.
04. Прошити бічні і плечові зрізи верху сукні. Пришити пелюстки до нижнього краю ліфа і спинки: дві пелюстки з боків сукні, один – посередині спереду, один – ззаду посередині. На кожній пелюстці рівномірно розподілити складки.
 
05. Вид верху сукні з пришитими пелюстками.
05. Вид верху сукні з пришитими пелюстками.
 
06. Прошити нижній зріз сукні: деталь з основної тканини скласти обличчям до лицьової частини підкладки і прострочити. Підвернути нижній край на виворіт так, щоб основна тканина заходила на 2 см на підкладку. Вийшов пишний край спідниці.
06. Прошити нижній зріз сукні: деталь з основної тканини скласти обличчям до лицьової частини підкладки і прострочити. Підвернути нижній край на виворіт так, щоб основна тканина заходила на 2 см на підкладку. Вийшов пишний край спідниці.
 
07. Пришити верхній зріз спідниці до ліфа і спинці, рівномірно розподіляючи складки спідниці.
07. Пришити верхній зріз спідниці до ліфа і спинці, рівномірно розподіляючи складки спідниці.
 
08. Підготовка рукава. Пришити верхню частину рукава з основної тканини до нижньої частини з мережива. При цьому на деталі верхньої частини сконцентрувати складки ближче до середньої лінії рукава.
08. Підготовка рукава. Пришити верхню частину рукава з основної тканини до нижньої частини з мережива. При цьому на деталі верхньої частини сконцентрувати складки ближче до середньої лінії рукава.
 
09. З виворітного боку нижньої частини рукава пришити деталь верхньої частини рукава з підкладки, розподіливши складки симетрично деталей з основної тканини. На фото – вид готового рукава. Вшити рукава в пройми.
09. З виворітного боку нижньої частини рукава пришити деталь верхньої частини рукава з підкладки, розподіливши складки симетрично деталей з основної тканини. На фото – вид готового рукава. Вшити рукава в пройми.
 
10. Для обробки застібки на ліфі взяти дві смуги з мережива, сформувати складку. Половину ширини (2 см) залишити на лицьовій стороні, половину – відвернути на виворіт ліфа. Прошити.
10. Для обробки застібки на ліфі взяти дві смуги з мережива, сформувати складку. Половину ширини (2 см) залишити на лицьовій стороні, половину – відвернути на виворіт ліфа. Прошити.
 
11. Сукня майже готове. Залишилося вшити комір, елементи обробки коміра, пришити гудзики і зробити петельки.
11. Сукня майже готове. Залишилося вшити комір, елементи обробки коміра, пришити гудзики і зробити петельки.
 
12. Готове плаття.
12. Готове плаття.
 
13. Нижня спідниця з панталончиками. 

Деталі нижньої спідниці з панталончиками (розмір клітини 5х5 мм): 

- Переднє і заднє полотнища – 2 деталі з тонкого матеріалу; 
- Мереживо – 2 деталі по 33 см (для панталончиков) + 1 деталь 180 см для другого ярусу спідниці (довжину цієї деталі можна зменшити, тоді спідниця буде менше пишна); 
- Пояс спідниці - 1 деталь із атласу – смуга шириною 3 см, довжиною 52 см; 
- Перший ярус спідниці - 1 деталь із атласу – смуга 10х76 см; 
- Другий ярус спідниці – 1 деталь із атласу – смуга 9х170 см (довжину цієї деталі можна зменшити, тоді спідниця буде менше пишна).
13. Нижня спідниця з панталончиками. Деталі нижньої спідниці з панталончиками (розмір клітини 5х5 мм): - Переднє і заднє полотнища – 2 деталі з тонкого матеріалу; - Мереживо – 2 деталі по 33 см (для панталончиков) + 1 деталь 180 см для другого ярусу спідниці (довжину цієї деталі можна зменшити, тоді спідниця буде менше пишна); - Пояс спідниці - 1 деталь із атласу – смуга шириною 3 см, довжиною 52 см; - Перший ярус спідниці - 1 деталь із атласу – смуга 10х76 см; - Другий ярус спідниці – 1 деталь із атласу – смуга 9х170 см (довжину цієї деталі можна зменшити, тоді спідниця буде менше пишна).
 
14. Підшити деталі колош. Пришити мереживо до лицьовій стороні штанин так, щоб нижній край мережива виходив за нижній край штанин на 2 див.
14. Підшити деталі колош. Пришити мереживо до лицьовій стороні штанин так, щоб нижній край мережива виходив за нижній край штанин на 2 див.
 
15. Прошити передній, задній і кроковий шви.
15. Прошити передній, задній і кроковий шви.
 
16. Збірка спідниці. Пришити перший ярус спідниці до пояса, рівномірно розподіливши складки на першому ярусі. Для другого ярусу спідниці зшити нижній край першого ярусу + верхній край другого ярусу + мереживо. Мереживо повинно виглядати з-під нижнього краю другого ярусу на 3 див. Підшити нижній край другого ярусу.
16. Збірка спідниці. Пришити перший ярус спідниці до пояса, рівномірно розподіливши складки на першому ярусі. Для другого ярусу спідниці зшити нижній край першого ярусу + верхній край другого ярусу + мереживо. Мереживо повинно виглядати з-під нижнього краю другого ярусу на 3 див. Підшити нижній край другого ярусу.
 
17. Спідниця готова. Пришити верхню частину поясу верхньої частини панталончиков з виворітного боку. Виверніть на лицьову сторону і зробити паралельно верхньому краю ще одну сходинку, відступивши від верху на 1,5 см. Між початком і кінцем рядка залишити відстань для подальшого затягування гумки.
17. Спідниця готова. Пришити верхню частину поясу верхньої частини панталончиков з виворітного боку. Виверніть на лицьову сторону і зробити паралельно верхньому краю ще одну сходинку, відступивши від верху на 1,5 см. Між початком і кінцем рядка залишити відстань для подальшого затягування гумки.
 
18. А ось так виглядають панталончики з-під спідниці.
18. А ось так виглядають панталончики з-під спідниці.
 
19.Капелюшок. 

Деталі капелюшки (розмір клітини 5х5 мм): 

- Дно – 2 деталі; 
Поля - 2 деталі із згином; 
- Боковина – 2 смуги 8х47 див. 

Всі деталі виконані з м'якої органзи. Для обробки – шматочки мережива, що залишилися від сукні.
19. Капелюшок. Деталі капелюшки (розмір клітини 5х5 мм): - Дно – 2 деталі; - Поля – 2 деталі із згином; - Боковина – 2 смуги 8х47 див. Всі деталі виконані з м'якої органзи. Для обробки – шматочки мережива, що залишилися від сукні.
 
20. Скласти денце з боковиною лицьовою стороною всередину, прострочити. Виконати цю операцію двічі – для зовнішньої і внутрішньої сторін капелюшки.
20. Скласти денце з боковиною лицьовою стороною всередину, прострочити. Виконати цю операцію двічі – для зовнішньої і внутрішньої сторін капелюшки.
 
21. Прошити краю боковини з виворітного боку.
21. Прошити краю боковини з виворітного боку.
 
22. Скласти деталі полів лицьовою стороною всередину. Прошийте по зовнішньому краю. Виверніть на лицьову сторону, відстрочити по краю.
22. Скласти деталі полів лицьовою стороною всередину. Прошийте по зовнішньому краю. Виверніть на лицьову сторону, відстрочити по краю.
 
23. Пришити внутрішню деталь полів до обох деталей боковини. Потім пришити зовнішню деталь полів, підвернувши краю на виворітну сторону.
23. Пришити внутрішню деталь полів до обох деталей боковини. Потім пришити зовнішню деталь полів, підвернувши краю на виворітну сторону.
 
24. Вийшла така капелюшок.
24. Вийшла така капелюшок.
 
25. Для прикраси в одному стилі з платтям підійдуть залишки мереживо, сітки і т. д. Головне, щоб цей матеріал не обсипався.
25. Для прикраси в одному стилі з платтям підійдуть залишки мереживо, сітки і т. д. Головне, щоб цей матеріал не обсипався.
 
26. Довільним чином насборить шматочки мережива.
26. Довільним чином насборить шматочки мережива.
 
27. Закріпити волани і пришити до капелюшку.
27. Закріпити волани і пришити до капелюшку.
 
28. Тепер капелюшок остаточно готова.
28. Тепер капелюшок остаточно готова.
 
29. Наш наряд готовий!
29. Наш наряд готовий!


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 560 | Рейтинг: 0.0/0