Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Майстер-клас: В'яжемо спицями дитячу шапочку і шарфик

 

Непосидючу дітвору тягне на вулицю незалежно від пори року. Неможливо всидіти вдома, якщо випав сніг.Треба пограти в сніжки, полазити по заметах, зліпити снігову бабу. Шапочка-шолом і шарфик, створені добрими руками мами, захистять вуха від морозу, не дадуть снігу потрапити за комір.

 

 

В роботі не обійтися без спиць 4,0 мм і пряжі. Для шапочки на 3 річної дитини мені знадобилося 2 неповних мотка жовтої, по 20-25 г синьої і червоної пряжі Alize Lana gold Classic, в мотку 100 г /240 м, 49% вовна, 51% акрил.

Шапочка

Якщо в'язати шапочку, починаючи з вушок, то нескладно коригувати її розмір. Набираємо на спиці 4 петлі для основного в'язання і 2 кромочні. Якщо першу кромочную петлю знімати не пров'язуючи, останню — провязивать виворітного петлею, по краю полотна ляже акуратна косичка.

Вушка можна в'язати одночасно, записувати і запам'ятовувати нічого не доведеться. В'яжемо за схемою 1.

 

 

На цьому етапі робимо додавання по 1 петлі на початку і наприкінці кожного лицьового ряду. Петлі додаємо, пров'язуючи з проміжку. Малюнок на вушку нагадує соти.

 

 

Починаючи з 13 ряду, середину петлі в'яжемо сотами (схема 2).

 

 

Додані по краях петлі в'яжемо візерунком рис (схема 3).

 

 

При бажанні цей узор можна замінити будь-яким, що підходить за фактурою, наприклад, путанкой, перловим.

 

 

За схемою 1 в'яжемо до 18 ряду. З 19 низки формуємо потиличну частину, додаючи в кожному особовому ряду по 1 петлі. Для правого вушка набираємо петлі на початку ряду, для лівого — в кінці. Одночасно, формуємо лицьовій край шапки, додаючи по 1 петлі в кожному шостому ряду. Коли довжина вушок складе 12 см, перестаємо додавати петлі на потиличній частині. Робимо додавання по особовому краю, для правого вушка в кінці ряду, для лівого на початку. Через 3-4 см, з'єднуємо дві деталі в єдине полотно. Для цього в'яжемо праве вушко, набираємо на спицю 12 додаткових петель, продовжуємо в'язати ліве вушко.Петлі на спицях тепер розташовуються так: 1 кромочная + 10 п. рис, схема 3 + 12 п. стільники, схема 2 + 9 п. рис +12 п. стільники + 9 п. рис + 10 п. рис + 1 кромочная.

 

 

В'яжемо 8 рядів суцільним полотном. За схемою 4 на середній смузі сот вывязываем медальйон.

 

 

Зв'язавши його, продовжуємо в'язати стільники.

 

Коли висота полотна досягне 24 см, починаємо скорочувати ширину. По краях кожної смуги сот пров'язуємо по 2 петлі разом, ще дві петлі прибираємо на початку і кінці ряду. На знімку місця скорочень позначено кольоровою ниткою. Через 4 ряди петлі скорочуємо за рахунок смуг рису. Такі скорочення робимо по черзі 2 рази.

 

 

На стику малюнків скорочення менш помітні, тому петлі скорочуємо в цих місцях.

Провязав два ряди після останнього скорочення, зменшуємо залишилися петлі вдвічі, провязав в особовому ряду по 2 п. разом. Обриваємо нитку, протягуємо її через незачинені петлі, стягаємо шапочку на маківці.

 

 

Щоб оформити лицьову частину шапочки, набираємо на спиці петлі з кромки вушок і чола, в'яжемо 3-4 ряди платочної в'язкою. Закриваємо в'язання. Зшиваємо шапочку по потилиці.

 

 

Скручуємо і кріпимо до вушках мотузочки. Родзинкою, що прикрашає шапку, стане пара яскравих плям. Тому, роблячи з основної пряжі помпон, додаємо трохи червоних і синіх ниток. Готовий помпон пришиваємо на маківку.

 

 

 

 

Шарфик.

Відмовившись від звичного прямокутника, в'яжемо шарфик від кута так, як в'язали вушка. Візерунок стільники в'яжемо, поки на спицях набереться 16 петель. Петлі, набрані праворуч і ліворуч від смуги сот, в'яжемо за схемою 3. Додавання робимо, поки на спиці набереться 34 петлі або до потрібної ширини шарфа.Розподіляються петлі в полотні так: 1 кр. + 8 рис + 16 колосок +8 рис +1кр.

 

 

В'яжемо шарф прямим полотном. Провязав 79-80 см, в'яжемо по дві петлі разом по краях особових рядів, скорочуючи шарф на куточок. Закриваємо в'язання, коли на спицях залишиться 6 петель.

Шарф майже готовий. Нарізаємо кисті та оформляємо ними куточки шарфа.

 

 

Пам'ятайте кольорові плями, які прикрасили наш помпон? Такі ж кольорові акценти зробимо, ввівши кілька кольорових ниток в кисті. Один край шарфа прикрасьте синьою пряжею, інший – червоною.

 

 

Шапочка і шарфик готовіМожете приміряти, крутитися перед дзеркалом і йти на прогулянку. Свіжого повітря і чудового настрою!

 



Категорія: Майстер-класи | Додано: (20.09.2016)
Переглядів: 1113 | Рейтинг: 0.0/0