Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Майстер-клас: зимова куртка утеплена

В очікуванні зими вирішила я для свого маленького сина створити «Зимове чудо» і зшити йому курточку.

Відразу обмовлюся – я швачка молода, ніде не навчалася. У майстер-класі спробувала розповісти все як можна докладніше. Тому що нам початківцям, не завжди навіть самий простий крок зрозумілий.

Взяла я 98 розмір ось цієї курточки.

Відразу хочу внести невеликі уточнення. Після того як пошила – я б подовжила викрійку. Мені здалася короткувата.

Рукава з основної тканини я викроїла довше (потрібна сантиметрів на 6). Це потрібно для обраного мною способи пришивання трикотажних манжет. Рукава з підкладкової тканини на цю ж кількість сантиметрів потрібно вкоротити.

Основну тканину вибрала плащевку. Витрата 1 метр шириною 1.5 метра. Флісу досить 0.5 м і підкладкової тканини теж 0.5 м (рукава з неї кроїла). Утиплитель синтепон 150 гр. (я робила в два шари, тобто утеплювач вийшов 300гр) – витрата 2 м. Тканина манжетная.

Приступимо.

Крім основну тканину і тканина для підкладали. Вирізаємо утеплювач, я не намагаюся ріжу, як виходить, все зайве пізніше зріжемо.

 

 

Зшиваємо дві частини передніх поличок між собою. Потім потрібно пришити кишені (у мене вони прості).Пришиваю відразу на тканину з утеплитем (заодно і стібка виходить).

 

 

 

 

 

 

Багато швачки на сайтах рекомендують утеплювач з'єднати з основною тканиною або голочками або косими стібками. Я пробувала і так і так. Мені здалося дуже не зручно. Вже через деякий час я знайшла вихід – пошила утеплювач і основну тканину по краю (3-5 мм). Вийшло відмінно! Утеплювач не вилазить і шити зручно.Ось приклад коміра.

 

 

Далі зробила стежку по рукавах.

Продається в магазинах ось така подвійна голка – чудо винахід! І стібка красива і кишені пришиті.

 

 

 

 

 

Зшиваємо плечові шви нашої курточки.

 

 

Займемося капюшоном. Тут все просто. Зшиваємо з основної тканини плюс утеплювач. І з підкладкової.Складаємо особою в особі і зшиваємо, залишаючи не зашитим нижній край. Я в капюшон по краю вставила гумку. Капюшон вивертаємо. Робимо оздоблювальну строчку на відстані 1.5-2 див. Капюшон готовий.

 

 

Далі пришиваємо комір і капюшон.

 

Вшиваємо рукави, поєднуючи всі мітки. Рукава не переплутайте.

 

 

Зшиваємо одним рядком шов рукав і бічний шов, незабутній зрізати зайвий утеплювач зі швів.

 

 

Підклад у мене деталі поличок і спинки з флісу мінус подборта, рукава з підкладкової тканини, також подборта з основної тканини.

До поличка пришиваємо подборта, до спинки вішалку. Зшиваємо плечові шви, комір вшиваємо в горловину, пришиваємо рукава. Зшиваємо одним рядком середній шов рукава і бічний шов, в одному з рукавів залишаємо отвір для вивертання.

 

 

 

 

 

Складаємо верх курточки і підклад обличчям один до одного, зшиваємо між собою коміри і зшиваємо низ курточки.

 

 

Потрібно зшити вітрозахисну планку. Я вирішила зробити дві: внутрішню і зовнішню. Внутрішня з двох шарів : плащівка + фліс. Зовнішня: плащівка + утеплювач один шар.

Внутрішня планка. Заокруглюємо кінці верхній погостріше для куточка, щоб закрити замочок, нижній щоб замку при застібанні не плутався, я зробила трохи коротше замку.

 

 

Виявляється в магазинах постійно немає потрібної довжини блискавки. Потрібно вкорочувати! Відміряє потрібну довжину. Прибираю непотрібні зубчики, потім вставляю між останніми витягнений зубчик і подплавлила розжареним ножем. Ліву частину потрібно робити на один зубчик довше. Потім дізналася, що в магазинах продається спеціальний залізний затискач. Можна ним скористатися.

 

 

Пришиваємо замок на планку, формуємо вгорі необхідний закот

Вшиваємо в курточку замок між подкладом і верхом, з одного боку половинку з планкою з іншого другу частину замка.



Категорія: Майстер-класи | Додано: (21.09.2016)
Переглядів: 877 | Рейтинг: 0.0/0