Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Майстер-клас: темарі-підвіска для маленької принцеси

 

Хочу поділиться невеликими секретами в процесі вишивки темарі для однієї дуже маленької дівчинки.

Цей майстер-клас включає кілька етапів: підготовчий, у якому буде створена класична основа-куля, обмотана декількома шарами ниток, етап розмітки, етап вишивки та заключний етап, на якому пришивається пензлик, шнурок для підвіски і, за бажанням, інші декоративні елементи.

Підготовка основи для вишивки

Для виготовлення основи знадобиться не так вже й багато речей, і ці речі швидше за все, у вас вже є. Це тканина, тонкі швейні нитки, шпильки з кольоровими голівками, сантиметрова стрічка, голки, ножиці, нитки для вишивки — основні і тонкий люрекс для розмітки. Так само потрібні голки. Зазвичай нитки для вишивки темарі товщі швейних, і використовується голка товста штопальна, з тупим і з гострим кінчиком. Оптимальну довжину і товщину кожен підбирає сам з часом. У мене голки № 13-14. Ще потрібна звичайна голка для виконання розмітки тонкою ниткою.

Для самої основи потрібна тканина (розмір шматочка залежить від бажаного розміру темарі), так само підійде синтепон, поролон, якщо у вас багато непотрібної пряжі — можете відразу взяти клубочок і перейти до наступного пункту. Можна так само використовувати готові пінопластові або пластикові кулі, використовувані у флористичних композиціях. Але я їх не рекомендую — з часом обмотка сповзає з твердою гладкою основи.Так само не рекомендую зім'ятий папір і заготовки з пап'є-маше — вони занадто залежні від вологості, тим більше якщо на папері є фарба.

Нитки. Тут я використовую два види ниток для обмотки — об'ємна акрилова пряжа і поліестрові нитки для оверлока (вони блищать як натуральний шовк, але ціна як у поліестеру, правда і метушні з ними майже стільки ж, скільки з шовком). Без пряжі цілком можна обійтися, і обмотати основу звичайними швейними нитками.

 

 

У тканину я загортаю маленьку коробочку з двома дзвіночками всередині (можна використовувати баночку від дитячої гуаші чи яйце "кіндер-сюрпризу") Так як цей темарі буде розважати зовсім маленьку принцесу, функція брязкальця йому не завадить.

Потім потрібно обмотати пряжею тканину і надати їй правильну кулясту форму. Маленький секрет для тих, хто в'яже і звик змотувати клубки — не кладіть поруч навіть двох витків, постійно обертайте куля, так результат буде набагато краще виглядати і витки не зісковзнуть.

 

Тепер потрібно надати міцність і блиск за допомогою тонких ниток. Той же принцип — постійне обертання, інакше слизька нитка не буде триматися. Намотати потрібно шар товщиною не менше одного сантиметра, куля повинен стати дуже твердим, не піддаватися стиску. Кінчик нитки закріплюється кількома стібками по периметру. При використанні натурального шовку корисно "простьобаний" зверху весь куля, т. к. шовк, як би щільно і добре не був намотаний, так і норовить зісковзнути в процесі розмітки та вишивки.

Розмітка

 

 

Нитки для вишивки, як і для обмотки, можна використовувати різні. Я найчастіше беру муліне або "ірис". Так само цікавих ефектів можна домогтися, використовуючи для вишивки стрічки.

 

 

Основою всіх класичних візерунків темарі є геометричні форми. Для того щоб рівно їх прокласти, потрібно розмітити темарі, а це не так вже просто. Для початку слід виміряти окружність кулі і знайти його полюси, відзначивши їх шпильками одного кольору (в моєму випадку червоного). Потім відзначаємо "екватор" — зеленими і жовтими шпильками.

І це ще не все. Є візерунки, які можна виконати і на цій розмітці, але ми підемо далі. Розділимо навпіл відстань між кожною парою шпильок, щоб від кожної шпильки в результаті відходило по вісім променів, а в трикутниках між ними перетиналися шість.

 

 

Вишивка

Тепер можна починати вишивку. Тим, хто звик вишивати на тканини, доведеться звикати до того, що без вузлів тут не обійтися, це не страшно, вони дуже легко ховаються в шарах обмотки.

Вишивка піде по зовнішньому периметру трикутника жовтий-зелений-червоний. Зверніть увагу, що нитка розмітки служить направляючої помічницею, при стежці обов'язково потрібно захоплювати і нитки обмотки теж, інакше візерунок не затримається на поверхні надовго.

Другий і всі наступні трикутники вишиваються аналогічно. Головне не забувати про чергуванні шарів під-над.

 

 

Коли всі трикутники завершені, настає черга троянд. Вони вишиваються по колу тими ж стежками "назад голку" по напрямних ниткам розмітки. Можна вишити їх одним кольором, а можна використовувати кілька. Тут чотири кольори, досить плавний перехід від світлого до темного.

 

 

Листя вишиті в місцях перетинів трикутників, поверх них. Можна використовувати і переплетення, буде цікавий ефект.



Категорія: Майстер-класи | Додано: (22.09.2016)
Переглядів: 925 | Рейтинг: 0.0/0