Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Моделювання та пошиття куртки

Настала осінь, і саме час оновити свій осінній гардеробчик! Коротка куртка по талії з микровельвета для цього доведеться в самий раз! А як її самої змоделювати і зшити розповідає у своєму майстер-класі Наталія Буянова, призер Конкурсу майстер-класів 2010.

Буянова Наталія: "Мені 36 років. Живу я в Білорусі, в Гродненській області. За фахом я викладач білоруської мови і літератури, світової і вітчизняної культури. Але я працюю головним бухгалтером у приватній фірмі. 

Шиття і рукоділля – це моє хобі зі школи. Весь свій вільний час віддаю шиттю. Отримую від цього величезне задоволення. Всі речі, зшиті своїми руками , володіють особливою енергетикою, тому що в кожну вкладаю всю свою душу і гарні побажання. 

Часто доводиться шити моделі фотографії з журналу. Пропоную всім разом зайнятися моделюванням та пошиттям куртки."

Майстер-клас. Моделювання та пошиття куртки

 

01. Для пошиття нам необхідно: 

- основна тканина, мікровельвет 1,2 м, шириною 150 см; 
- тканина-компаньйон контрастного кольору 0,7 м шириною 150 см; 
- підкладкова тканину 1,2 м шириною 150см; 
- еластичний подвяз 0,14 м шириною 130 см; 
- роз'ємна блискавка довжиною 50 см; 
- шнур для канта, нитки, флізелін. 

Трохи про моделі.
На поличках відрізна кокетка, середня частина полички і горловина являють собою одну деталь, а бічна частина полички має драпіровку по центру. Рукав двухшовный, по окату теж закладені складки, які створюють необхідну драпіровку. Спинку ми зробимо з рельєфними швами від плечових швів до низу виробу. Пояс і манжети з еластичного подвяза.
01. Для пошива нам необходимо: - основная ткань, микровельвет 1,2 м шириной 150 см; - ткань-компаньон контрастного цвета 0,7 м шириной 150 см; - подкладочная ткань 1,2 м шириной 150см; - эластичный подвяз 0,14 м шириной 130 см; - разъемная молния длиной 50 см; - шнур для канта, нитки, флизелин. Немного о модели. На полочках отрезная кокетка, средняя часть полочки и горловина представляют собой одну деталь, а боковая часть полочки имеет драпировку по центру. Рукав двухшовный, по окату тоже заложены складки, которые создают необходимую драпировку. Спинку мы сделаем с рельефными швами от плечевых швов до низа изделия. Пояс и манжеты из эластичного подвяза.
 
02. Моделюємо рукав. Випробувавши всі можливі варіанти , хочу сказати, що необхідну драпіровку я отримала тільки таким чином. Поєднуємо викрійку рукава по ліктьовому шву. З'єднуємо точки А і прямою лінією. Від центру до відрізку АВ проводимо перпендикуляр. Від оката в обидві сторони відзначаємо відстань між складками 2 див. Протилежні точки з'єднуємо лініями, за якими розрізаємо окат рукава.
02. Моделюємо рукав. Випробувавши всі можливі варіанти , хочу сказати, що необхідну драпіровку я отримала тільки таким чином. Поєднуємо викрійку рукава по ліктьовому шву. З'єднуємо точки А і прямою лінією. Від центру до відрізку АВ проводимо перпендикуляр. Від оката в обидві сторони відзначаємо відстань між складками 2 див. Протилежні точки з'єднуємо лініями, за якими розрізаємо окат рукава.
 
03. Розрізаємо рукав по намічених лініях і розсовуємо на 3 см (глибина складки).
03. Розрізаємо рукав по намічених лініях і розсовуємо на 3 см (глибина складки).
 
04. Коректуємо лінію ліктьового шва. У нас вийшли дві деталі.
04. Коректуємо лінію ліктьового шва. У нас вийшли дві деталі.
 
05. Моделюємо поличку. Наносимо лінії середній частині полички на відстані 4 см від центру. Потім лінію кокетки. Від вершини виточки вниз опускаємо перпендикуляр, розрізаємо і закриваємо виточку в бічному шві. Відрізаємо центральну деталь і кокетку.
05. Моделюємо поличку. Наносимо лінії середній частині полички на відстані 4 см від центру. Потім лінію кокетки. Від вершини виточки вниз опускаємо перпендикуляр, розрізаємо і закриваємо виточку в бічному шві. Відрізаємо центральну деталь і кокетку.
 
06. Моделюємо бічну частина полички. Лінію середини і найближчу сторону виточки ділимо на рівні відрізки. З'єднуємо точки між собою, розрізаємо по намічених лініях. Закриваємо виточку.
06. Моделюємо бічну частина полички. Лінію середини і найближчу сторону виточки ділимо на рівні відрізки. З'єднуємо точки між собою, розрізаємо по намічених лініях. Закриваємо виточку.
 
07. Лінію бічного шва ділимо на рівні відрізки і розрізаємо поличку до цих точок не доходячи кілька мм, щоб зберегти цілісність викрійки. Розсовуємо на 3 см (розмір складки). У нас вийшли 3 деталі полички: 

- центральна частина, 
- кокетка, 
- бічна частина полички.
07. Лінію бічного шва ділимо на рівні відрізки і розрізаємо поличку до цих точок не доходячи кілька мм, щоб зберегти цілісність викрійки. Розсовуємо на 3 см (розмір складки). У нас вийшли 3 деталі полички: - центральна частина, - кокетка, - бічна частина полички.
 
08. Моделюємо спинку. По лінії горловини на відстані 4 см проводимо лінію. Ця буде обтачке горловини спинки
08. Моделюємо спинку. По лінії горловини на відстані 4 см проводимо лінію. Ця буде обтачке горловини спинки
 
09. З'єднуємо вершини виточок прямою лінією. Розрізаємо спинку по наміченій лінії. 

Вийшло три деталі спинки : 

- середня частина спинки, 
- бічна частина спинки, 
- обтачке горловини.
09. З'єднуємо вершини виточок прямою лінією. Розрізаємо спинку по наміченій лінії. Вийшло три деталі спинки : - середня частина спинки, - бічна частина спинки, - обтачке горловини.
 
10. З основної тканини викроюємо середню частину спинки зі згином -1 шт., бічну частину спинки -2 шт. З тканини-компаньйона викроюємо обтачку горловина спинки зі згином - 1 шт
10. З основної тканини викроюємо середню частину спинки зі згином -1 шт., бічну частину спинки -2 шт. З тканини-компаньйона викроюємо обтачку горловина спинки зі згином - 1 шт
 
11. Викроюємо деталі полички. З основної тканини бічну частину полички - 2 шт, кокетку - 2 шт, з тканини компаньйона викроюємо центральну частину полички - 2 шт.
11. Викроюємо деталі полички. З основної тканини бічну частину полички - 2 шт, кокетку - 2 шт, з тканини компаньйона викроюємо центральну частину полички - 2 шт.
 
12. Викроюємо рукав. З основної тканини – передню частину рукава - 2 шт, з тканини компаньйона - задню частину рукава - 2 шт.
12. Викроюємо рукав. З основної тканини – передню частину рукава - 2 шт, з тканини компаньйона - задню частину рукава - 2 шт.
 
13. Так само викроюємо внутрішню обтачку горловини і подборт з тканини-компаньйона. Дублюємо їх флізеліном.
13. Так само викроюємо внутрішню обтачку горловини і подборт з тканини-компаньйона. Дублюємо їх флізеліном.
 
14. Для канта нам необхідно викроїти смужку ( під кутом 45* ) з тканини-компаньйона загальною довжиною 170 см шириною 3 см ( без припусків на шви). Складаємо косу смужку навпіл, беремо шнур товщиною 2 мм, вкладаємо його в косу бейку і отсрачиваем так, щоб утворився кант.
14. Для канта нам необхідно викроїти смужку ( під кутом 45* ) з тканини-компаньйона загальною довжиною 170 см шириною 3 см ( без припусків на шви). Складаємо косу смужку навпіл, беремо шнур товщиною 2 мм, вкладаємо його в косу бейку і отсрачиваем так, щоб утворився кант.
 
15. На бічних частинах поличок закладаємо складки і закріплюємо їх наметочним рядком.
15. На бічних частинах поличок закладаємо складки і закріплюємо їх наметочним рядком.
 
16. Сточуємо плечові зрізи бокових частин спинки і полички. Разутюживаем.
16. Сточуємо плечові зрізи бокових частин спинки і полички. Разутюживаем.
 
17. Сточуємо плечові шви кокетки і центральній частині спинки. Разутюживаем.
17. Сточуємо плечові шви кокетки і центральній частині спинки. Разутюживаем.
 
18. Вздовж зрізів бокових частин спинки і полички приметываем кант. Зрізи канта збігаються зі зрізами полички і спинки.
18. Вздовж зрізів бокових частин спинки і полички приметываем кант. Зрізи канта збігаються зі зрізами полички і спинки.
 
19. Притачиваем до бічних частинах полички і спинки кокетку.
19. Притачиваем до бічних частинах полички і спинки кокетку.
 
20. ... і середню частину спинки. Отстрачиваем близько до шву. Сточуємо бокові шви. Припуски швів разутюживаем.
20. ... і середню частину спинки. Отстрачиваем близько до шву. Сточуємо бокові шви. Припуски швів разутюживаем.
 
21. Сточуємо центральну частину полички з обтачкой горловини спинки. Шви разутюживаем.
21. Сточуємо центральну частину полички з обтачкой горловини спинки. Шви разутюживаем.
 
22. Складаємо і сточуємо по лінії горловини спинки і по лінії горловини полички, суворо почавши і закінчивши сходинку у міток.
22. Складаємо і сточуємо по лінії горловини спинки і по лінії горловини полички, суворо почавши і закінчивши сходинку у міток.
 
23. В куточках центральної частини полички надсекаем припуски , складаємо зрізи з бічною частиною полички і сточуємо, не доходячи до краю 6 див. (ширина пояса).
23. В куточках центральної частини полички надсекаем припуски , складаємо зрізи з бічною частиною полички і сточуємо, не доходячи до краю 6 див. (ширина пояса).
 
24. Ось так виглядає наша поличка після всіх операцій.
24. Ось так виглядає наша поличка після всіх операцій.
 
25. З еластичного подвяза викроюємо смугу шириною 14 см і завдовжки рівній ВІД + надбавка на свободу облягання. Складаємо смугу лицьовою стороною назовні, приколює розтягуючи до нижнього зрізу куртки і притачиваем.
25. З еластичного подвяза викроюємо смугу шириною 14 см і завдовжки рівній ВІД + надбавка на свободу облягання. Складаємо смугу лицьовою стороною назовні, приколює розтягуючи до нижнього зрізу куртки і притачиваем.
 
26. Потім відвертаємо центральну частину полички на лицьову сторону і притачиваем залишилися 6см до пояса.
26. Потім відвертаємо центральну частину полички на лицьову сторону і притачиваем залишилися 6см до пояса.
 
27. Одну частину рознімної блискавки приколює до середнього зрізу так, щоб зубчики дивилися на куртку, а шов припадав точно на лінію середини переду. Пришиваємо блискавку. Закриваємо другу частину блискавці і на лінії кокетки ставимо надсечку.
27. Одну частину рознімної блискавки приколює до середнього зрізу так, щоб зубчики дивилися на куртку, а шов припадав точно на лінію середини переду. Пришиваємо блискавку. Закриваємо другу частину блискавці і на лінії кокетки ставимо надсечку.
 
28. Приколюємо другу частину блискавки до іншої половинці полички , поєднуючи при цьому надсечку з лінією кокетки. Пришиваємо блискавку.
28. Приколюємо другу частину блискавки до іншої половинці полички , поєднуючи при цьому надсечку з лінією кокетки. Пришиваємо блискавку.
 
29. Вшита блискавка виглядає так.
29. Вшита блискавка виглядає так.
 
30. Сточуємо плечові шви подборта і горловини спинки.
30. Сточуємо плечові шви подборта і горловини спинки.
 
31. Подборта і обтачку складаємо з курткою лицьовими сторонами і приколює. Подборта притачиваем до нижніх зрізах поличок, зрізах бортів, а обтачку горловини спинки до горловини спинки. Шви зрізаємо близько до рядку.
31. Подборта і обтачку складаємо з курткою лицьовими сторонами і приколює. Подборта притачиваем до нижніх зрізах поличок, зрізах бортів, а обтачку горловини спинки до горловини спинки. Шви зрізаємо близько до рядку.
 
32. Ліктьову частина рукава складаємо з передньою частиною рукава і сточуємо. Припуски швів разутюживаем.
32. Ліктьову частина рукава складаємо з передньою частиною рукава і сточуємо. Припуски швів разутюживаем.
 
33. По окату рукава закладаємо складки по розмітці, прокладаємо наметочную рядок для закріплення. Рукав складаємо вздовж навпіл лицьовою стороною всередину. Складаємо відкриті зрізи. Сточуємо, припуски шва разутюживаем. 

Рукав складаємо з курткою лицьовими сторонами і вколюємо спочатку нижню частину рукава, поєднавши мітку на рукаві з бічним швом, а також поперечні мітки рукави і полички. Потім складаємо плечові мітки оката рукави і плечовий шов куртки.

Рукав вколюємо в пройму . Вметываем і втачіваем рукав з боку рукава. Припуски шва втачіванія відвертаємо на рукав. При необхідності пришиваємо підплічники.
33. По окату рукава закладываем складки по разметке, прокладываем наметочную строчку для закрепления. Рукав складываем вдоль пополам лицевой стороной вовнутрь. Скалываем открытые срезы. Стачиваем, припуски шва разутюживаем. Рукав складываем с курткой лицевыми сторонами и вкалываем сначала нижнюю часть рукава, совместив метку на рукаве с боковым швом, а также поперечные метки рукава и полочки. Затем скалываем плечевые метки оката рукава и плечевой шов куртки. Рукав вкалываем в пройму . Вметываем и втачиваем рукав со стороны рукава. Припуски шва втачивания отворачиваем на рукав. При необходимости пришиваем подплечники.
 
34. Викроюємо деталі підкладки: 

- середня частина спинки зі згином-1 шт, 
- бічна частина спинки -2 шт., 
- передня і ліктьова частина рукава – по 2 шт., 

бічну частину полички і кокетки поєднуємо і за вирахуванням подборта викроюємо як одну деталь. Виконуємо на підкладці плечові шви. Потім вздовж зрізів пришиваємо мереживо, щоб прикрасити нашу середину виробу. 

Виконуємо бічні шви, закладаємо складки по лінії середини полички. Виконуємо шви рукавів, залишивши в одному з них відкритий ділянку для вивертання, закладаємо складки по окату і втачіваем рукав в підкладку.
34. Викроюємо деталі підкладки: - середня частина спинки зі згином-1 шт, - бічна частина спинки -2 шт., - передня і ліктьова частина рукава – по 2 шт., бічну частину полички і кокетки поєднуємо і за вирахуванням подборта викроюємо як одну деталь. Виконуємо на підкладці плечові шви. Потім вздовж зрізів пришиваємо мереживо, щоб прикрасити нашу середину виробу. Виконуємо бічні шви, закладаємо складки по лінії середини полички. Виконуємо шви рукавів, залишивши в одному з них відкритий ділянку для вивертання, закладаємо складки по окату і втачіваем рукав в підкладку.
 
35. Подборта і обтачку відвертаємо на лицьову сторону куртки. Приколюємо підкладку до зрізах подбортов і обтачке горловини. Сточуємо.
35. Подборта і обтачку відвертаємо на лицьову сторону куртки. Приколюємо підкладку до зрізах подбортов і обтачке горловини. Сточуємо.
 
36. Нижній зріз підкладки складаємо зі швом притачування пояса , закладаємо по середині спинки складку на вільне облягання і сточуємо.
36. Нижній зріз підкладки складаємо зі швом притачування пояса , закладаємо по середині спинки складку на вільне облягання і сточуємо.
 
37. Для манжет з еластичного подвяза викроюємо дві смуги шириною 14 см і довжиною 20 див Сточуємо короткі зрізи, склавши кожну смугу лицьовою стороною всередину. Вивертаємо на лицьову сторону і поєднуємо поздовжні зрізу, склавши навпіл кожну манжету. 

Кожну манжету приколоти до нижнього зрізу рукава лицевою стороною до лицевої сторони. Прітачать. Запрасувати шви на виворітну сторону на рукав.
37. Для манжет з еластичного подвяза викроюємо дві смуги шириною 14 см і довжиною 20 див Сточуємо короткі зрізи, склавши кожну смугу лицьовою стороною всередину. Вивертаємо на лицьову сторону і поєднуємо поздовжні зрізу, склавши навпіл кожну манжету. Кожну манжету приколоти до нижнього зрізу рукава лицевою стороною до лицевої сторони. Прітачать. Запрасувати шви на виворітну сторону на рукав.
 
38. Поєднати нижній зріз підкладки рукава зі швом притачивания манжети, сколоти і прітачать точно в шов. Через відкритий ділянку у шві вивернути рукава куртку на лицьову сторону. Відкритий ділянку зашити, поєднавши зрізи.
38. Поєднати нижній зріз підкладки рукава зі швом притачивания манжети, сколоти і прітачать точно в шов. Через відкритий ділянку у шві вивернути рукава куртку на лицьову сторону. Відкритий ділянку зашити, поєднавши зрізи.
 
39. Ось така куртка у нас вийшла.
39. Ось така куртка у нас вийшла.
 
40. А так вона виглядає з вивороту.
40. А так вона виглядає з вивороту.


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 635 | Рейтинг: 0.0/0